Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nandy, Česi idú dávať príspevok len jednému rodičovi, spravidla matke...
Z čoho to budú financovať, netuším, nepomínali na ockovaci bonus, očkovaciu lotériu, povinné plošné testovanie na kovid...
Ak by sa mali dôchodky žien starajucich sa o deti zvýšiť navýšením osobného mzdového bodu počas starostlivosti o dieťa, ako to navrhuje Mihál, bude z toho najviac profitovať skupina našich spoluobčanov, ktorí nikde nepracovali a väčšinu obdobia doch.poistenia získali starostlivosťou o dieťa. Generácia žien súčasných dôchodkyň si to nemohla dovoliť a nastupovala do práce oveľa skôr ako dnešné mamičky, lebo z rod.prispevku 500kcs, sa vyžiť nedalo
Naposledy upravil veronikasad : 08.11.22 at 06:51
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
https://www.topky.sk/cl/10/2411641/C...lavne-rozdiely

Chápe niekto mozgové pochody p. Miháľa?

Na jednej strane poukazuje na to, ako česi budú platiť príspevok v podstate širšiemu spektru rodičov a určite v priemere aj vo väčšej výške, keďže oni idú dať paušálne 500 Czk, pričom je to takmer ten náš strop, ktorý nedostane u nás každý, plus k tomu viacero skupín rodičov, ktorí u nás budú mať 0,-

Na druhej strane plače, z čoho Slovensko aj to "málo" čo dá, vykryje.

Tak teraz neviem, ak by som sa ho mal možnosť priamo opýtať, tak je za zvýšenie príspevku, alebo za jeho zrušenie?
Alebo iba zase obštekáva všetko spoza rohu???
Mal by si teda naštudovať celú schému ČR, z čoho oni ten príspevok plánujú vykryť.
kto má najväčšiu radosť z inflácie je štát, len o tom cudne mlčí a predhodí zlomok z nadvýberu ako veľké sociálne plus. čo je menej ako ficove zvýšenie o 0,6 eura či ako to ktosi neustále omieľa.
Príklad ak stojí 1 l nafty 1 euro z toho DPH je 20% 0,2 eura
ak stojí 1 l nafty 2 eurá z toho DPH je 20% 0,4 eura koľko je to celkového množstva predaných PHM?
ak sa zvýšil výber daní oproti plánu z 11, 8 na 13,5 mld má na to vplyv aj zvýšenie cien o infláciu
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
https://www.topky.sk/cl/10/2411641/C...lavne-rozdiely

Chápe niekto mozgové pochody p. Miháľa?

Na jednej strane poukazuje na to, ako česi budú platiť príspevok v podstate širšiemu spektru rodičov a určite v priemere aj vo väčšej výške, keďže oni idú dať paušálne 500 Czk, pričom je to takmer ten náš strop, ktorý nedostane u nás každý, plus k tomu viacero skupín rodičov, ktorí u nás budú mať 0,-

Na druhej strane plače, z čoho Slovensko aj to "málo" čo dá, vykryje.

Tak teraz neviem, ak by som sa ho mal možnosť priamo opýtať, tak je za zvýšenie príspevku, alebo za jeho zrušenie?
Alebo iba zase obštekáva všetko spoza rohu???
Mal by si teda naštudovať celú schému ČR, z čoho oni ten príspevok plánujú vykryť.
Ja chápem Miháľa, aj chce z niečoho žiť
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

sito
pavol54
sito
Terezia13
dobre - na východ som si už názor vypočula, teraz by som chcela názor na západ
(komunistické taľafatky a tak dajak)
https://sp.rmbl.ws/s8/2/Q/w/v/x/Qwvxe.caa.mp4?u=0&b=0
Terka, politika a vojny sú odjakživa zábavka vznešených, bohatých, mocných. Poväčšine nemocných. Napriek tomu si myslia, že môžu všetko. Aj ľudí nechať nech sa tiež zabávajú, zabíjajú pre ich nemoc.

Na vojnu treba vždy minimálne dvoch pravý - ľavý, horný - dolný severný - južný, západný - východný ...

na vojnu treba penize, peniaze, peňeži a vojny sa vedú pre peniaze. O saharskú púšť nemá nikto záujem viesť vojnu (zatiaľ)
Veď som písal, bohatí sa zabávajú, ostatní ...

Sahara? Zaujímavé, a že je rozdelená hranicami ... no skús ich posunúť.

" Rozkladá sa od Atlantického oceánu až k Červenému moru cez 11 štátov (Egypt, Líbya, Alžírsko, Tunisko, Maroko, Mauritánia, Niger, Čad, Mali, Sudán a Západná Sahara). "

To majú na svedomí Briti,tí kreslili čiaročky podľa pravítka.A zabudli ednu kocku pre Kurdov.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
buchač
Zacitujem jednu tvoju odpoveď v príspevku z nemenovaného fóra.

" Neleží, ruší ma ten realizačný tým na pozadí, čo organizuje ten bordel. "

Takže ani mne to nejak neleží v žalúdku, ale už len z princípu ma to serondí. Teba asi nie...šak život pěříčko, prejdeš sa na bicykli, pobeháš na kolobežke.
Ale inú by si spieval, ak by stanové mestečko postavili niekde okolo záhoráckych vinohradov...či ?
Otvoril si tému o teple ZADARMO do stanov. Čo tu splietaš?
Ideš či nejdeš do stanu? Budeš mať zadarmo. Rozumieš? ZADARMO!
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

bjuty smis
odsúdený nácek a extrémista...to je naozaj človek, ktorým to tu treba zasmradiť.....
Vpočuť si treba každý jeden názor.Netreba s ním súhlasiť,ale nebrániť povedať to čo chce.Volá sa to demokracia.
6 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
pavol54
kto má najväčšiu radosť z inflácie je štát, len o tom cudne mlčí a predhodí zlomok z nadvýberu ako veľké sociálne plus. čo je menej ako ficove zvýšenie o 0,6 eura či ako to ktosi neustále omieľa.
Príklad ak stojí 1 l nafty 1 euro z toho DPH je 20% 0,2 eura
ak stojí 1 l nafty 2 eurá z toho DPH je 20% 0,4 eura koľko je to celkového množstva predaných PHM?
ak sa zvýšil výber daní oproti plánu z 11, 8 na 13,5 mld má na to vplyv aj zvýšenie cien o infláciu
Ta radosť však skončí v okamihu, ked blaznivy financmajster príde na to, že nie že ma 2mld na rozdavanie, ale 4 mld mu chýbajú.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

majkii
Keď už sa citujú definície nacionalizmu z wikipedie určite by nebolo dobré v kontexte s odsúdeným extrémistom odcitovať aj posledné vety :
"Nacionalizmus vo svojej výbojnej podobe spôsobil množstvo vojnových konfliktov. V 20. storočí sa vyvinuli extrémne formy nacionalizmu ako nacizmus, fašizmus, frankizmus, a ďalšie, ktoré inšpirovali mnohé hnutia a politické smery vo svete. Na Slovensku to bola najmä Hlinková slovenská ľudová strana."
Ono je totiž dôležité, kto to hovorí a prečo a s akým úmyslom to hovorí
https://sk.wikipedia.org/wiki/Nacionalizmus
Kto to hovorí a s akým úmyslom to hovorí posúdi kto.Šimečka?Šeliga?....
2 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

BXLmiami
majkii
Keď už sa citujú definície nacionalizmu z wikipedie určite by nebolo dobré v kontexte s odsúdeným extrémistom odcitovať aj posledné vety :
"Nacionalizmus vo svojej výbojnej podobe spôsobil množstvo vojnových konfliktov. V 20. storočí sa vyvinuli extrémne formy nacionalizmu ako nacizmus, fašizmus, frankizmus, a ďalšie, ktoré inšpirovali mnohé hnutia a politické smery vo svete. Na Slovensku to bola najmä Hlinková slovenská ľudová strana."
Ono je totiž dôležité, kto to hovorí a prečo a s akým úmyslom to hovorí
https://sk.wikipedia.org/wiki/Nacionalizmus
Kto to hovorí a s akým úmyslom to hovorí posúdi kto.Šimečka?Šeliga?....
Nie, zdravý rozum! Ak niekto melie niečo o 6 miliónoch mydlách, alebo rozdáva šeky s nacistickou symbolikou, či nastrážuje na verejnosti, potrebuje hovorcu, aby mu bolo jasno? Menej zdatným, napomôžu hádam právoplatné rozsudky našich súdov v prípadoch šekov a gardistických pozdravov či nenávistných prejavov v rádiu Frontinus, alebo ani to nie?
Naposledy upravil majkii : 08.11.22 at 09:36
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami
sito
pavol54
sito
Terezia13
dobre - na východ som si už názor vypočula, teraz by som chcela názor na západ
(komunistické taľafatky a tak dajak)
https://sp.rmbl.ws/s8/2/Q/w/v/x/Qwvxe.caa.mp4?u=0&b=0
Terka, politika a vojny sú odjakživa zábavka vznešených, bohatých, mocných. Poväčšine nemocných. Napriek tomu si myslia, že môžu všetko. Aj ľudí nechať nech sa tiež zabávajú, zabíjajú pre ich nemoc.

Na vojnu treba vždy minimálne dvoch pravý - ľavý, horný - dolný severný - južný, západný - východný ...

na vojnu treba penize, peniaze, peňeži a vojny sa vedú pre peniaze. O saharskú púšť nemá nikto záujem viesť vojnu (zatiaľ)
Veď som písal, bohatí sa zabávajú, ostatní ...

Sahara? Zaujímavé, a že je rozdelená hranicami ... no skús ich posunúť.

" Rozkladá sa od Atlantického oceánu až k Červenému moru cez 11 štátov (Egypt, Líbya, Alžírsko, Tunisko, Maroko, Mauritánia, Niger, Čad, Mali, Sudán a Západná Sahara). "

To majú na svedomí Briti,tí kreslili čiaročky podľa pravítka.A zabudli ednu kocku pre Kurdov.
alebo nezabudli, lebo keď sa budú žrať národy medzi sebou bude odbyt zbraní na vzájomné vyrovnávanie účtov a pánikovia to budú dozorovať aby bolo zabíjanie regulárne
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

duves
pavol54
kto má najväčšiu radosť z inflácie je štát, len o tom cudne mlčí a predhodí zlomok z nadvýberu ako veľké sociálne plus. čo je menej ako ficove zvýšenie o 0,6 eura či ako to ktosi neustále omieľa.
Príklad ak stojí 1 l nafty 1 euro z toho DPH je 20% 0,2 eura
ak stojí 1 l nafty 2 eurá z toho DPH je 20% 0,4 eura koľko je to celkového množstva predaných PHM?
ak sa zvýšil výber daní oproti plánu z 11, 8 na 13,5 mld má na to vplyv aj zvýšenie cien o infláciu
Ta radosť však skončí v okamihu, ked blaznivy financmajster príde na to, že nie že ma 2mld na rozdavanie, ale 4 mld mu chýbajú.
má na to volebnú právomoc
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Voliči Oľano chcú nebodaj Matovičovi zobrať právomoci, ktoré mu sami dali?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

BXLmiami
bjuty smis
odsúdený nácek a extrémista...to je naozaj človek, ktorým to tu treba zasmradiť.....
Vpočuť si treba každý jeden názor.Netreba s ním súhlasiť,ale nebrániť povedať to čo chce.Volá sa to demokracia.
to určite

možno tvoja..
odsúdených extrémistov a nacistov treba vytlačiť z verejného a politického života a nie zasmradovať nimi fora
volá sa to ochrana demokracie.....

to bolo ešte lepšie, jak s tými čiernými študentami utekajúcimi pred rusmi z ukrajini, čo ťa tak vystrašili.....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
kto má najväčšiu radosť z inflácie je štát, len o tom cudne mlčí a predhodí zlomok z nadvýberu ako veľké sociálne plus. čo je menej ako ficove zvýšenie o 0,6 eura či ako to ktosi neustále omieľa.
Príklad ak stojí 1 l nafty 1 euro z toho DPH je 20% 0,2 eura
ak stojí 1 l nafty 2 eurá z toho DPH je 20% 0,4 eura koľko je to celkového množstva predaných PHM?
ak sa zvýšil výber daní oproti plánu z 11, 8 na 13,5 mld má na to vplyv aj zvýšenie cien o infláciu
ty vieš aj percentá perfektne počítať )
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

????
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Neobvinuj buchaca, uzatvorenie témy som nahlásila moderátorom ja, lebo sa neviete spratať do koze
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Juraj, koho zaujíma to tvoje kopírovanie príspevkov???
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

veronikasad
Neobvinuj buchaca, uzatvorenie témy som nahlásila moderátorom ja, lebo sa neviete spratať do koze
Veronikasad, vymazanie témy, kde jeden tiežporaďák zamorí útokmi tému sa mi zdá nefér, ja som navrhoval inú vec, aby sa útočné a nenávistné príspevky nahradili textom inou farbou alebo podfarbením "Obsah závažným spôsobom porušil pravidlá porady, alebo bol vulgárny, útočný alebo nenávistný. Obsah nie je v súlade s filozofiou a poslaním Porada.sk". Zachovaný by bol nick takéhoto "poraďaka"
Toto by pomohlo omnoho viac ako mazanie príspevkov a už vôbec nie celej témy.
písal som o tom tu
https://www.porada.sk/t328932-p337-c...ml#post3242765
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

majkii
veronikasad
Neobvinuj buchaca, uzatvorenie témy som nahlásila moderátorom ja, lebo sa neviete spratať do koze
Veronikasad, vymazanie témy, kde jeden tiežporaďák zamorí útokmi tému sa mi zdá nefér, ja som navrhoval inú vec, aby sa útočné a nenávistné príspevky nahradili textom inou farbou alebo podfarbením "Obsah závažným spôsobom porušil pravidlá porady, alebo bol vulgárny, útočný alebo nenávistný. Obsah nie je v súlade s filozofiou a poslaním Porada.sk". Zachovaný by bol nick takéhoto "poraďaka"
Toto by pomohlo omnoho viac ako mazanie príspevkov a už vôbec nie celej témy.
písal som o tom tu
https://www.porada.sk/t328932-p337-c...ml#post3242765
neviem či bola téma úplne vymazané, nahlasovala som uzatvorenie. Zakladateľ v názve uviedol že je vyriešená, vo vzájomnom utoceni ste pokračovali dalej
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
majkii
buchač
BXLmiami
majkii
Keď už sa citujú definície nacionalizmu z wikipedie určite by nebolo dobré v kontexte s odsúdeným extrémistom odcitovať aj posledné vety :
"Nacionalizmus vo svojej výbojnej podobe spôsobil množstvo vojnových konfliktov. V 20. storočí sa vyvinuli extrémne formy nacionalizmu ako nacizmus, fašizmus, frankizmus, a ďalšie, ktoré inšpirovali mnohé hnutia a politické smery vo svete. Na Slovensku to bola najmä Hlinková slovenská ľudová strana."
Ono je totiž dôležité, kto to hovorí a prečo a s akým úmyslom to hovorí
https://sk.wikipedia.org/wiki/Nacionalizmus
Kto to hovorí a s akým úmyslom to hovorí posúdi kto.Šimečka?Šeliga?....
Na Porade to majú v náplni práce jednoznačne bjuty, májkoš a mila000...
nepochybne najmä nastrážisti a búchači a postovači hakenkreuzov
Citujem celé...ALE reagujem a príspevok smerujem k moderátorovi (mám ho menovať ?).
Moja otázka znie :

PREČO bol môj príspevok vymazaný, no reakcia od majkiho už nie ???
To čo sú za pravidlá ? Alebo obsah nie je v súlade s filozofiou (s niekoho filozofiou) ???
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať