Zavrieť

Porady

Pozastavenie živnosti - odvody

Yoe Yoe

Yoe je offline (nepripojený) Yoe

Zdravím,
SZČO má pozastavenú živnosť do 31.08.2006 a chce si to pozastavenie predĺžiť, ale zabudol to urobiť do konca augusta. Ak to urobí teraz, bude musieť zaplatiť odvody za september 2006? Ak áno , v akej sume? Bude musieť podať daňové priznanie za r. 2006? Bude si môcť prípadné odvody zaúčtovať do nákladov? Momentálne je zamestnaný, odvody zaňho platí zamestnávateľ.
Vopred ďakujem.
Usporiadat
andrea33 andrea33

andrea33 je offline (nepripojený) andrea33

Mne ide o predlzenie prerusenia zivnosti. Zivnost bola povodne prerusena na dobu dlhsiu ako 6 mesiacov (na 13 mesiacov) a teraz potrebujem vediet, ci mozem poziadat o predlzenie prerusenia zivnosti napr. o 1-2 mesiace, alebo znova o najmenej 6 mesiacov.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Môžeš požiadať o predĺženie kratšie ako 6 mesiacov, len celková doba prerušenie nesmie byť kratšia ako po roka.
0 0
andrea33 andrea33

andrea33 je offline (nepripojený) andrea33

presne na toto som sa pytala, dakujem Marina
0 0
andrea33 andrea33

andrea33 je offline (nepripojený) andrea33

Este jedna otazka, ked mam prerusenu zivnost od 1.6.2006 do 30.6.2007, mam od 1. jula 2007 povinnost platit odvody do SP a ZP? Zatial platim iba ZP, ako samoplatca.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

mna by zaujímalo, či je nejaký rozdiel v tom, či sa požiada o
pozastavenie živnosti alebo o prerušenie živnosti.

a aké sa zvyknú udávať dôvody?
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

mne v SP povedali, ze nie je rozdiel medzi zrušením a prerušením živnosti, v oboch prípadoch je dovod pre odhlasku FO...na toto si sa pýtala?

a komu chces udávat dovody? na živnostenskom, alebo v SP?
nemyslim, ze by niekomu z nich trebalo udávat nejaké dovody...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Heni Pozri príspevok
mna by zaujímalo, či je nejaký rozdiel v tom, či sa požiada o
pozastavenie živnosti alebo o prerušenie živnosti.

a aké sa zvyknú udávať dôvody?

Dôvody na SP žiadne sa nikam neuvádzajú zvlášť , vypíše sa odhláška = zánik poistenia a priloží sa kópia Rozhodnutia OÚ o pozastavení, resp. prerušení.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

mala som na mysli dôvody, ktoré sa píšu na živn. oddelení, ked vypisujete tú žiadosť s 200,-Sk kolkom

a či sa teda nepostupuje ináč pri prerušení a ináč pri pozastavení, či je to v SP, ZP a na DU postavené "na roveň", že prerušenie=pozastavenie...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Heni Pozri príspevok
mala som na mysli dôvody, ktoré sa píšu na živn. oddelení, ked vypisujete tú žiadosť s 200,-Sk kolkom
stačí napísať "nedostatok práce"
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Paula Pozri príspevok
stačí napísať "nedostatok práce"
ahaaa dúfam, že potom nebudú SZČO džubať za faktúru vystavenú v decembri za spracovanie celoročných údajov...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Rozhodne nemôžeš faktúrovať z titulu živnosti niečo za obdobie, kedy máš pozastavenú / prerušenú živnosť ....v tom období akoby si živnostníkom nebola .
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Paula Pozri príspevok
Rozhodne nemôžeš faktúrovať z titulu živnosti niečo za obdobie, kedy máš pozastavenú / prerušenú živnosť ....v tom období akoby si živnostníkom nebola .
Ak bude mať v decembri obnovenú živnosť môže urobiť účtovníctvo niekomu za celý rok. Len ho bude robiť naraz a nie každý mesiac.
0 0
andrea33 andrea33

andrea33 je offline (nepripojený) andrea33

Poradaci, musim od 1. jula 2007 podat prihlasku a zacat platit odvody do SP a ZPE, ked mam prerusenu zivnost od 1.6.2006 do 30.6.2007, ? Zatial platim iba ZP, ako samoplatca.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

andrea33 Pozri príspevok
Poradaci, musim od 1. jula 2007 podat prihlasku a zacat platit odvody do SP a ZPE, ked mam prerusenu zivnost od 1.6.2006 do 30.6.2007, ? Zatial platim iba ZP, ako samoplatca.
SP- záleží od toho, aký príjem si mala v roku 2006 - ak bol vyšší ako 12 násobok min. mzdy - áno si povinná začať platiť odvody ako SZČO, ak nie môžeš ako DPO alebo nemusíš vôbec
ZP - od 1.7. začneš platiť odvody ako SZČO v min. výške 1064,-
Naposledy upravil Pepa : 27.04.07 at 15:28
0 0
andrea33 andrea33

andrea33 je offline (nepripojený) andrea33

Pepo, a ak by som predlzila pozastavenie zivnosti, napr. do 31. augusta 2007, zacnem platit odvody az od jula 2008?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

andrea33 Pozri príspevok
Pepo, a ak by som predlzila pozastavenie zivnosti, napr. do 31. augusta 2007, zacnem platit odvody az od jula 2008?
Do SP od 1. júla 2008 do ZP od 1.9.2007.
0 0
andrea33 andrea33

andrea33 je offline (nepripojený) andrea33

Do ZP ako dobrovolny platca, alebo z danoveho priznania za 2006? Pocas celeho prerusenia zivnosti platim ZP ako DPO.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

andrea33 Pozri príspevok
Do ZP ako dobrovolny platca, alebo z danoveho priznania za 2006? Pocas celeho prerusenia zivnosti platim ZP ako DPO.
Ak budeš mať "živú" živnosť platíš ako SZČO, ak si iba SZČO /teda nie si SZČO popri zamestnaní/ platíš min. 1064,- Sk - si povinná urobiť si RZZP za rok 2006 a ak ti vyjde platiť viac, budeš platiť toľko koľko ti vyjde.
0 0
andrea33 andrea33

andrea33 je offline (nepripojený) andrea33

Dakujem velmo pjekne, Pepa.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Na porade bolo spomínané, že ak si prerušíme živnosť do konca júna, nebudeme musieť nosiť na sociálnu poisťovňu výpis z DP. Neviem, či to záleží od pobočky, ale v KE som sa pýtala a je potrebné výpis do 30. 06. doniesť. Odvody sa samozrejme platiť nebudú.
0 0
Načítať ďalšie