Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

BXLmiami
pavol54
BXLmiami
A nedá sa nasilu uvoľniť priestor?Za seba poviem že by im to určite neprešlo.Cestu by som našla.
dá, zavolám políciu vinník auto odtiahne a a za hodinu je tam, To je jediné zákonné riešenie, ak by som zavolal odťahovku, tak by som jej výjazd platil ak by majiteľ pred naložením ufujazdil. Väčšinou to býva tak, kde auto tam je poblíž aj vodič. Jediná cesta je zrušiť mostíky ale tie sú na obecnom pozemku. Ešte jeden múdry policajt navrhol plot tak zo mňa vyletelo, "dobre že tu nikto nechová kobry to by som si musel postaviť sklenené terárium z poľa"
Tak ak je to tvoj pozemok,môže sa tam pravideľne organizovať guláš,alebo iná podobne záslužná činnosť nie?Prípadne môžeš to požičať známym na piknik a na rôzne iné aktivity nie?
akcie nech každý robí na záhrade. Ja som povinný postupovať podľa nariadenia vlády č 342/2014 starať sa o každý meter pôdy na nepoľnohospodársku činnosť sú vymedzené maximálne doby trvania v roku. Je tu ešte zákon 150/2019 o invazívnych burinách
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Mila123
BXLmiami
pavol54
BXLmiami
A nedá sa nasilu uvoľniť priestor?Za seba poviem že by im to určite neprešlo.Cestu by som našla.
dá, zavolám políciu vinník auto odtiahne a a za hodinu je tam, To je jediné zákonné riešenie, ak by som zavolal odťahovku, tak by som jej výjazd platil ak by majiteľ pred naložením ufujazdil. Väčšinou to býva tak, kde auto tam je poblíž aj vodič. Jediná cesta je zrušiť mostíky ale tie sú na obecnom pozemku. Ešte jeden múdry policajt navrhol plot tak zo mňa vyletelo, "dobre že tu nikto nechová kobry to by som si musel postaviť sklenené terárium z poľa"
Tak ak je to tvoj pozemok,môže sa tam pravideľne organizovať guláš,alebo iná podobne záslužná činnosť nie?Prípadne môžeš to požičať známym na piknik a na rôzne iné aktivity nie?
Pali, jeden návod ako riešiť problémy s pôdou.....u nás je to tak........ https://www.aktuality.sk/clanok/UVKe...137.1621866656
jeden exot je tu tiež taký "ak ešte raz zavoláš políciu tak sa už nepostavíš, ja tu mám pôdu" (jeden zo stopäťdesiat deviatich vlastníkov )
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Nedávno radil ako konatelia ušetria na zdravotnom poistení ...

https://hnonline.sk/komentare/koment...stocne-uvaezky
Aj tu sa realizuje...

P.S.:
Ten už toho "naradil"...
https://ekonomika.pravda.sk/krajina/...hp_3clanok_box

Holt, voľby sa blížia....otázka je, že v ktorej strane (prezliekač kabátov) zakotví.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Aj ten hnoj je fajn nápad-olemovať štvorec,prípadne hlboká orba obrysu pred daždom.Fantázii sa medze nekladú.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

A nemôžeš tam napr. nechtiac zabudnúť v tráve odložené brány po bránení? samozrejme hrotmi hore? Takto poriešili na jednom agroletisku v ČR štvorkolkároch, ktorí na pristávaciu časť chodili driftovať.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pobavilo, ale zase sa musím opakovať - čakal snáď niekto niečo iné?

https://www.topky.sk/cl/11/2355971/P...-aj-tepla-voda

Ináč s jedným komentárom 100% súhlasím, citujem: "Že vraj Putin drží Európu v šachu !? J********á EÚ sa dobrovoľne odstrihne od ruských energií a j******í novinári píšu hovadiny ! ! !"

Kde sú teraz tí hrdinovia, ktorí sa chceli urýchlene sami odstrihávať? Už aby bol taký december a -25, nech sa bratislavská kaviareň nasmeje.
Áno, Sulík povedal, že máme na celú zimu plynu dosť. Takže jemu už diagnostikovali nejakú smrteľnú chorobu v terminálnom štádiu, že ho napr. zima 2023/2024 a ďalšie zimy nezaujímajú? Alebo sa skôr spolieha, že zas bude môcť čoskoro denno denne tliachať "lebo Fico"?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Nandrolon
Pobavilo, ale zase sa musím opakovať - čakal snáď niekto niečo iné?

https://www.topky.sk/cl/11/2355971/P...-aj-tepla-voda

Ináč s jedným komentárom 100% súhlasím, citujem: "Že vraj Putin drží Európu v šachu !? J********á EÚ sa dobrovoľne odstrihne od ruských energií a j******í novinári píšu hovadiny ! ! !"

Kde sú teraz tí hrdinovia, ktorí sa chceli urýchlene sami odstrihávať? Už aby bol taký december a -25, nech sa bratislavská kaviareň nasmeje.
Áno, Sulík povedal, že máme na celú zimu plynu dosť. Takže jemu už diagnostikovali nejakú smrteľnú chorobu v terminálnom štádiu, že ho napr. zima 2023/2024 a ďalšie zimy nezaujímajú? Alebo sa skôr spolieha, že zas bude môcť čoskoro denno denne tliachať "lebo Fico"?
ked sulík povedal že plynu máme na celú zimu dosť, tak máme. Niet o čom diskutovať, len kto je v tej množine "máme" a ešte či to nemyslel v Austrálii
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Už minule sa niektorí odborníci v TV vyjadrili, že my vlastne nevieme určiť, koľko je v tých zásobníkoch na našu vnútornú spotrebu, lebo rôzne firmy ho odtiaľ ešte prepredávajú ďalej do zahraničia a pochybujem, že taký podporovateľ podnikateľského sektora ako Sulík im tento "prepredaj" zatrhne. Preto sa teším na tú zimnú komédiu čo nastane.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
veronikasad
Nedávno radil ako konatelia ušetria na zdravotnom poistení ...

https://hnonline.sk/komentare/koment...stocne-uvaezky
Aj tu sa realizuje...

P.S.:
Ten už toho "naradil"...
https://ekonomika.pravda.sk/krajina/...hp_3clanok_box

Holt, voľby sa blížia....otázka je, že v ktorej strane (prezliekač kabátov) zakotví.
Len pre zaujímavosť, pozrite si tu tabulku nároku na DB u živnostníkov. Pri uplatnení výdavkov 60% paušálom bude velmi málo tých, ktorí ho dostanú od 1.7. v plnej výške ...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

veronikasad
buchač
veronikasad
Nedávno radil ako konatelia ušetria na zdravotnom poistení ...

https://hnonline.sk/komentare/koment...stocne-uvaezky
Aj tu sa realizuje...

P.S.:
Ten už toho "naradil"...
https://ekonomika.pravda.sk/krajina/...hp_3clanok_box

Holt, voľby sa blížia....otázka je, že v ktorej strane (prezliekač kabátov) zakotví.
Len pre zaujímavosť, pozrite si tu tabulku nároku na DB u živnostníkov. Pri uplatnení výdavkov 60% paušálom bude velmi málo tých, ktorí ho dostanú od 1.7. v plnej výške ...
Živnostík má oveľa väčšie možnosti krátenia svojho základu dane. Podľa mňa toto opatrenie je skôr pre zamestnancov.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Náš Bureš si ešte ide "ako tak" ako frajer.
Náš domovník, Heger, Matovič, by si už nasrali do uší.
:-))))))))))))))))))))))))))))))
https://budejcka.drbna.cz/zpravy/pol...-atentatu.html
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Len pre zaujímavosť, pozrite si tu tabulku nároku na DB u živnostníkov. Pri uplatnení výdavkov 60% paušálom bude velmi málo tých, ktorí ho dostanú od 1.7. v plnej výške ...
Ja nič, ja muzikant...
Ale pre zaujímavosť by bolo vhodné uviesť aj to, že koľko príjmu živnostníci vlastne priznajú.
Veď si len vezmime sociálnu solidaritu. Zamestnancom sa sťahujú z platu odvody okamžite. Živnostník zaplatí len z priznaného príjmu.
Taký zamestnanec z nižším príjmom, akúže to bude mať penzijku ? Žeby na hovno ? No živnostníkovi sa vypočíta podľa zákona a bude vysmiaty jak lečo...
Smiešni sú napríklad poniektorí členovia umeleckej brandže, keď zo svojich víl sú schopní vyplakávať, že akú majú malú penziu.

Ale na Slovensku je to proste tak...je to taký šport.
Živnostníci, kde sa dá, tam obchádzajú zákony, podvádza sa. Pri kompenzáciách nájomného- rôzne podvody (prenájom sám sebe ....), pri pomoci za odstávku napr. kaderníčky a ďalší- brať peniaze, no na čierno pracovať, nedávať faktúry, bločky, zamestnávať na čierno (človek evidovaný na úr. práce a robí), platiť len časť mzdy oficiálne, zbytok na ruku atd atd. V zime bud na Pn-ku, alebo prerušiť živnosť- no robiť ďalej.
Neviem či je to tak aj inde vo svete-asi hej- no u nás je to bežné a ešte sa tým chvália- štátu nič!
Z odvodov daní zamestnancov ide štátu 2 miliardy, od živnostníkov 0,1 miliardy.

Zamestnanca sa nikto nepýta či má na chleba, na inkaso, nedajbože na auto- stiahnu, odvedú štátu a je! Ale živnostníci plačú, koľko budú musieť platiť- za to že som šikovný mám toľko platiť štátu? No potom vyčítajú štátu že málo platí, málo poskytuje. O dôchodkoch ani nevraviac...malé (respektíve žiadne – jak cigáni) odvody, no dôchodok sa im vypočíta podľa daných tabuliek. Aj keď je jasné, že štát tiež často zle hospodári. A kto sa pýta zamestnanca či má, chce toľko platiť?

Drvivá väčšina podnikateľov ojebáva, ako sa len dá, dávanie si do nákladov dovolenkové pobyty, športové potreby, fiktívne úhrady služieb a tovarov, ktoré si nakúpili za účelom navýšenia nákladov a plno iných fínt. Jasné, sem tam niekoho nachytajú a súdia, ale mnohé takéto triky sú ťažko dokázateľné, takže si vedia navyšovať príjmy, výhody a benefity.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Juraj, nejako si moc dobre informovaný o praktikách živnostníkov ...
So spôsobom výpočtu dôchodku pre živnostníkov s tebou nesúhlasím - platia rovnaké podmienky ako pre zamestnancov - dôchodok živnostníkov sa vypočítava z vymeriavacieho základu z ktorého platia odvody. Minimálny vymeriavací základ je nižší ako minimálna mzda
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Juraj, nejako si moc dobre informovaný o praktikách živnostníkov ...
So spôsobom výpočtu dôchodku pre živnostníkov s tebou nesúhlasím - platia rovnaké podmienky ako pre zamestnancov - dôchodok živnostníkov sa vypočítava z vymeriavacieho základu z ktorého platia odvody. Minimálny vymeriavací základ je nižší ako minimálna mzda
Si píš, že som informovaný....ba dokonca vravím o skúsenostiach z blízkeho okolia.

Súhlasíš - nesúhlasíš...píšem hovorovo, nejdem do odborných a presných výrazov...ALE snáď sa chápeme, že kam smerujem.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

buchač
O dôchodkoch ani nevraviac...malé (respektíve žiadne – jak cigáni) odvody, no dôchodok sa im vypočíta podľa daných tabuliek.
Ďuri - len k tomuto: ... už by si ozaj mohol prestať s týmito nezmyslami - aspoň tu na porade!
Už by si ozaj mohol vedieť, že všetkým sa počíta dôchodok z vymeriavacieho základu! Z takého, aké majú odvody. Opakujem VŠETKÝM - rovnako zamestnancom, rovnako aj SZČO, rovnako aj cigáňom, aj gádžom aj všetkým ....
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Katy a R
buchač
O dôchodkoch ani nevraviac...malé (respektíve žiadne – jak cigáni) odvody, no dôchodok sa im vypočíta podľa DANÝCH TABULIEK.
Ďuri - len k tomuto: ... už by si ozaj mohol prestať s týmito nezmyslami - aspoň tu na porade!
Už by si ozaj mohol vedieť, že všetkým sa počíta dôchodok z vymeriavacieho základu! Z takého, aké majú odvody.
Tvrdím snáď niečo iné - viď zvýraznené. Ja predsa nevravím, o aké tabuľky sa jedná...či ?
Len k jednej stati ?
Lenže dôležité je niečo úplne iné !!!

Ma nerozumieš, o čo mi ide ? Že je tu nespravodlivosť v tejto sfére.
Dlabať na dôchodky...ale jeden platí jak najatý a druhý dá do systému trt...no u lekára sa ten druhý dožaduje lepšej starostlivosti.

P.S.:
Neber všetko do detailov, nie sme na školení u Mihála...

P.S.:
Manželka bola jeden čas aj živnostníčka u živnostníka. Na šťastie si platila adekvátne odvody a preto má pekný dôchodok .
Tiež robila v jednej firme...odrbávali na každom kroku...a mzda len minimálna.
Ak by mala všetko na páske, tak ten dôchodok by bol veru fasácky.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Juraj, nemýl si invalidný a starobný dôchodok. Invalidný dôchodok (najmä ten z mladosti, ktorý vlastní väčšina našich spoluobčanov) je iná kategoria aj spôsob výpočtu. Po dovršení dôch.veku sa preklasifikuje na starobný a tu je to veru nespravodlivé voči tým, ktorí celý život poctivo pracovali ...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
veronikasad
Nedávno radil ako konatelia ušetria na zdravotnom poistení ...

https://hnonline.sk/komentare/koment...stocne-uvaezky
Nech si trhne. Dcera je študentka VŠ, zdravotne poistenie ma za ňu platiť štát a ked robila na SZĆO, tak jej ZP vyrubila za rok 2021 nedoplatok na ZP vyše 330 EUR. Tak potom nech platia všetci, alebo nikto. Prečo by nemali platiť tí, čo maju polovičny úväzok?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ten je ale vytrvalý.....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Juraj, nemýl si invalidný a starobný dôchodok. Invalidný dôchodok (najmä ten z mladosti, ktorý vlastní väčšina našich spoluobčanov) je iná kategoria aj spôsob výpočtu. Po dovršení dôch.veku sa preklasifikuje na starobný a tu je to veru nespravodlivé voči tým, ktorí celý život poctivo pracovali ...
....a kto tu vraví niečo o invalidných dôchodkoch ? Lebo ja veru nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať