Zavrieť

Porady

zle odvedená platba

učtOVNíčKA
Stala sa mi príšerná vec.Uhradila som platbu 15 000,-Sk na nesprávny účet/ spravila som presmzčku bohužial ten vymyslený účet existuje/, skrátka som sa pomýlila,čo sa mi ešte nestalo.Mali ste už takýto prípad, ako ste ho riešili ? Dá sa vôbec riešiť, musí to vrátiť ten človek naspäť do banky?
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
A ešte sa nám stal prípad, že bola platba (a nie malá) uhradená na nesprávny účet. Kým sme sa dostali k zaúčtovaniu tohto účtovného prípadu ... osoba, ktorá platbu obdržala ju už aj vrátila. Želám podobné vyriešenie prípadu.
0 0
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
Mne sa stala opačná vec, na účet mi 10. v mesiaci omylom zaslali peniaze. Jednalo sa o súkromný účet, výpis 1 x mesačne, takže som to ani nezistila.
Zrazu som 20. dostala obálku s doručenkou s vyhrážkou, že som sa nezákonne obohatila. Môžem povedať, že sa ma to dotklo, lebo som o ničom nevedela.
Peniaze som vrátila späť, ale znášala som za takýto omyl náklady - poplatky za pripísanie čiastky na účet a potom poplatok za odoslanie peňazí. Takže miesto "nezákonného obohatenia" som bola stratová.
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Banka síce nesmie povedať meno majiteľa účtu ale má právo stiahnuť tomuto klientovi mylnú platbu a vrátiť naspäť na účet na základe Vašej žiadosti
0 0
domi2 domi2

domi2 je offline (nepripojený) domi2

učtOVNíčKA
Ďakujem za povzbudenie, mám hlavu v smútku, ešte sa mi to nestalo a to robím dobrých 10 rokov účtovníčku.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Buď rada, že sa ti to nestalo, keby si napríklad robila chirurga! Ešte stále sú to len peniaze, aj keď ich strata ťa určite mrzí, ale tu nejde o život! Držím všetky palce aby prišli späť!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Aj mne sa to stalo, ale našla som komu som poslala nesprávne peniaze - inému dodávateľovi, jedno číslo v účte rozdielne. Požiadala som ich o vrátenie, behom dvoch dní peniaze boli naspäť.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Prajem Ti, aby sa tvoja situácia vyriešila čím skôr a ku tovjej spokojnosti. Držím palce.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať