Zavrieť

Porady

Mínusové body

admin

Anketa: Súhlasíte s mínusovým bodovaním?

Počet hlasujúcich
40. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    3 7.50%
  • Nie

    37 92.50%
Vzhľadom na to že sa nám tu opakujú pokusy odpovedať za každú cenu, rád by som dal do pléna návrh o mínusových bodoch.

V prípade že ste opakovane nespokojní s niektorým užívateľom Porady, ktorý opakovane nesprávne odpovedá, budete môcť udeliť okrem plusových aj mínusové body.
Skupina osôb (Poraďákov), ktorí budú môcť takto body odňať bude určitým spôsobom limitovaná, napr. počtom bodov - body bude môcť odňať len užívateľ, ktorý má napr. viac ako 30 bodov.

Váš názor? Môžete sa vyjadriť slovom, ale i hlasom v ankete.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
môj názor :
schvaľujem zamedzenie odovzdávania bodíkov pri témach hobby..aj keď aj tam sú chlieviky, v ktorých sa dá ľuďom pomáhať a niektorý člen by ich možno rád aj ocenil - ale v globále je to myslím si celkom dobré riešenie

mínusové bodíky by asi neboli tým správnym riešením...vyostrilo by to asi dosť situáciu..
navyše si neviem predstaviť...kto bude v tej "skupinke " čo body bude brať.. chudák. ....mal by si asi hromozvod nainštalovať
znieslo by sa asi na jeho hlavu dosť kritiky..
navyše nie každý máme vždy svoj deň...a určite tu nikto nejde odpovedať preto, aby niekoho zmiatol...a možno nejaké slovko v komentároch pri mínusovom bodíku by urobilo asi viac škody ako osohu - zlou interpretáciou

je fakt, že odpovede v odbornej časti by sme nemali hádzať bez rýchlejšieho uváženia ale po dôkladnom prečítaní...aj keď chybu urobíme všetci..ale skôr je to z nedôkladného prečítania si témy..či možno až rýchlou snahou odpovedať - ale každá snaha pomôcť sa cení..aj keď nemyslím si že práve mínusovými bodíkmi
0 0
Assea Assea

Assea je offline (nepripojený) Assea

Podľa môjho názoru by asi stačilo tak ako je "tlačítko" súhlasím, aby bolo i nesúhlasím...
Mne sa včera tiež NEÚMYSELNE podarilo dať chybnú odpoveď, na ktorú ma poraďáčka Paula hneď upozornila a tak som chybný príspevok zmazala... ospravedlňujem sa týmto za pochybenie, ale chcela som len poradiť...
No do budúcna budem radšej len čítať, aby som nikoho nezmiatla

Ste tu fajn - je fajn že dávate zväčša veľmi fundované a správne odpovede, a taktiež je veľmi fajn že nechávate priestor i nám - nováčikom...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Rád by som dal niektoré veci na správnu mieru:
Ako som písal v prvom príspevku, mínusové body nemali byť pridelené niekomu kto sa pomýli raz. Ide o riešenie na recidívnych Poradcov, ktorí chcú byť všade prvý bez ohľadu na výsledok svojej rady...
Bodovanie nie je kvôli získavaniu bodov, prestíže atď. Je to určitá forma rozlišovania aktívnych a zároveň odborných poraďákov. Nie je to naháňačka a práve chcem eliminovať tých, ktorí to tak pochopili... Zároveň je to možnosť ako poďakovať ochotnému človeku. K bodom sa píšu aj komentáre, ktoré môžu byť malým zadosťučinením za námahu, ktorú pre pýtajúceho sa bola vynaložená...
Body sú akási recenzia Poraďáka :-) Čochvíľa nadobudnú aj ďalší rozmer :-)

Ak má ešte niekto originálny postreh, nech ho prosím pridá. Poobede tému uzatvorím, keďže výsledok je takmer 100%tný :-)
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Namiesto udeľovania mínusových bodov, by som sa skôr prikláňala k názoru, aby bolo pridané tlačítko "nesúhlasím".
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Stina
Namiesto udeľovania mínusových bodov, by som sa skôr prikláňala k názoru, aby bolo pridané tlačítko "nesúhlasím".
Túto problematiku sme už rozoberali v dosť širokej diskusii. Skúste pohľadať. Riziko je najmä v tom, že po oprave príspevku nie je garancia, že pridelené nesúhlasy zmiznú a bude to miesť. Druhé riziko spočíva v tom, že ak nesúhlasíte je často potrebné špecifikovať v čom nesúhlasite a to sa dá len vysvetlením v ďalšom príspevku... (a citovaním nesprávnej časti nesprávneho príspevku).
Každopádne uvažujem nad určitým riešením, ktoré by dokádzalo takéto nevýhody eliminovať. Prosím držme sa ďalej témy "mínusové body" .-)
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Ešte doplním význam mínusových bodov. Ako som písal body ako také sú na rozlíšenie, recenziu Poraďáka. V súčasnom systéme však len zbiera body a potom sa ťažko rozlišuje skutočný odborník od zberateľ bodov... Ak by sa body odobrali, vypovedateľnosť bodov by bola vyššia....
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
teraz toto čo tu píšem berte s rezervou
ale keď originálny nápad..tak ho máte mať. .- aj keď originalita mu chýba..je to zriadené na viacerých fórach...

jednoducho od administrátora alebo moderátora niekto za opakované porušenia dostane napomenutie
tie je vidieť v profile člena
po určitom počte napomenutí sa člen dostane na súd
a tam sa rozhodne o ďalšom jeho osude...

a tam sa môže rozhodnúť o znížení počtu bodíkov..pozastavení členstva, obmedzenie prístupu do určitých tém.....a tak..
Naposledy upravil Hlinkovx : 29.09.06 at 07:54 Dôvod: doplnenie
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Možno problém je len v pomenovaní. Možno by to malo byť niečo medzi mínusovými bodmi a medzi nesúhlasím. Občas sa pozriem na profil toho-ktorého poraďáka, aby som si vedela lepšie spraviť obraz o ňom a pomáhajú mi v tom aj štatistiky o bodoch a súhlasoch.
Resumé: mínusové body by som nedávala (predsa plusové sa dávajú za kvalitu odpovede,...) ale určite by som nejako vyjadrila "negatíva", možno ani nie poraďáka, ako skôr konkrétnej odpovede.
A hanbím sa za to, že tu kritizujem a nič nenavrhujem. Ale akonáhle ma napadne nejaké možné riešenie, hneď sa spojím s Richardom.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Podobný problém som zažil na blog.sme.sk ako blogger. Takisto šlo o určitú elimináciu skupiny bloggerov, ktorí neboli prínosom pre tú stránku, ale naopak, kazili jej renomé. Systém sa tam na to vymyslel, dokonalý určite nie je ale - ak si má stránka www.porada.sk udržať svoju úroveň (a čo tú úroveň ešte zvýšiť), sú potrebné aj nepopulárne opatrenia.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

Richard
Ešte doplním význam mínusových bodov. Ako som písal body ako také sú na rozlíšenie, recenziu Poraďáka. V súčasnom systéme však len zbiera body a potom sa ťažko rozlišuje skutočný odborník od zberateľ bodov... Ak by sa body odobrali, vypovedateľnosť bodov by bola vyššia....
neslo by na toto vyuzit tlacitko "nahlás", ktore je pod bodmi? nahlasil by sa clen, ktory zbiera bodiky a kedy ho takto "bonzlo" viacej poradakov, dostal by napomenutie alebo ban...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

duficek
neslo by na toto vyuzit tlacitko "nahlás", ktore je pod bodmi? nahlasil by sa clen, ktory zbiera bodiky a kedy ho takto "bonzlo" viacej poradakov, dostal by napomenutie alebo ban...
Máš na mysli zberateľa za chronicky nesprávne odpovede v odborných poradách? To by musel Richard lustrovať, ktorý bodík za čo dostal, to od neho nemôžme žiadať, má aj inú robotu
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

Paula
Máš na mysli zberateľa za chronicky nesprávne odpovede v odborných poradách? To by musel Richard lustrovať, ktorý bodík za čo dostal, to od neho nemôžme žiadať, má aj inú robotu
ake lustrovanie bodikov? ved na to by sluzilo to tlacitko "nahlás", s pridelovanim bodov by to nemalo nic spolocne, nemiesalo by sa to spolu.
0 0
gu100 gu100

gu100 je offline (nepripojený) gu100

a spytam sa, na zaciatok mozno mimo temy...
ako sa daju vidiet, ze tento a tento prispevok ziskal taky a taky bod?
vidim suhlas (mozno by som videl nesuhlas), ale nevsimol som si, ze ziskal nejake body..
da sa to zobrazit? ako? a mozno som si iba nevsimol a je to tam niekde...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

gu100
a spytam sa, na zaciatok mozno mimo temy...
ako sa daju vidiet, ze tento a tento prispevok ziskal taky a taky bod?
vidim suhlas (mozno by som videl nesuhlas), ale nevsimol som si, ze ziskal nejake body..
da sa to zobrazit? ako? a mozno som si iba nevsimol a je to tam niekde...
U ostatných členov vidíš iba počet bodov. To kto, za čo dal bod vidí iba každý sám za seba vo svojom nastavení. Hore v lište naľavo máš nastavenia, tam klikneš a vidíš od koho a za čo máš bod.
0 0
gu100 gu100

gu100 je offline (nepripojený) gu100

osobne viac preferujem SUHLAS alebo NESUHLAS (ak by tam bol).. a ak si chcem spravit aj obraz o poradakovi a jeho radach, pozeram na to, kolko ma suhlasov a nie bodov... (suhlas sa da skontrolovat)
body su anonymne, nic nehovoria, a ani neviem, kde boli komu pridelene za aku odpoved.. (mam 5 bodov, ktovie, ci som ich zozbieral v hobby, alebo v mzdach, alebo v PU, ci v informacnych systemoch)
pri suhlase vidim, ze kto suhlasil, na aku odpoved a vidim, ze je spravna/odborna/radiaca alebo nie...
a ten suhlas sa da zrusit...

NESUHLAS by bolo absolutne vyjadrenie, ze ta odpoved ma zasadne chyby a je absolutne "odveci" pripadne viac zavadzajuca a skodiaca ako moze pomoct...
0 0
gu100 gu100

gu100 je offline (nepripojený) gu100

evina
U ostatných členov vidíš iba počet bodov. To kto, za čo dal bod vidí iba každý sám za seba vo svojom nastavení. Hore v lište naľavo máš nastavenia, tam klikneš a vidíš od koho a za čo máš bod.
Dakujem za odpoved, myslel som si, ze je to tak, ze to vidim iba ja a nie ostatni...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Ak chcete môžem spraviť to, že budete vidieť v profile člena za čo a kde dostal body...

Ste za?
0 0
gu100 gu100

gu100 je offline (nepripojený) gu100

Richard
Ak chcete môžem spraviť to, že budete vidieť v profile člena za čo a kde dostal body...

Ste za?
Dajte to prosim ako zvlastnu anketovu otazku :-) aj so sledovanim odpovede,kto ako odpovedal...
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Richard,
neviem si presne predstaviť ako to bude s Jožkom Mihálom a Jankou Ácsovou..
to bude riadne dlhý profil
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
a ešte ma napadlo..
tak čo keby si to Richard urobil tak
že ocenenie - bodíky by sa rozdelovali na získanie v odborných a neodborných témach ...../pravdaže, ak to je možné/
a bol by pokoj....každý by mohol dať bodík, ako sa mu zachce, v téme, v ktorej chce
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať