Zavrieť

Porady

ako zvýšiť náklady a znížiť daňovú povinnosť?

brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
decká, pomoooc, cvične som si zrátala tento rok a ak nebola zrušená kvartálna preddavková daň, tak sa mám na čo budúci rok tešiť...

1/ od akej daňovej povinnosti mi hrozí kvartálny preddavok?
2/ ako tomu zabrániť? robím doma, nedávam do nákladov ani nájomné ani elektrinu...
3/ako mzdárka toho moc do nákladov neviem dať...tento rok som kúpila PC aj notebook, aj jednu tlačiareň...a aj nový mobil za korunu...

Usporiadat
rodof rodof

rodof je offline (nepripojený) rodof

mam pochybnosti o svojej volbe povolania ...viac
Ahojte...

reagujem na tu zmluvu o dielo s dochodcom. Realizujeme to uz druhy rok ale je to prikazna zmluva a oplati sa urobit. Dufam, ze je to mozne aj tohto roku. Mate s tym niekto skusenosti?
0 0
majja majja

majja je offline (nepripojený) majja

Teraz ma napadlo: Učtovníčke (je zamestanec) platím za spracovanie účtovníctva keš. Nemôžem to dať v sume do 10 000.- na bloček ako jednorazový (náhodilý príjem), ktorý sa nemusí zdańovať??
0 0
Marta L Marta L

Marta L je offline (nepripojený) Marta L

človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac
uka
Môžem si u niekoho (napr. v RD u dôchodcu, ktorý nemá iné príjmy) prenajať priestor - kanceláriu za sumu nie vyššiu ako 40.416,- a tú si zariadiť rôznym nábytkom a iným potrebným? Je to dobrý nápad na zníženie základu dane?
A nie ja v §32, že doôchodca musí podávať daňové priznanie?
0 0
dôchodca dôchodca

dôchodca je offline (nepripojený) dôchodca

Monika1 , zdravím ťa Monika, nemáš náhodou niekde tlačivo "Vyhlásenie DzMz, ktoré uvádzaš vo svojom príspevku pre študentov?
0 0
uka uka

uka je offline (nepripojený) uka

Marta L
A nie ja v §32, že doôchodca musí podávať daňové priznanie?

Myslím si, že keď bude mať príjem nižší ako 40.416,- Sk, tak si nemusí podávať daňové priznanie. Alebo sa mýlim?
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

majja
Teraz ma napadlo: Učtovníčke (je zamestanec) platím za spracovanie účtovníctva keš. Nemôžem to dať v sume do 10 000.- na bloček ako jednorazový (náhodilý príjem), ktorý sa nemusí zdańovať??
Ak FO-nepodnikateľ bude u Vás vykonávať účtovné práce bez pracovnoprávneho vzťahu porušujete ZP (vedenie účtovníctva nemá uvedené v pracovnej zmluve) a účtovník porušuje Živnostenský zákon, nakoľko vedenie účtovníctva je predmetom voľnej živnosti, ak by to vykonávala ako FO-nepodnikateľ.
Takže tých 10000,- radšej dať ako mimoriadnu odmenu.
Naposledy upravil accad : 20.01.05 at 18:02
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
hmm... ale to ide len pre tých, čo to majú predplatené :-(
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

babenko1
hmm... ale to ide len pre tých, čo to majú predplatené :-(
Už som na to prišla a tak som len v skratke upravila obsah textu z Trendu do príspevku.
0 0
rodof rodof

rodof je offline (nepripojený) rodof

mam pochybnosti o svojej volbe povolania ...viac
A nemohli by sme tu prikaznu zmluvu pri dochodcovi realizovat napr. na administrativne prace? Aj tak porusujeme ZP alebo Zivnostensky zakon?
0 0
casiopea casiopea

casiopea je offline (nepripojený) casiopea

To znamená, že ak ako účtovníčka bez živnostenského listu (som zamestnaná na TPP) a budem spracovávať známenu účtovníctvo a on chce mať papier na peniaze, ktoré mi vyplatí, akú zmluvu musíme spolu uzatvoriť, aby sme neporušili žiadne zákony? A aké odvody a dane musí on alebo ja zaplatiť?
0 0
rodof rodof

rodof je offline (nepripojený) rodof

mam pochybnosti o svojej volbe povolania ...viac
Prosim, prosim poradcovia....co mam robit s tou prikaznou zmluvou pri dochodcovi....mozem ju mat na administrativne prace?
0 0
rodof rodof

rodof je offline (nepripojený) rodof

mam pochybnosti o svojej volbe povolania ...viac
To nikto nerobite prikazne zmluvy??????????

Prosim, prosim odbornikov vyjadrite sa mi k tomu.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Prikazna zmluva moze byt s hocikym a na hocico. Podmienka je aby z jej obsahu nevyplyvalo, ze sa jedna o vykon prace, ktoru mozno posudzovat ako pracovno-pravny vztah. Cize napr. administrativne prace v tejto zmluve specifikujte, ze ich vykonava napr. doma a zo svojimi prac.pomockami. Ak by vyplyvalo z tejto zmluvy, ze sa jedna o pracovno-pravny vztah, danovaci Vam to dodania a zaroven by ste mali aj odviest poistnne.
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

skusim odpovedat, lebo vidim, ze ...

- uctovníctvo na DoVP - áno, dá sa, aj s dôchodkynou, ci ako vedl.zamestnanie - pretoze z pohľadu danových zákonov je neefektívne zamestnávanie na celý pracovný úväzok, resp. niet mozností na spojenie týchto činností do jednej pracovnej zmluvy (avšak pozor, nie urobiť jednu DoVP na celý rok - zákon o účtovníctve - vedenie účtovníctva v terminoch atd, a zákonník práce - dohoda o vykonaní práce je na jednorázovú akciu, ohraničiteľnú buď časom alebo úlohou, čiže nie niečo trvajúúúúúce )

- účtovníctvo na Príkaznú zmluvu - nevidím problém, ak bude táto zmluva jasne špecifikovať, kde sa bude vykonávať, či sa jedná iba o spracovanie napr. za Q (čo by bolo správnejšie), prípadne použitie vlastného softu ...atd. Opäť podľa môjho názoru nemôže nikto mňa, FO donútiť, aby som dala viesť účtovníctvo niekomu, kto vlastní živn.oprávnenie.. A zároveň mi nemôže zakázať, dať viesť účtovníctvo, alebo založiť účtovníctvo, skontrolovať ho (presne určiť, čo chceme..resp. čo môžeme) a podobne fyz.osobe nepodnikateľovi na príkaznú zmluvu. Ak má táto osoba moju dôveru (možno je to bývalá účtovníčka na dôchodku) a jednorázovo si takto prilepší k dôchodku - nie je možné ju nútiť, aby si založila živnosť..

To je môj názor, a rada prijmem vaše skúsenosti či iné návrhy..
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
moja skúsenosť:
účtujem v jednom subjekte DOVP - dôchodkyňu (celý rok - 4 hod. denne), ktorú má subjekt prihlásenu na SP a platí za ňu len úrazové poisenie a DzM, takže si to overte, podľa mňa to tak má byť.
0 0