Zavrieť

Porady

Účtovníctvo a manželský život

cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Otváram túto tému aby som zistila, či aj iné účtovníčky /teda tie ktoré robia účtovníctvo doma a sú večne zavalené papiermi/ majú pobobné problémy ako ja a to že partner má pocit, že ho vďaka ním večne zanedbávam. Ja viem, že by som si to mala už konečne nejak zorganizovať, ale to je stále niečo. Hneď zazvoní ten, potom príde druhý, potom musím súrne niečo dozajtra urobiť... Veď to poznáte. Má niekto z vás takú skúsenosť, že mu to narobilo vážne veľké problémy alebo aj rozpad vzťahu s partnerom. Rada si prečítam Vaše názory. Najhoršie je, že je to ako droga. Aj teraz, keby som mohla odpočívať, sedím pri počítači... Ale aby ste si zas nemysleli, že som nejaká vadná alebo čo !?
Naposledy upravil cloe : 01.10.06 at 18:22 Dôvod: pravopis
Usporiadat
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
STRELEC Pozri príspevok
Mám dlhoročné skúsenosti , že sa to dá s nami vydržať .
Je pravda, že sa môže narušiť aj určitá pravidelnosť vo vzájomných vzťahoch.
Teda - pravidelnosť ostane, len interval môže byť iný ...
Včera som zhodou okolností počula v rádiu výsledky nejakej ankety, že až tretina manželských párov si odopiera intímny život dlhodobo. Teda určite viac než mesačný interval Že by bola tretina národa účtovníci?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ahááá, tak už viem o čom STRELEC točil.... No nemám ja veru takú dlhodobú pamäť....
0 0
VTerezka VTerezka

VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

My podnikáme s manželom už 8 rokov, a bolo obdobie, keď sme boli spolu 24 hod asi 3 roky, stále, stále, stále, práca, práca, práca. Najprv nenormálny entuziazmus, potom ťažký prepad do syndrómu vyhorenia. Ale mali sme zásadu : "doma" sa bavíme o práci, v "práci" o rodinných záležitostiach. Nehádali sme sa,chi. A teraz on vybavuje cesty a všetky technické záležitosti a ja riešim z domu všetku papiere. A keď je nám ešte málo z kuchyne do spálne si skypujeme )
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Aj ja mám rodinu, ktorá je veľmi tolerantná ako píše Mysimis. Manžel varí, dcéra so synom upratuje a ja pracujem.Dcéra mi pomôže aj pri účt. prácach - triedenie , zakladanie a pod., takže je to veľká pomoc. Ja chodím ku niektorým klientom robiť priamo do kancelárie a doma robím najdlhšie do polnoci. Chodím do školy , tak sa ešte v noci učím. Už aj ja čakám na koniec marca a dám si týždeň oddych. A rodine to tiež vynahradím.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

VTerezka Pozri príspevok
.... A keď je nám ešte málo z kuchyne do spálne si skypujeme )
Ja by som kvôli tomu z postele nevstával. Až tak zas Skype rád nemám !
0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

Ja som na telefóne v pracovné dni do večera 20.00, potom mobil vypnem, v sobotu a nedeľu vôbc nie. Klientov domov nepúšťam, na to je pracovná doba. V marci je to iné, som trvale na telefóne, ale ku mne domov nikto nesmie prísť.
Klientov si musíme vychovať. Nie sme zaplatení tak, aby sme všetko strpeli.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
STRELEC Pozri príspevok
Mám dlhoročné skúsenosti , že sa to dá s nami vydržať .
Je pravda, že sa môže narušiť aj určitá pravidelnosť vo vzájomných vzťahoch.
Teda - pravidelnosť ostane, len interval môže byť iný ...
TENTO LINK MUSIM SUPNUT MOJEJ POLOVICKE
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
STRELEC Pozri príspevok
Mám dlhoročné skúsenosti , že sa to dá s nami vydržať .
Je pravda, že sa môže narušiť aj určitá pravidelnosť vo vzájomných vzťahoch.
Teda - pravidelnosť ostane, len interval môže byť iný ...
Vari tie intervaly nemusia byť ako teplá strava? Dnes sa dáva do popredia stuedená nevarená strava - zeleninové šaláty a tak...Peter, dúfam, že si nemyslíš že dôjde až k takýmto intervalom?!
0 0
chanell chanell

chanell je offline (nepripojený) chanell

Ako tak čítam, musím tu s Vami súhlasiť. Tie prvé 3 - 4 mesiace sú úplná katastrofa.
Ja síce nie som vydatá, bývam ešte u rodičov a to je úplne hrozné. Neustále počúvam, či viem robiť aj niečo iné než len za compom sedieť, že ide veľká noc a kedy sa budú umývať okná, a bla bla bla bla bla.


Pomóóóc, už nech je apríl, prípadne až radšej máj, v apríli ešte kvartálnu DPH. Ach jaj.
0 0
VTerezka VTerezka

VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

STRELEC Pozri príspevok
Ja by som kvôli tomu z postele nevstával. Až tak zas Skype rád nemám !
Ty si ma nepochopil. Ja si mlátim do svojho compu v spálni a on do svojho v kuchyni, no hádam nebudem lietať po celom byte, ak chcem, aby postavil vodu na kávu
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

VTerezka Pozri príspevok
My podnikáme s manželom už 8 rokov, a bolo obdobie, keď sme boli spolu 24 hod asi 3 roky, stále, stále, stále, práca, práca, práca. Najprv nenormálny entuziazmus, potom ťažký prepad do syndrómu vyhorenia. Ale mali sme zásadu : "doma" sa bavíme o práci, v "práci" o rodinných záležitostiach. Nehádali sme sa,chi. A teraz on vybavuje cesty a všetky technické záležitosti a ja riešim z domu všetku papiere. A keď je nám ešte málo z kuchyne do spálne si skypujeme )
Jaj a teraz si ma veeeeeľmi vyľakala u nás práve prebieha entuziazmus.


A ešte otázka pre tých ostatných, ako to robíte, že máte doma taký servis - upratané, navarené...? Vedel by niekto poradiť? Súvisí to s tým, že účtovník je zároveň aj dobrý manager?
0 0
VTerezka VTerezka

VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

Toto povolanie Ťa prinúti naučiť sa "organizovať" život okolo seba tak, aby bolo navarené, upratané, spočítané. U nás funguje metóda "pokus-omyl", donútim ho povysávať, ale nie utrieť prach, tak to si nechám ja.. a takto postupne si utrasiete, kto čo kedy musí urobiť.. dá sa to zvládnuť.

A neboj, aj syndrom vyhorenia sa dá prekonať. Chce to len priznať si, že človek prežíva krízu, začať ju riešiť, uznať ju tomu druhému, usmiať sa hoci aj cez slzy a hľadať to krásne, čo sa dá v každom prežitom dni nájsť, hm?

Moc a moc držím palčeky !!!! Nech sa darí )
0 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

ahojte všetci ..... je neskoro vecer , moj manzel uz spi a ja ako inak, ,,lezim,, chi....... pri pocitaci , a neda mi zareagovat. ... Po materskej dovolenke som si dlho hladala pracu, ved to poznate urcite - dieta mate male a podobne.... a tak po dlhom premyslani a zvazovani som sa napokon rozhodla, ostat doma a robit ,, ucto,, ako tomu ja hovorim. Manzel bol v uzase, pretoze si predstavil ako to bude ,,supis,, , ked jeho zienka bude doma robit, vsetko bude spravene, domacnost bude ficat ako ma, nebude musiet chodit pre dieta do skolky a jednoducho to bude ,,ako 2v 1 ,, doma budem robit a vsetko bude doma hotovo, t.j. aj navarene , upratane, dieta v poriadku postarane a hlavne,ze on nebude mat ziadne starosti, co sa tyka domacnostia to este aj zarobim! Ale prisiel den, kedy mu ta moja praca zacala vadit!!!! A bol problem!! A co teraz??? Najhorsie na tom vsetkom je, ze sa snazite vsetkosklbit do jedneho aj rodinu aj vasu pracu,ale to nejde a tak hladam teraz riesenie co teraz..... .. a tak som pritvrdila, klienti maju tak povediac smolu, mamuz teraz pravidla a vsetci klienti sa prisposobili ako ovecky /jeej keby to takteraz citali? / a vsetko je tak povediac OK. NO dokedy???? Prajem krasny vecer a vela sil do dalsieho podnikania.... A do toho! ja si tak vela krat hovorim... a funguje to... Majte sa krasne....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

andyt, mne pomohlo dať prácu bokom od domácnosti .... prenajala som si kanceláriu a chodím do práce...
ale pomohlo to len na čas od 4-12. Cez daňové tiež nič nestíham...
0 0
jalenka jalenka

jalenka je offline (nepripojený) jalenka

Pridávam aj ja svoje skúsenosti. Druhý rok robím účtovníctvo v manželovej firme. Dostanem sa k účtovaniu až cez weekend. Takže na weekendy sa moc neteším. Lebo domácnosť ma čaká aj so všetkým. Deti pomôžu, ale to hlavné si musím urobiť sama. Takže v pondelok idem do roboty vyblitá. Zlé na tom je to, že som to nikdy nerobila a vhupla som rovno do účtovníctva aj so mzdami. A teraz cez daňové obdobie. Raz ale budú aj krajšie časy.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať