Zavrieť

Porady

výpoveď zo strany zamestnanca

vie mi niekto poradiť, ohľadom výpovede zo strany zamestnanca zo zdravotných dôvodov? Má zamestnanec nárok na náhradu mzdy za 2 mesiace? Výpoveď bolo podaná okamžite po zistení zdr.problémov, bez uplatnenia výpovednej lehoty.
Usporiadat
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

martina 11
no ano, ale ak dam výpoved podľa § 67, tak tam tak či tak nieje nárok na výpovednu lehotu, alebo áno?
Proste: dam do tej výpovede len vyhovenie žiadosti na výpoved podľa § 67. Môže to priniesť problémy? Alebo je to ok takto
A nedá sa to riešiť dohodou, ako píše Chobot? To by bolo najlepšie.
0 0
martina 11 martina 11

martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

ako píše chobot, skusim to uhrať na dohodu, uvidime čo z toho vyjde. ďakujem všetkym
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Predbehla si ma, takže hovoríme o tom istom.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

martina 11
no ano, ale ak dam výpoved podľa § 67, tak tam tak či tak nieje nárok na výpovednu lehotu, alebo áno?
Proste: dam do tej výpovede len vyhovenie žiadosti na výpoved podľa § 67. Môže to priniesť problémy? Alebo je to ok takto
Musíš si uvedomiť, že § 67 je výpoveď zo strany zamestnanca - jednostranný akt. To Ty ako zamestnávateľ nemôžeš napísať. Teda napísať to za ňu môžeš, ale právne to bude podávať ona. Ak podáva výpoveď zamestnanec, tak platí tiež 2 mesačná výpovedná lehota.

Ak aj ona chce skončiť PP, urob, ako som Ti poradil hore, skončenie PP dohodou k určitému dátumu. Vtedy sa neuplatňuje žiadna výpovedná lehota.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

martina 11
ako píše chobot, skusim to uhrať na dohodu, uvidime čo z toho vyjde. ďakujem všetkym
Nie je začo. Prajem, aby to vyšlo.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Chcem sa s Vami poradiť ako správne postupovať pri výpovedi zo zdravotných dôvodov. Svokra si bola dnes u lekára pre výsledky z vyšetrenia a ten jej odporučil aby hneď opustila svoje pracovisko , pretože lepidlá z ktorými pracuje jej škodia. Hneď mi volala čo má robiť. Podľa mňa by mala mať od lekára posudok , že nemôže tú svoju prácu vykonávať ... atď. a na základe toho požiadať zamestnávateľa o preradenie na inú pozíciu zo zdravotných dôvodov. Na 100% ju však preradiť nebudú môcť , pretože v tej firme sa s lepidlami robí všade. A teda keď ju do 15 dní nepreradia bude môcť dať okamžitú výpoved a bude mať nárok na trojmesačné odstupné / robí tam viac ako 5 rokov / ?
Ďakujem Vám vopred za radu.kacena
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak ju do 15 dní nepreradia, môže skončiť okamžite PP iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, kedy sa o dôvode naň dozvedela., bude mať zo zákona nárok na dvojmesačnú náhradu mzdy za VD.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Tweety Pozri príspevok
Ak ju do 15 dní nepreradia, môže skončiť okamžite PP iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, kedy sa o dôvode naň dozvedela., bude mať zo zákona nárok na dvojmesačnú náhradu mzdy za VD.
Ďakujem Tweety
prečo na dvojmesačnú a nie trojmesačnú : a prosím ťa čo je to VD ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pretože podáva výpoveď zamestnankyňa, a vtedy je iba dvojmesačná, odpracované roky vo fi nie sú podstatné.. VD je výpovedná doba.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

kacena Pozri príspevok
Ďakujem Tweety
prečo na dvojmesačnú a nie trojmesačnú : a prosím ťa čo je to VD ?
§ 69 Zákonníka práce:
(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu alebo náhradu mzdy, alebo ich časť do 15 dní po uplynutí jej splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Zita4 Pozri príspevok
§ 69 Zákonníka práce:
(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu alebo náhradu mzdy, alebo ich časť do 15 dní po uplynutí jej splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
ÁNO TOTO SOM SI PREČÍTALA len som chcela vedieť či volím správny postup
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

kacena Pozri príspevok
ÁNO TOTO SOM SI PREČÍTALA len som chcela vedieť či volím správny postup
Pozri si odst. 4. Tam je napísané to, na čo si sa pýtala . Nie je to odstupné, ale náhrada mzdy. To znamená, že z toho bude zrazené aj poistné, nie len daň.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať