Zavrieť

Porady

Účtovníctvo a manželský život

cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Otváram túto tému aby som zistila, či aj iné účtovníčky /teda tie ktoré robia účtovníctvo doma a sú večne zavalené papiermi/ majú pobobné problémy ako ja a to že partner má pocit, že ho vďaka ním večne zanedbávam. Ja viem, že by som si to mala už konečne nejak zorganizovať, ale to je stále niečo. Hneď zazvoní ten, potom príde druhý, potom musím súrne niečo dozajtra urobiť... Veď to poznáte. Má niekto z vás takú skúsenosť, že mu to narobilo vážne veľké problémy alebo aj rozpad vzťahu s partnerom. Rada si prečítam Vaše názory. Najhoršie je, že je to ako droga. Aj teraz, keby som mohla odpočívať, sedím pri počítači... Ale aby ste si zas nemysleli, že som nejaká vadná alebo čo !?
Naposledy upravil cloe : 01.10.06 at 18:22 Dôvod: pravopis
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ekopo
Zase sa zamiešam medzi Vás baby, /účtovník môže byť aj chlap, nie?/. Ja som si všimol, že odkedy dávajú nejakú Mojsejku každý si myslí že súkromní účtovníci/čky, poradcovia sú milionári, že každý máme sedačku za 700 tis tri autá, chodíme tri krát za mesiac na dovolenku. Ale viete ako je to : kto sa naposledy ten sa najlepšie. A tento rok som bol len raz na dovolenke.:p
No lenže Mensterka nehovorila o korunkách, ale o eurkách. Vždy, vždy, vždy.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

To ste kedy založili túto tému ? Ja fakt nestíham dôležité veci. Ale musím zareagovať, lebo 80 % z tých problémov som prekonala - dúfam. Tiež som robila doma, teraz už som si radšej otvorila kanceláriu, aspoň som nútená sa z toho pyžama aj prezliecť Ale strašne, strašne ma rozčuľovalo, keď si klienti prišli, kedy sa im zachcelo, keď som šla po ulici, začali len o účtovníctve, sobota, nedeľa - pre nich úplne normálne. A tak som si povedala, že keď si to ja nevyriešim, tak za mňa to nespraví nikto. A tak som im úplne kľudne povedala, že mám tiež svoju rodinu a ak niečo potrebujú, nech sa páči - od 8 do 15 hod. Soboty a nedele som im prestala telefóny zdvíhať a veľmi rýchlo pochopili. Nevravím, že občas sa to nestane, ale sú to ozaj súrne a mimoriadne prípady a hneď sa ospravedlňujú, že vyrušujú. Keď ma niekto na ulici alebo v obchode osloví ohľadom účtovníctva, poviem mu, že nech sa nehnevá, ale to môžeme preberať v kancelárii a môžeme sa baviť o niečom inom - ako normálny človek. A dokonca aj v kancelárii som si stanovila štvrtok ako nestránkový deň - vtedy sa zamknem a spracovávam kopy, ktoré sa mi nakopili za celý týždeň. A v piatok mám len do 12,00 a potom sa tiež zamknem. Robím síce do 17,30 - aby som stihla poštu, ale neverili by ste, ako rýchlo si zvykli. Aj tí, čo si zvykli všetko vybavovať cez svoju obednú prestávku, sa naučili, že vtedy nepochodia.
Ale tie večerné a nočné návštevy - tak to si myslím, že sa manžel hnevá oprávnene
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

Musím sa vám všetkým poďakovať. Vaše "posteľové scény" mi pomohli sa konečne rozhýbať: v pondelok otváram svoju PRVÚ novú kanceláriu. Už sa na to teším. Držte mi palce. :p
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

LIZINKA
Musím sa vám všetkým poďakovať. Vaše "posteľové scény" mi pomohli sa konečne rozhýbať: v pondelok otváram svoju PRVÚ novú kanceláriu. Už sa na to teším. Držte mi palce. :p
Lizinka, držím Ti palce. A odporúčam od začiatku zaviesť pravidlá, ktoré vyhovujú tebe. Pokiaľ odvedieš dobrú prácu, o klientov nebudeš mať núdzu.
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

abel
Lizinka, držím Ti palce. A odporúčam od začiatku zaviesť pravidlá, ktoré vyhovujú tebe. Pokiaľ odvedieš dobrú prácu, o klientov nebudeš mať núdzu.
Dakujem za podporu.
0 0
Reny1 Reny1

Reny1 je offline (nepripojený) Reny1

Ja som tak bez ohľadu na čas pracovala vo firme, až kym ma nedohnala mozgova príhoda, dúfam, že to bolo moje prvé a zároveň aj posledné varovanie. Teraz keď pre mňa pride manžel o 15,05 tak sa zbalim a odchadzam, ale niekedy sa mi stane, že si pracu pribalim na USB, ale už veľmi málo. To musí byť vaľmi šibenočný termín. Teraz už poučená vlastným zdravím hovorím, že nič sa nemá preháňať, všetko s mierou!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ekopo
Zase sa zamiešam medzi Vás baby, /účtovník môže byť aj chlap, nie?/. Ja som si všimol, že odkedy dávajú nejakú Mojsejku každý si myslí že súkromní účtovníci/čky, poradcovia sú milionári, že každý máme sedačku za 700 tis tri autá, chodíme tri krát za mesiac na dovolenku. Ale viete ako je to : kto sa naposledy ten sa najlepšie. A tento rok som bol len raz na dovolenke.:p
A Ty sa len miešaj,veď vás je tu ako šafranu. A pohľad z inej strany vždy iba pomôže. Aspoň mne.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Melnick
A Ty sa len miešaj,veď vás je tu ako šafranu. A pohľad z inej strany vždy iba pomôže. Aspoň mne.
A ja sa pridávam.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
evina
Mne zase susedy závidia, lebo vraj pekne si sedím doma, nakúpim si , navarím si, všetko si porobím , peniaze mi len tak idúa ony musia sedieť v robote
súhlasím - takto podobne to mám aj ja
- klienti si zvykli, že som aj ja človek a nemusím robiť keď normálni ľudia majú voľno, ale to s tým okolím je fakt paráda:
- o mne kolovali reči vraj panička domáca....nerobí, bo do roboty nechodí,nebolo dobre...
- a už vedia že robím do roboty 5 krokov - garáž povýšila na office a myslíte si že je dobre?, keď do 1 v noci svietim, zas kolujú debatky, kóóóóľko veľa určite zarobím a nikam chodiť nemusím ....

záver? - robím si svoje, nevšíman si klebety, na každého som milá a nemienim si ničiť zdravie kôli rečiam....
Za darmo nám nik nič nedá, spraviť si svoje musíme, nekradneme, tak sa na takéto problémy vykašlime
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Dobré postrehy a hlavne rady. Ide ma rozhodiť od jedu, keď si spomeniem na sobotu spred 3 týždňov. Tiež robím doma. Jeden pán podnikateľ, ktorému robím mzdy mi v sobotu o 13.30 hod. zavolal, že príde nový zamestnanec, takže treba vyhotoviť PZ a ostatné náležitosti. Dotyčný vôbec neprišiel. Na druhý deň v nedeľu sa objavil pán podnikateľ osobne a s úsmevom mi zahlásil, že to padlo. Krvi by sa vo mne nedorezal, myslela som, že ma porazí. Aj som mu jasne povedala, že mám 2 deti a manžela, ktorého poriadne cez týždeň nevidím, aj to ako sme sa pohádali /muž mal pravdu/, ako som musela sedieť doma. A že jeho návštevy cez víkend /aj o 8.30 hod./ tolerujem len preto, že je cez týždeň v Čechách.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Danila
A ja sa pridávam.
To myslíš vážne ten čas príspevku??? Vtedy sa mi odlepí pravé oko.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Babenky, akosi mi nedá nepridať sa. Nie som presne v takej situácii ako vy, ale viem si to veľmi živo predstaviť. Pracujem v s.r.o. a veľmi často som po víkendoch v práci, alebo prídem neskôr domov cez týždeň. Tiež som mala doma problémy kvôli tej našej práci. Keby som mala opísať moje trable, tak to by som sa asi riadne zdržala. Razila som si svoju cestičku pekne postupne, ale poviem vám, všetky si musíme uvedomiť, že rodina je fakt iba jedna a ľudia, ktorí ju tvoria sú fakt iba ľuďmi so svojími dobrými aj zlými vlastnosťami. Dokonca aj keď som chodila na školenia a hlavne, ak ďalej, bol to niekedy totálny problém. Teraz chvalabohu mám doma urobený poriadok, s manželom sa navzájom tolerujeme. Deti si zvykli, že som niekde preč, že nie som vždy doma, ale poviem vám, nikdy neodídem z domu ak:
- nemajú navarené, niečo dobré v chladničke, v byte poriadok /nehovorím, aby sa všetko lesklo, ale tak normálne/, musia mať v skriniach prichystané oblečenie, čo si vziať na seba a hlavne musia mať pocit, že som sa na nich jednoducho nevykašlala. V práci sa snažím povybavovať podľa možnosti všetko, aby ma nemuseli otravovať doma cez telefóny. To im dovolím, fakt iba v súrnych prípadoch. Pamätám si, ako mi poriadne začalo liezť na nervy, keď za manželom veľmi často chodili jeho kolegovia a vždy niečo potrebovali, alebo vyzváňali telefóny. Doslova to otravovalo celú rodinu. Aj to sme časom vyriešili. Už je to dá sa povedať taká normálka. Manžel mi už nevyčíta dá sa povedať nič také, čo sa týka práce a ani ja jemu. Ak niečo potrebujú, chválabohu, že existujú mobily. Super vec. Samozrejme, že sa im vždy ozvem, keď som preč. Ja viem, že osobný kontakt nikto nenahradí, čo je pravda, že vy máte aspoň túto výhodu, že ste doma. Ale zároveň vašou nevýhodou je, že vás partner vidí ako sa venujete vždy niekomu cudziemu a nie jemu. A ešte k tomu nemáte doma kľud a veru ani súkromie a to celá rodina. Odporúčala by som vám, aby ste si rýchlo svojích klientov naučili na nejaký zaužívaný režim. Určite by som neprijímala návštevy večer o 10.00. Veď aj klienti si musia uvedomiť, že potrebujete trocha súkromia a kľudu! Ak si toto zabezpečíte, neverím, že vám celá rodina nebude vďačná. Takýmto spôsobom sa ženiete niekam do neznáma. Každý totiž všetko toleruje iba do určitej miery, a preto sa nečudujem, že vám vaše drahé polovičky niečo vyčítajú. Rodina je fakt len jedna a myslím si, že ani akákoľvek práca nestojí za takú cenu, akou je samota. Prajem vám všetkým veľa veľa trpezlivosti, šťastia a zdravého úsudku.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ekopo
To myslíš vážne ten čas príspevku??? Vtedy sa mi odlepí pravé oko.
Po šiestej hodine rannej odlepuješ pravé oko? No takto veru Moru a Chruňa nedobehneme. Ona už o takom čase určite odlepuje druhú krabičku a účtuje aj za Teba. Takto VERSACE veru nebude!
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Danila
Po šiestej hodine rannej odlepuješ pravé oko? No takto veru Moru a Chruňa nedobehneme. Ona už o takom čase určite odlepuje druhú krabičku a účtuje aj za Teba. Takto VERSACE veru nebude!
A vie to vôbec?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ekopo
A vie to vôbec?
To neviem presne, ale určite čo nespraví, to obkecá.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
No neviem, neviem s jej vyjadrovacími schopnosťami. A ešte niečo, práve som si predstavil povestný Morin úsmev.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ekopo
No neviem, neviem s jej vyjadrovacími schopnosťami. A ešte niečo, práve som si predstavil povestný Morin úsmev.
No veď čo to je taký problém? Píííííííííííííííííííííííí íí´.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
A znovu je tu to najťažie obdobie pre nás účtovníkov, kedy na tie manželské radovánky veľa času nezostáva. A manžel, chudáčisko, trpí Ale musím povedaď, že som sa tento rok tuším trochu polepšila a snažím sa nepodliehať až tak veľmi tomu stresu. No veď uvidíme Ešte je to viac než 2 týždne A vy ste na tom ako?
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

Môj manžel sa teší, keď s ním pijem aspoň kávu. Ale tento rok ho musím pochváliť. Dosť sa o mňa stará. Prebral časť domácich povinností na seba a robí ich sám od seba a občas mi ešte niečo chutné aj uvarí (predtým nezvykol). Takže napriek množstvu práce, je to tento rok pokojnejšie. Aj ostatným poraďáčkam prajem DOMA VEĽkÉ POROZUMENIE!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dievčence od založenia tejto mojej témy je u nás nejako kľud ......
nuž čo povedať zvyk je zvyk .......
http://www.porada.sk/t19398-p-o-r-a-...-manelka-.html

Ale dáme si tiež spolu dobrú kávičku .......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať