Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel

1.11.2004 Vyšiel v zbierke zákonov zákon č. 582/2004, ktorý okrem iného upravuje aj daň z motorových vozidiel. Na stránke www.finance.gov.sk je už aj návrh tlačiva na daňové priznanie k dani z motorových vozidiel, ktoré by malo platiť od 1.1.2005.
Usporiadat
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
zuzana
Ak sa mi zmenili sadzby som nitriansky kraj, musím podávať nové daňové priznanie?alebo stačí iba zaplatiť do 31.1.2006.To priznanie podám do 15.1.2006?Ako to je?
Ak sa ti zmenili iba sadzby - to znamená nepribudli, neodbudli žiadne vozidlá - stačí iba zaplatiť do 31.1.2006 daň z motorových vozidiel.
Ak sa niečo zmenilo, musíš priznanie podať do 15.1.2006 a daň zaplatiť do 31.1.2006.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ďakujem.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
zuzana
Ďakujem.
Nie je začo.
0 0
Libi Libi

Libi je offline (nepripojený) Libi

a vie už niekto povedať, ako je to s autami, ktoré máme v operatívnom lízingu? totižto ani sama lízingovka nevie, či má platiť ona alebo my. Predtým ako držiteľ i vlastník platila ona.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Palino
Na stránke VÚC Bratislava je text záväzného nariadenia o dani z motorových vozidiel. Pripájam ho.
toto platilo aj vlani,takze sa nemenili pre BA sadzby na r. 2006?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Libi
a vie už niekto povedať, ako je to s autami, ktoré máme v operatívnom lízingu? totižto ani sama lízingovka nevie, či má platiť ona alebo my. Predtým ako držiteľ i vlastník platila ona.
my sme napr. v r. 2005 koncili dva leasingy a cestnu dan sme platili vzdy my aj na tie auta kt. boli leasingove.
0 0
zemka zemka

zemka je offline (nepripojený) zemka

libi,
myslím, že aj na vás sa vzťahuje toto :
"Upozorňujeme na skutočnosť, že zákonom č. 517/2005 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov, ktorým sa mení a dopĺňa aj daň z motorových vozidiel sa zmenila definícia daňovníka (odstránila sa väzba na držiteľa motorového vozidla). Daňovníkom dane z motorových vozidiel je ten, kto používa vozidlo na podnikanie.

Daňovníkom dane z motorových vozidiel môže byť podľa rozhodnutia daňovníka aj organizačná zložka zapísaná do obchodného registra, ktorá používa vozidlo na podnikanie. "

Citát je z dnešných obchodných správ a podrobnejšie sa dočítaš v uvedených zákonoch.
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Informácie vydané DR SR k dani z motorových vozidiel r. 2006 (stiahnuté z ich stránky 12.1.2006) v prílohe
0 0
Libi Libi

Libi je offline (nepripojený) Libi

ja myslím lízing operatívny, nie finančný. A stále nie je v tých usmerneniach jasné, kto platí daň, čí lízingovka alebo my. Lebo aj oni aj my používame vozidlo na podnikanie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Libi
ja myslím lízing operatívny, nie finančný. A stále nie je v tých usmerneniach jasné, kto platí daň, čí lízingovka alebo my. Lebo aj oni aj my používame vozidlo na podnikanie.
Ak máte auto na lízing,( používate ho na podnikanie) ste povinní platiť daň z MV.
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Podnikateľ mal miesto podnikania aj trv.pobyt v BB, kde mal prihlásené aj 2 autá. V roku 2005 menil miesto podnikania aj tr.pobyt a kúpil ďalšie auto, ktoré je prihlásené už v BA. Daň z motor.vozidiel mám zaplatiť a DP podať podľa toho, kde sú autá prihlásené, alebo kde má podnikateľ trvalý pobyt?
0 0
sylkra sylkra

sylkra je offline (nepripojený) sylkra

Tweety
Ak máte auto na lízing,( používate ho na podnikanie) ste povinní platiť daň z MV.
Aj leasingova spolocost ho pouziva na podnikanie. PHM, ktore mame na
karty od lesing. spol. na prefakturovava.........

Ja som uz niekolkokrat volala na DU, tam mi tvrdia, ze ..jednoducho povedane...platit dan ma ten kto ma v nakladoch PHM. Tak som sa jej pytala, ze v pripade operat. leasingu resp. najmov .....si mozeme predsa
pozicat pocas roka na niekolkokrat auta.....povedala, ze zakazdym mame
podavat dan. priznania.
Oproti tomu leas. spolocnost si mysli, ze dan ma platit ona. Takze teraz cakam na nejake definitivne stanovisko.

Ak niekto mate lepsie info ako ja, dajte vediet.......dik
0 0
sylkra sylkra

sylkra je offline (nepripojený) sylkra

LIBI
Operativny leasing
myslim si, ze budeme musiet podat danove priznanie, i napriek tomu, ze nam leas. spolocnost tvrdi opak. Stejne zodpovednost nesieme my, nakolko z nas
urobili danovnika.

Akurat nie som si ista, ci mame urobit vypocet od 1/12/2005 /nakolko za cely
rok 2005 zaplatila dan leas. spolocnost/
alebo od 1/1/2006?????????,
0 0
janita janita

janita je offline (nepripojený) janita

Prosim Vas, neviete mi poradit? Pouzivam automobil s nemeckou evidencnou znackou na sluzobne ucely, ale nasa slovenska s.r.o. zatial nie je zapisana v OR. Automobil je prenajaty nemeckou s.r.o. XY od nemeckej lizingovej spolocnosti. Spolocnost XY bude spolocnikom v slovenskej s.r.o.
Musime teda platit dan alebo nie?
Naposledy upravil janita : 13.01.06 at 13:54
0 0
Libi Libi

Libi je offline (nepripojený) Libi

Vieš čo, sylkra, s tým som si istá, že od 1.1.2006 a podať priznanie najneskôr pondelok. Práve ho vypĺňam. Lebo v zákone či kde sa to píše, že v r. 2005 sa postupuje podľa zákona platného k 31.11.2005.
0 0
sylkra sylkra

sylkra je offline (nepripojený) sylkra

Libi
Vieš čo, sylkra, s tým som si istá, že od 1.1.2006 a podať priznanie najneskôr pondelok. Práve ho vypĺňam. Lebo v zákone či kde sa to píše, že v r. 2005 sa postupuje podľa zákona platného k 31.11.2005.
LIBI
suhlasim s Tebou a mam uz plne zuby tejto dane.......uz som urobila
danove priznania od 1/1/2006 za vseky auto od leasing. odfaxovala
som ich na DU, original poslem postou a do 31/1/2006 zaplatim.
Co urobi a ake da vyjadrenie leas. uvidime.......
maj sa pekne
0 0
Monka_m Monka_m

Monka_m je offline (nepripojený) Monka_m

milan007
POZOR, páni a dámy, v § 96 zákona je celková hmotnosť zozidla súčet pohotovostnej a užitočnej hmotnosti. V nových tech. preukazoch už nie je stanovená užitočná hmotnosť, preto je pre účely DzMV celkovou hmotnosťou najväčšia prípustná hmotnosť...
Prosim Ta, ja mam nový TP na jedno vozidlo a tam je "Najväčšia prípustná celková hmotnosť" a "Najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy", tak podľa ktorej mam vypočítavať daň?

Diky.
0 0
Katarína Balážová Katarína Balážová
To sa mi marí, aby platil daň z MV ten kto si auto prenajíma, s odôvodnením, že si uplatňuje PHM. Auto na svoje podnikanie používa predsa firma (eviduje ho v majetku), ktorá ho dáva do operatívneho prenájmu. Firme, ktorej ho prenajíma je len poskytnutá služba. To by sa nám asi nepáčilo platiť daň z nehnuteľnosti za "biznis centrum" len preto, že si tam prenajímame jednu malú bezvýznamnú kanceláriu, pravda?
0 0
Katarína Balážová Katarína Balážová
To sa mi marí, aby platil daň z MV ten kto si auto prenajíma, s odôvodnením, že si uplatňuje PHM. Auto na svoje podnikanie používa predsa firma (eviduje ho v majetku), ktorá ho dáva do operatívneho prenájmu. Firme, ktorej ho prenajíma je len poskytnutá služba. To by sa nám asi nepáčilo platiť daň z nehnuteľnosti za "biznis centrum" len preto, že si tam prenajímame jednu malú bezvýznamnú kanceláriu, pravda?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Monka_m
Prosim Ta, ja mam nový TP na jedno vozidlo a tam je "Najväčšia prípustná celková hmotnosť" a "Najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy", tak podľa ktorej mam vypočítavať daň?

Diky.
Je to Najväčšia prípustná celková hmotnosť, ale mala by byť totožná aj s hmotnosťou celej súpravy. Máš tam rozdielne hodnoty ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať