Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel

1.11.2004 Vyšiel v zbierke zákonov zákon č. 582/2004, ktorý okrem iného upravuje aj daň z motorových vozidiel. Na stránke www.finance.gov.sk je už aj návrh tlačiva na daňové priznanie k dani z motorových vozidiel, ktoré by malo platiť od 1.1.2005.
Usporiadat
lenča lenča

lenča je offline (nepripojený) lenča

Ahojte, vie mi niekto poradit ako mam pracovat so strankou drsr.sk
Nemozem sa dostat k ziadnym informaciam. Najskor som si myslela, ze maju daaku poruchu, ale stale nic.
Dakujem.
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

vladan
jak prešvihli? Veď keď sa budú riadiť zákonom, že do 15teho, tak bude všetko OK - dokonca to podajú v predstihu
Ono, panstvo nepracuje kazdy den. Dokonca aj podatelna bola v utorok
o 16.00 zavreta. Len strazna sluba namiesto aby mala ciste formulare, len papulovala. Ja neviem, vy mate hocikedy cas si zaskocit podla potrieb statu?
0 0
Lina Lina

Lina je offline (nepripojený) Lina

Ahojte.

Viem mi niekto poradiť či niekde nájdem taký formát tlačiva, ktoré vypíšem v počítači a pošlem? Alebo len kúpiť a poslať?
Dakujem
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ja som vytlačila farebne (eňo-ňuňo), vyplnila ručne a poslala doporučene
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Tu je tlačivo, ale nedá sa doň vkladať text: http://www.finance.gov.sk/mfsr/mfsr....a?OpenDocument . Urobila by som to tak, ako píše vladan
0 0
saman saman

saman je offline (nepripojený) saman

Lina, ak ti to pomoze, vzor tlaciva v pdf.formate je na:
http://www.finance.gov.sk/mfsr/mfsr....a?OpenDocument
0 0
Lina Lina

Lina je offline (nepripojený) Lina

Dakujem.

Len tento formát ked si otvorím tak tam nejde písať. Divné. Moc sa v tom nevyznám.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Lina, však Ti píšem, že sa do toho tlačiva nedá vpisovať, hoci ak si trochu zdatnejšia v práci s PC, dalo by sa aj to. Ale môžeš to predsa urobiť tak, ako písala vladan. Vytlač si tlačivko pekne farebne (eňo-ňuňo) a vpíš ručne, podaj a zhasla fajka
0 0
Lina Lina

Lina je offline (nepripojený) Lina

Jasné.

Už to mám.
Dakujem Vám.
Lina
0 0
bovi bovi

bovi je offline (nepripojený) bovi

Katty
toto chodí mailami...
šak ja len preto lebo sa dosť hrabem v stránke nrsr a ministerstiev, ale taký návrh som tam nenašiel, sice sa o nom všade hovorí ale nikde ho neviem najsť. nie sú to len dohady?
0 0
esprit esprit

esprit je offline (nepripojený) esprit

Prosím Vás, čo píšete do riadku 07 v III. oddiely
- dátum zaradenia do podnikania alebo 01.01.2005?
Auto máme v podnikaní od roku 2001
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

esprit
Prosím Vás, čo píšete do riadku 07 v III. oddiely
- dátum zaradenia do podnikania alebo 01.01.2005?
Auto máme v podnikaní od roku 2001
Dnes sa objavilo na DU BA II. , že v tomto riadku má byť dátum 1.1.2005.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

ja tam pre istotu napíšem dátum skutočného zaradenia do podnikania napr. 17.3.2001 aby bolo jasné že to nie je nové auto kúpené 01.01.2005
0 0
flim flim

flim je offline (nepripojený) flim

Aký dátum sa píše v riadku 07 v III. oddieli, ak deň začatia užívania vozidla v súv. s podnikaním je 27.12.2004, ale dátum pridelenia EČV je 5.1.2005?

Takisto tu nastáva ďalšia otázka:
a) Ak zapíšem dátum 27.12.2004, DP podám a daň zaplatím do 31.1.2005.
b) Ak zapíšem dátum 5.1.2005, DP podávam a daň platím do 20.1.2005 (5.1. +15 dní).

Vysvetlite mi to prosím?

A ešte jedna vec ma napadla:
Ak dám dátum 5.1.2005, tak zaplatím len pomernú časť dane (za 361 dní roku 2005)?

Vopred ďakujem za odpovede.
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

accad
Dnes sa objavilo na DU BA II. , že v tomto riadku má byť dátum 1.1.2005.
Aj pri starších autách tam musí byť uvedený dátum 01.01.2005, lebo ide o nový druh dane, doteraz Cestná daň ,od januára Daň z motorových vozidiel.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Rene, aj ja som uvádzala u áut kúpených v priebehu roku 2004 dátum 01.01.2005 v riadku 07. Tak mi do na DU povedali. Len každý ma na to iný názor z nás diskutujúcich. Nie je k tomu niekde nejakú usmernenie ako postupovať 1.krát pri podaní DP na daň u MV? V priebehu roka je to každému jasné.
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Lucy
Rene, aj ja som uvádzala u áut kúpených v priebehu roku 2004 dátum 01.01.2005 v riadku 07. Tak mi do na DU povedali. Len každý ma na to iný názor z nás diskutujúcich. Nie je k tomu niekde nejakú usmernenie ako postupovať 1.krát pri podaní DP na daň u MV? V priebehu roka je to každému jasné.
ˇ

Asi nie je nijaké usmernenie.
Ale logicky mi nemôže vzniknúť daňová povinnosť skôr, ako je zavedená nová daň, teda aj keď mám auto od roku 2003, na Daň z motorových vozidiel sa môžem prihlásiť až od 01.01.2005.
Naposledy upravil rene : 18.01.05 at 17:53
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Aj mne to tak nejako vychádza. Tak som to aj tak spravila s odobrením od DU. DP som podala a daň zaplatila, takže jedna povinnosť je z krku.
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

V poučení na vyplnenie DP je napísané, že do riadku 7 je treba uviesť dátzum začatia užívania resp. pridelenia ŠPZ, potvrdili mi to aj na DU, teda napr. ako uviedla Katty - 17.3.2001
0 0
kassiopea kassiopea

kassiopea je offline (nepripojený) kassiopea

pracujem ako tak trochu účtovníčka, tak trochu fakturantka, tak trochu na logistike a popri tom študujem na VŠ ...viac
rene
Aj pri starších autách tam musí byť uvedený dátum 01.01.2005, lebo ide o nový druh dane, doteraz Cestná daň ,od januára Daň z motorových vozidiel.
Nam na daňovom úrade tieto tlačivá nechceli prevziat prave kvoli datumu 1.1.2005. Vraj tam ma byt datum zaradenia auta do pouzivania. A darmo som jej vysvetlovala, ze danova pocinnost nemoze vzniknut skor ako samotna dan. Tolko danovy urad Topolcany.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať