Zavrieť

Porady

Koľko stojí zamestnávateľa zamestnanec

Ahojte.

Prosím Vás vedel by mi niekto poradiť s nasledujúcim problémom? Potrebujem zistiť, čo všetko platí zamestnávateľ za zamestnanca. Zamestnávateľ nestojí zamestnanca iba hrubú mzdu, ale aj odvody, ktoré zamestnávateľ za zamestnanca z jeho vymeriavacieho základu (teda jeho hrubej mzdy) odvádza:
14% starobné postenie
1,4% nemocenské poistenie
1,0% poistenie v nezamestnanosti
3% invalidné positenie
10% zdravotné poistenie
0,8% úrazové poistenie
0,25% garančné poistenie a
4,75% poistenie do rezervného fondu.

Zamestnávateľ je povinný tvoriť SF 0,6 - 1% z hrubých miezd.

Sú ešte nejaké iné náklady okrem vyššie uvedených, ktoré zamestnávateľ hradí za zamestnanca?

Ďakujem.
Usporiadat
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

brčko Pozri príspevok
Ešte netreba zabudnúť na to, že zamestnanec má nárok na dovolenku bežne 20dní alebo 25dní (od r.2012 každý zamestnanec, ktorý dosiahne 33rokov v danom kalendárnom roku).

Rok má približne 250dní pracovných + cca 10 platených sviatkov.
Treba rátať s tým, že ty zaplatíš zamestnancovi 12mesačných platov za 225 odpracovnaných dní (a to nerátam prípadné pn, očr, p-čka ...) a 10sviatkov +25dní dovolenky má nárok na volno (ak nejde o nepravidelné rozvrhnutie prac.času). Velmi záleží, o akú prácu ide, ale napr. v obchode treba rátať aj s tým, že v čase jeho dovolenky potrebuješ náhradu (ak teda to nebudeš robiť ty ako živnostník alebo nezatvoríš predajnu).

Nárok na 20/25dní dovolenky bude mať aj v prípade, že z tých 260dní (250+10) bude mať neodpracovnaých napr. z dôvodu pn do 100dní.

Možno je toto trochu od veci, ale nie každý živnostník si toto uvedomuje.
Uvedomujem si, pretoze som uz na to myslela. To nie je problem, ja musim pracovat tiez /a aj moja spolocnicka/, sam clovek to neutiahne.

Teraz mi napadlo...nebude lepsie zamestnat cloveka zivnostnika? Ma to nejake vyhody? Alebo dohodara?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
musíš však dávať pozor, či ide o prácu=závislú činnosť, potom treba mať zamestnanca, HPP, alebo čiastočný PP
Dohodu volíš podľa toho, či ide o jednorazovú úlohu, potom max. 350 hod/rok, prípadne študent 20 hod/týždeň
alebo o opakovanú činnosť, potom dohoda o pracovnej činnosti, max. 10 hod/týždeň
2 0
stano_b stano_b

stano_b je offline (nepripojený) stano_b

... exituje pojem Celkova cena prace. tam je to zhrnute a na kazdej vyplatnej paske musi byt aj vytlacene ....
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

KEJKA Pozri príspevok
musíš však dávať pozor, či ide o prácu=závislú činnosť, potom treba mať zamestnanca, HPP, alebo čiastočný PP
Dohodu volíš podľa toho, či ide o jednorazovú úlohu, potom max. 350 hod/rok, prípadne študent 20 hod/týždeň
alebo o opakovanú činnosť, potom dohoda o pracovnej činnosti, max. 10 hod/týždeň
Kejka, ty si nezmar. Len skoda, ze v BA a mas nerada Zdruzenia FO podnikatelov.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať