Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XXI.

Voľné pokračovanie debaty o každodenných radostiach i starostiach.
Pre všetkých vtipných, slušných a vychovaných poraďákov, starých aj nových členov.
Dúfam, že dvadsať prvý pokus bude aspoň trošku úspešnejší.
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bodliak
Nandrolon
... a to nevraviac o tom, že zamestnancovi stiahnu daň za január z výplaty, ktorú dostane fyzicky v prvej polovici februára.
Živnostník zaplatí daň za január o 14 mesiacov neskôr /v marci budúceho roku/.
To znamená, že on si celý rok narába so svojim HRUBÝM príjmom, ktorý môže ľubovoľne krát ešte "otočiť". Ale zamestnanca osekajú ihneď.
Len krvavé oči... a nevedomosť k tomu.
O preddavkoch si ešte nepočul, že?
Nandrolon, presne ako píše bodliak, živnosť sa neoplatí, ak ti obchodny partner vyplatí sumu vo výške super hrubej mzdy. Mnohí na to skočia, peniaze prežerú dnes (nerobia odvody do SP, alebo len malé) a inak chyba je na strane štátu, že to toleruje a potom sa im na minimálne dochodky poskladajú iní. Tí čo odvádzali ako žeraví.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
duves
....presne ako píše bodliak, ...
Hm...a čo také napísal ? Hlúpu poznámku do toho nerátam.
3 2
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bodliak
Nandrolon
... a to nevraviac o tom, že zamestnancovi stiahnu daň za január z výplaty, ktorú dostane fyzicky v prvej polovici februára.
Živnostník zaplatí daň za január o 14 mesiacov neskôr /v marci budúceho roku/.
To znamená, že on si celý rok narába so svojim HRUBÝM príjmom, ktorý môže ľubovoľne krát ešte "otočiť". Ale zamestnanca osekajú ihneď.
Len krvavé oči... a nevedomosť k tomu.
O preddavkoch si ešte nepočul, že?
živnostníci platia preddavky na daň len v prípade, ak ich daňová povinnosť za predch.kal.rok presiahne 5000€ a takých je ako šafranu
2 1
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

veronikasad
živnostníci platia preddavky na daň len v prípade, ak ich daňová povinnosť za predch.kal.rok presiahne 5000€ a takých je ako šafranu
A.
% a zdroj ?
Alebo máme len povedačky o šafrane?

B.
A čo? Ten limit si sami nastavili živnostníci, alebo taký je zákon?
Naposledy upravil bodliak : 22.06.24 at 09:08
1 4
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bodliak
veronikasad
živnostníci platia preddavky na daň len v prípade, ak ich daňová povinnosť za predch.kal.rok presiahne 5000€ a takých je ako šafranu
A.
% a zdroj ?
Alebo máme len povedačky o šafrane?

B.
Ten limit si sami nastavili živnostníci, alebo kto?
ucto živnostníkom robím už viac ako 30 rokov a za tú dobu som ich mala skutočne len pár. Daňových priznaní som za tú dobu urobila stovky
2 1
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

veronikasad
ucto živnostníkom robím už viac ako 30 rokov a za tú dobu som ich mala skutočne len pár
A to sú relevantné údaje? Poznám účtovníčku, ktorá má 90% živnostníkov platiacich preddavky, a 50% dokonca mesačne.

Takže ešte raz, máš relevantné dáta?
1 4
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bodliak
veronikasad
ucto živnostníkom robím už viac ako 30 rokov a za tú dobu som ich mala skutočne len pár
A to sú relevantné údaje? Poznám účtovníčku, ktorá má 90% živnostníkov platiacich preddavky, a 50% dokonca mesačne.

Takže ešte raz, máš relevantné dáta?
také isté ako tá tvoja účtovníčka. Bohužiaľ, nežijem v Bratislave
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

duves
bodliak
Nandrolon
... a to nevraviac o tom, že zamestnancovi stiahnu daň za január z výplaty, ktorú dostane fyzicky v prvej polovici februára.
Živnostník zaplatí daň za január o 14 mesiacov neskôr /v marci budúceho roku/.
To znamená, že on si celý rok narába so svojim HRUBÝM príjmom, ktorý môže ľubovoľne krát ešte "otočiť". Ale zamestnanca osekajú ihneď.
Len krvavé oči... a nevedomosť k tomu.
O preddavkoch si ešte nepočul, že?
Nandrolon, presne ako píše bodliak, živnosť sa neoplatí, ak ti obchodny partner vyplatí sumu vo výške super hrubej mzdy. Mnohí na to skočia, peniaze prežerú dnes (nerobia odvody do SP, alebo len malé) a inak chyba je na strane štátu, že to toleruje a potom sa im na minimálne dochodky poskladajú iní. Tí čo odvádzali ako žeraví.
Ja píšem o podnikaní v pravom slova zmysle a nie o živnosti a vykonávaní závislej činnosti /teda zamestnanecký pomer/.
Samozrejme, že na tieto "vynútené živnosti" doplatí živnostník a profituje z nich obchodný partner, ktorý si sústavne kupuje prácu za extra výhodných podmienok pre seba.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bodliak
veronikasad
živnostníci platia preddavky na daň len v prípade, ak ich daňová povinnosť za predch.kal.rok presiahne 5000€ a takých je ako šafranu
A.
% a zdroj ?
Alebo máme len povedačky o šafrane?

B.
A čo? Ten limit si sami nastavili živnostníci, alebo taký je zákon?
Svoje retardované príspevky choď prezentovať do ústavu pre mentálne postihnutých.
Tu sa pohybuješ medzi účtovníkmi a ekonómami, takže vyznievaš ako hlupák.
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bodliak
Nandrolon
Svoje retardované príspevky choď prezentovať do ústavu pre mentálne postihnutých.
Tu sa pohybuješ medzi účtovníkmi a ekonómami, takže vyznievaš ako hlupák.
Máš údaje ?
Limit 5000 nie je zo zákona ?

Máš len krvavé oči a fakty nikde.
nehraj sa tu na odborníka na živnostenské podnikanie, v tomto na mňa nemáš...
Fakty? Dohľadaj si na nete koľko živnostníkov platí odvody z minimálneho vymeriavacieho základu, a ti preddavky na daň určite neplatia
3 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Úbožiak, odomna nemáš žiadnu mínusku, zato ja od teba alebo tvojich kumpánov za minútu štyri. Keď dôjdu argumenty, treba minuskovat
3 2
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bodliak
veronikasad
Úbožiak, odomna nemáš žiadnu mínusku, zato ja od teba alebo tvojich kumpánov za minútu štyri. Keď dôjdu argumenty, treba minuskovat
Vieš odscrollovať dole, alebo si taká úbohá, že na to nemáš odvahu ? Dáta už máš, alebo len rečí ako koza bobkov ?
Ako to súvisí s tvojimi minuskami. Nezaujímajú má tvoje data. Aby živnostník začal platiť preddavky na daň, musí platiť odvody aspoň z 3-nasobku minimálneho vymeriavacieho základu
2 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bodliak
veronikasad
Fakty? Dohľadaj si na nete koľko živnostníkov platí odvody z minimálneho vymeriavacieho základu, a ti preddavky na daň určite neplatia
mínuskujete, aby ste schovali, že mám pravdu ?
Jupííííí

Dáta nemáte, odborný výraz ktorý poznáte je "ako šafranu.
buchač je profesionálny výsluhový povalač a nandrolon má len hejty na adresu živnostníkov
pritom nedokázali nič.

Tak je to. A môžete len mínuskovať, lebo žiadne fakty aj tak nemáte.
Hm....takže ak ty mínuskuješ, tak je to v poriadku.
Ale opačne už je to unfair ?
To kde chodíš na takéto názory ?
Že ma tu prenasleduješ už pekných pár rokov a dal si mi vyše 5500 negatívnych hodnotení, tak to je už potom čo ??? Pritom mi za rovnaký príspevok dali pozitívne hodnotenie oveľa väčší odborníci, ako si ty. Tvoje hodnotenia mám ja niekde u prdele...majú výpovednú hodnotu na úrovni nula...

Povaľovač vravíš ? Závidíš mi moje tri dôchodky ? Tak kľudne pokračuj, chudáčik...ty budeš rád, ak dostaneš iba jeden a ani ten si nezaslúžiš.
...a ty si kto ? V profile máš uvedené, že si vraj riaditeľ. Tak ti poviem, takých riaditeľov naprdím 13 do tucta bez väčšej námahy.
Čo si ty také dokázal ??? No nič...

Takže zalez zasa do úzadia a dávaj svoje " hodnotenia " potajomky, lebo nič iné nevieš...
1 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bodliak
Netvár sa, že si si to nezaslúžil.
Tým screenom z bohvie akej minulosti si čo chcel povedať ?

Že som ti len tak, z plezíru vynadal ???
Tak ži v tom omyle aj naďalej. Ale inak, ja si za svojimi slovami/názormi stojím...a nezmenia ich ani kadejaké osobné útoky po všetkých možných fórach.
Zvyšok neriešim, mám ťa na háku...môj čas je vzácny na to, aby som sa tu s kadejakými onými vybavoval.
3 2
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Chlapci ani trošku sa nehanbíte ?
3 1
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-4)
+ zobraziť viaczbaliť
Naozaj neuveriteľné, čo tu už cenzor maže....
Stačí príspevok, čo sa mu nepáči.....
0 4
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-4)
+ zobraziť viaczbaliť
Že dnes ))))
0 4
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

))))))))))))))))
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

To čo tu zasa riešite? Vidím, že sa tu jedú bomby.
Bjuty, písal si, že je to jedna viacnicková osoba, tak ktorú myslíš?
bjuty smis
OneUp
Bodliak
?
Napíš to jednoznačne, až nie sú pochybnosti.
0 1
OneUp OneUp

OneUp je offline (nepripojený) OneUp

Nandrolon
To čo tu zasa riešite? Vidím, že sa tu jedú bomby.
Bjuty, písal si, že je to jedna viacnicková osoba, tak ktorú myslíš?
bjuty smis
OneUp
Bodliak
?
Napíš to jednoznačne, až nie sú pochybnosti.
Nestaraj sa a nemiesaj sa do rozhovoru mudrejsich
2 5
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať