Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel

1.11.2004 Vyšiel v zbierke zákonov zákon č. 582/2004, ktorý okrem iného upravuje aj daň z motorových vozidiel. Na stránke www.finance.gov.sk je už aj návrh tlačiva na daňové priznanie k dani z motorových vozidiel, ktoré by malo platiť od 1.1.2005.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, opäť mám dotaz, je potrebné pri podaní DP k dani z motorových vozidiel na nové auto priložiť aj kópiu TP? Však nebude problém ak pošlem vyplnené tlačivo z internetu? Ďakujem za názory.

1.TP sa neprikladá.
2.Ak má všetky náležitosti "originálu", nebude problém.
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Ahojte. Potrebujem zaplatiť daň z motorových vozidiel. Na stránke drsr.sk som hľadala účty a našla 1. Cestná daň za vozidlá evidované v tuzemsku a 2. Daň z motorových vozidiel , ktorý účet použijem? Dík
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

gabi2 Pozri príspevok
Ahojte. Potrebujem zaplatiť daň z motorových vozidiel. Na stránke drsr.sk som hľadala účty a našla 1. Cestná daň za vozidlá evidované v tuzemsku a 2. Daň z motorových vozidiel , ktorý účet použijem? Dík

Ten, ktorý prísluší k dani, ktorú chceš zaplatiť
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
gabi2 Pozri príspevok
Ahojte. Potrebujem zaplatiť daň z motorových vozidiel. Na stránke drsr.sk som hľadala účty a našla 1. Cestná daň za vozidlá evidované v tuzemsku a 2. Daň z motorových vozidiel , ktorý účet použijem? Dík
Daň z MV - cestná daň už neexistuje.
0 0
BUC BUC

BUC je offline (nepripojený) BUC

prosím o pomoc, je tu toho hrozne vela a neviem sa v tom rychlo vysomarit
znama kupila auto vo februari, plati leasing...od oktobra ho zacala pouzivat na pracovne ucely. Nema zaplatenu dan. Co teraz? Zaplatit ju spatne, alebo moze od oktobra? Dakujem za radu
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Daň z motorových vozidiel je potrebné prihlásiť a zaplatiť do 15 dní.
0 0
BUC BUC

BUC je offline (nepripojený) BUC

do 15 dni od zacatia pouzivania auta? cize je uz neskoro? alebo tomu zle rozumiem?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Dosť nejasne formuluješ otázku, lebo píšeš, že leasing platí od februára a na pracovné cesty používa od októbra......Jedná sa o podnikateľský subjekt, alebo je to vozidlo zakúpené na súkromné účely?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

BUC Pozri príspevok
prosím o pomoc, je tu toho hrozne vela a neviem sa v tom rychlo vysomarit
znama kupila auto vo februari, plati leasing...od oktobra ho zacala pouzivat na pracovne ucely. Nema zaplatenu dan. Co teraz? Zaplatit ju spatne, alebo moze od oktobra? Dakujem za radu
Daňová povinnosť pre daň z motorových vozidiel vzniká dňom prvého použitia na podnikanie. Lehota na podanie DP a na zaplatenie dane je 15 dní od vzniku daňovej povinnosti.
Pr. prvé použitie 1.10.= deň vzniku daňovej povinnosti, lehota na podanie DP 15.10.
0 0
BUC BUC

BUC je offline (nepripojený) BUC

leasing plati od februara, daň zaplatit zabudla. Jedna sa o szčo..
Naposledy upravil BUC : 03.10.07 at 08:21
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Johanka Pozri príspevok
Daňová povinnosť pre daň z motorových vozidiel vzniká dňom prvého použitia na podnikanie. Lehota na podanie DP a na zaplatenie dane je 15 dní od vzniku daňovej povinnosti.
Pr. prvé použitie 1.10.= deň vzniku daňovej povinnosti, lehota na podanie DP 15.10.
.................
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Johanka Pozri príspevok
Daňová povinnosť pre daň z motorových vozidiel vzniká dňom prvého použitia na podnikanie. Lehota na podanie DP a na zaplatenie dane je 15 dní od vzniku daňovej povinnosti.
Pr. prvé použitie 1.10.= deň vzniku daňovej povinnosti, lehota na podanie DP 15.10.
Johanka, upresnila by som lehotu na podanie DP.
Aj keď vždy je to lepšie o 1 deň skôr ako o 1 deň neskôr.... Pokiaľ nebolo toto usmernenie na svete, tetušky na DÚ si to každá vysvetlovala po svojom.....

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov.../mot_sadz.html
0 0
BUC BUC

BUC je offline (nepripojený) BUC

oki baby, takze do 15 dni od pouzitia na podnikanie podat a zaplatit danove priznanie?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
BUC Pozri príspevok
oki baby, takze do 15 dni od pouzitia na podnikanie podat a zaplatit danove priznanie?
áno, presne tak.
0 0
BUC BUC

BUC je offline (nepripojený) BUC

dakujem vam pekne za radu...
0 0
anaka anaka

anaka je offline (nepripojený) anaka

Ahojte poraďáci, počula som dáke šumy, že za rok 2008 sa bude daň z motorových vozidiel platiť až na konci roka (myslím za vozidlá, ktoré slúžia na podnikanie celý rok) a neviem či je to pravda.Prosím dajte dakto múdry vedieť ako je to vlastne.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

anaka Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, počula som dáke šumy, že za rok 2008 sa bude daň z motorových vozidiel platiť až na konci roka (myslím za vozidlá, ktoré slúžia na podnikanie celý rok) a neviem či je to pravda.Prosím dajte dakto múdry vedieť ako je to vlastne.
Skús poštudovať TU:

http://www.porada.sk/t62615-dan-z-mv...tml#post563978
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

K DMV uverejnilo DR SR na svojej stránke stručný výpis zo zákona, oznam 13.12.2007. Viď priložené. Možno sa to bude hodiť.
Naposledy upravil STRELEC : 06.12.09 at 12:01
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
STRELEC Pozri príspevok
K DMV uverejnilo DR SR na svojej stránke stručný výpis zo zákona, oznam 13.12.2007. Viď priložené. Možno sa to bude hodiť.
Už bolo vložené:
http://www.porada.sk/589962-post57.html
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Rozalka Pozri príspevok
Bolo by dobré dve väčšie témy na DMV zlúčiť do jednej.
Sorrry, povedal by môj syn.

PS: "bonzol" som sa moderátorovi / adminovi s návrhom témy zlúčiť.
Naposledy upravil STRELEC : 17.12.07 at 11:58 Dôvod: PS:
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať