Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel

1.11.2004 Vyšiel v zbierke zákonov zákon č. 582/2004, ktorý okrem iného upravuje aj daň z motorových vozidiel. Na stránke www.finance.gov.sk je už aj návrh tlačiva na daňové priznanie k dani z motorových vozidiel, ktoré by malo platiť od 1.1.2005.
Usporiadat
Monka_m Monka_m

Monka_m je offline (nepripojený) Monka_m

ajobs
Je to Najväčšia prípustná celková hmotnosť, ale mala by byť totožná aj s hmotnosťou celej súpravy. Máš tam rozdielne hodnoty ?
Ano mam a to jedna je 2.000 kg a druha je 4.000 kg, ale uz som si to zaradila, ze podla tej 2.000 kg, nasla som kategorizaciu auta, ja mam N1 a ta je do 3,5 t.

Diky moc.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Monka_m
Ano mam a to jedna je 2.000 kg a druha je 4.000 kg, ale uz som si to zaradila, ze podla tej 2.000 kg, nasla som kategorizaciu auta, ja mam N1 a ta je do 3,5 t.

Diky moc.
Áno, máš to správne - čiže platíš daň z MV za vozidlo od 2 do 4 ton.
0 0
Tatranka Tatranka

Tatranka je offline (nepripojený) Tatranka

Pekný deň, čítam o daňovej povinnosti za MV pre rok 2006 a nie je mi jasno:
Som SZČO, momentálne na rodičovskej dovolenke - od 1.1.2006 - 30.6.2006. Nemám prerušenú živnosť, v uvedenom období nebudem vykonávať zárobkovú činnosť. Auto používam súkromné na služobné účely.
Otázka: Môžem podať daňové priznanie až k 1.7.2006, kedy začnem opäť vykonávať zárobkovú činnosť, alebo musím podať DP a uhradiť daň od 1.1.2006???
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tatranka, a v roku 2005 si podávala DP k autu? Lebo ak áno, DU už nečaká , že podáš DP, ale že rovno zaplatiš.

Ak si podala a nechceš platiť, lebo nebudeš používať auto na podnikanie, musíš to listom oznámiť na DU.
Ak ho opäť začneš používať na podnikanie, tak urobíš DP - podáš - a zaplatiš alikvotnu časť.
0 0
Isabel Isabel

Isabel je offline (nepripojený) Isabel

manzel prepisal auto ktore pouziva na podnikanie na inu adresu (rovnako ako zivnost, zmenili sme totiz trvale bydlisko). je toto zmenou vzhladom na dan z mot. vozidiel? musi podat danove priznanie?
0 0
Isabel Isabel

Isabel je offline (nepripojený) Isabel

Isabel
manzel prepisal auto ktore pouziva na podnikanie na inu adresu (rovnako ako zivnost, zmenili sme totiz trvale bydlisko). je toto zmenou vzhladom na dan z mot. vozidiel? musi podat danove priznanie?
tak uz som si to sama nasla v novom zakone 517/2005:
V § 90 ods. 1 sa slová „technickom preukaze“ nahrádzajú
slovom „dokladoch“ a na konci sa pripája táto veta:
„Za zmenu skutočností rozhodujúcich na určenie alebo
vyrubenie dane sa nepovažujú zmeny sadzieb dane, zmeny
miestnej príslušnosti v priebehu zdaňovacieho obdobia

a zmeny podmienok oslobodenia od dane.“.

tak to sem pripajam keby to niekoho este zaujimalo...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Hľadala som Ti to, ale bola si rýchlejšia
0 0
Isabel Isabel

Isabel je offline (nepripojený) Isabel

muška si zlatá

ináč aj tak mi je to divné, lebo účet je tým pádom úplne iný. podané daňové priznanie je na BA I ešte z minulého roku a tam je aj platba za minulý rok a tento rok bude platba na DÚ BA IV. no to chcem vidieť ako podľa variabilného symbolu si to dajú dokopy neviem ci im to tam len tak preistotu listom neoznamime
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Isabel,
všetky Tvoje papiere z DU BA I. prešli na DU BA IV. Takže Tvoj terajší správca dane má aj DP z BA I.
Ak zmena bydliska nastala v priebehu roka 2005, za rok 2006 by som dala DP na DU IV.
Lebo ten § hovorí v PRIEBEHU ZDAŇOV.OBDOBIA /v Tvojom prípade je to r. 2005?/
0 0
Isabel Isabel

Isabel je offline (nepripojený) Isabel

mas pravdu, tak by s tym nemal byt problem. dakujem za konzultaciu
0 0
Tatranka Tatranka

Tatranka je offline (nepripojený) Tatranka

Ďakujem za odpoveď. Ako však budem postupovať v tom prípade, keď budem používať iné súkr. MV na podnikanie ako to, čo som uviedla v DP za rok 2005?
Auto, ktoré som používala v roku 2005 na podnikanie /bolo podané DP a zaplatená daň/ sme predali a kúpili nové. Mám do konca januára 2006 nahlásiť zmenu a daň zaplatiť až od 1.7.2006, alebo stačí podať DP aj daň zaplatiť od 1.7.2006. Prosím poraď, som z toho magor.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tatranka, Ty musíš hlavne DU oznámiť listom, že si auto predala ku dňu......, prilož kópiu TP, lebo stále čakajú, že im zaplatíš daň, keď si auto na DU neodhlásila.

Ak začneš opäť podnikať , tak podáš DP do 15 dní od začatia podnikania - vyplníš DP - budeš mať len alikvotnú čiastku - za dni od 1.7.2006 do 31.12.2006. Tzn. do 15.7.2006 podáš DP a tiež do 15.7.2006 uhradíš daň z MV
0 0
Tatranka Tatranka

Tatranka je offline (nepripojený) Tatranka

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, ešte jedna otázka - asi od veci:
Môžem si dať do nákladov zaplatenú daň z MV a diaľničné nálepky???
ďakujem, ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tatranka
Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, ešte jedna otázka - asi od veci:
Môžem si dať do nákladov zaplatenú daň z MV a diaľničné nálepky???
ďakujem, ďakujem.
Môžeš dať ,sú to daňovo uznané náklady.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Majka - daň áno,
ale dialničné nálepky /keďže Tatranka používa súkromné vozidlo/ tak nie.
0 0
Tatranka Tatranka

Tatranka je offline (nepripojený) Tatranka

ale prečo? Ja som niekde počula, že aj daň, ale aj dialničné nálepky???
Mýlim sa naozaj?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Muška
Majka - daň áno,
ale dialničné nálepky /keďže Tatranka používa súkromné vozidlo/ tak nie.
Reagovala som len na posledný príspevok, preto mi to ušlo, ak je súkromné, tak je to zaplatené v tej náhrade 6,2. Mea culpa.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Pre Tatranku:
Dialničné nálepky do nákladov - iba v prípade auta vloženého do podnikania. Lebo Ty tie dialničné nálepky používaš aj na súkromné účely. A tie nálepky máš zahrnuté už v náhrade za km /6,20/.
Daň z motorových vozidiel si povinná zaplatiť z titulu používania auta na podnikateľské účely - tá so súkromím nemá nič spoločné.

Pre Majku:
Odpustené
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Naša Fi tiež predla firemné auto ktoré bolo v daňovom priznaní v roku 2005. Informovala som sa tu na porade , čo s tým ? Bolo mi poradené, že mám zmenu nahlásiť na DÚ. Lenže, naša ekonomka povedala , že nie sme vôbec povinný nahlásiť zmenu, že sme auto odpredali. Tak ako? Čo mám robiť ja, čo sa do toho nevyznám?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Prečo si ekonómka myslí že netreba nič oznamovať DU?Len tak jednoducho nezaplatíte daň?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať