Zavrieť

Porady

Rocne vyuctovanie za byt a vyhlaska 503/2022

Ma niekto skusenost s novou vyhlaskou MH SR o rozuctovani nakladov na teplo medzi byty v bytovom dome? Po zateopleni domov a namontovani meracov tepla (s dialkovym odpisom) prisla od "tvorivej skiupiny" p. Hirmana nova vyhlaska, ktora tresta "setricov" a odmenuje prekurovacov.. Koeficient rozratavania tepla sa moze vdaka nej lahko pretocit zo 70:30 (merana spotreba : podlahova plocha) aj na 20:80 v neprospech meranej spotreby. Zaroven vyhlaska nuti majitelov individualnych kotlov (aj tych ci su v dome od jeho kolaudacie) priplacat na teplo z centralnej kotolne cez podlahovu plochu bytu. Ja som toto odmietol, vyuctovanie (ze nedoplatok vyse 300 eur za teplo, ktore som neodobral) som reklamoval a poziadam este spravcu aby mi naratal skutocne naklady suvisiace s uzivanim bytu (podla zmluvy o vykone spravy), co teplo odobrate z centralnej kotolne nie je (ja mam vlastny kotol, u ktoreho si musim platit prevadzku, udrzbu, opravy, vymenu,..). Ako to vidite, radcovia?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

OneUp
Bimboka
VladoJ
marjankaj
sito
Ján, myslím, že nie si len sám, čo sa mu tá 503 nepáči. Nie jedného jej výsledok omráči. Ani mne sa nepáči! Ale je nám to *---* platné, že?
Ale mohli by sme protestovať po námestiach, ako opozícia, keď sa jej niečo nepáči. A to je tak všetko. Netuším o čo vladovi ide. Ale môže aj navrhnúť cez svojho poslanca spravodlivejší zákon.
Ide mi o to, aby som neplatil dva krat, za vlastny kotol a zaroven aj za centralny kotol v dome. Ani tebe by sa asi nepacilo keby si u kadernicky zacala platit dvom, aj ked by ta strihala stale len jedna...

Riesit prekurovanie bytov na plne vaja (lebo aj tak sa bude platit od m2) aby teplari mali co zrat, ponecham uz na inych..
Presne tak, vsetko to je o zisku vyrobcov tepla. Vonku su extremne teple zimy a teplarom vyrazne klesli zisky. Vylobovali si v parlamente cez Valovu a Munku - 503. Aj nezmyselny pojem " kradnutie tepla " vyslo z ich hlav. Je uplne zbytocne setrit. Aj ked na to roky vyzyvali.
odbornici na teplo maju velmi presne udaje o tepelnej narocnosti kazdej izby v bloku. Stacilo by vyuzivat koeficient polohy miestnosti. A uctovat merace tepla na 100 %. Lebo len tak by to bolo spravodlive a zohladnilo aj dalsie faktory spotreby tepla - pocitovu teplotu, pobyt v byte v priebehu dna, na kolko °C si mozeme dovolit svoj byt vykurovat
Toto je vysledok 503.. Pomer 30% na plochu bytu a 70 % na merace sa vyhlaskou 503 preklopil na 84 % plocha, 16 % merace. Mozem sa vykaslat na setrenie. Stupne celkova spotreba tepla v bloku, Vyrobca tepla sa potesil
Suhlasím, je*---* aj také merače! Sú to ci, ci,ci, tam hore!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Sito, máš pravdu, ti rozpocitavaci si u nás nauctovali 15,9671€/byt. Kto to zaplatí? Predsa vlastník bytu... K tomu ročný poplatok za správu 100.20€
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

veronikasad
Že to robí na základe novej vyhlášky mi je jasné, skôr som myslela či sa na schôdzi dozvieme niečo konkrétnejšie o spotrebe v jednotlivých bytoch . Prečo je to zrovna taký pomer ako uviedol vo vyuctovani
Veronika, mal by si sa, v 182ke to nie je uvedené ako osobný údaj. Ale oni ti povedia, že je to osobná vec ako si kto v byte kúri, ale nie ako platí, to je vec ministra, ten tu vyhlášku podpísal.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sito
veronikasad
Že to robí na základe novej vyhlášky mi je jasné, skôr som myslela či sa na schôdzi dozvieme niečo konkrétnejšie o spotrebe v jednotlivých bytoch . Prečo je to zrovna taký pomer ako uviedol vo vyuctovani
Veronika, mal by si sa, v 182ke to nie je uvedené ako osobný údaj. Ale oni ti povedia, že je to osobná vec ako si kto v byte kúri, ale nie ako platí, to je vec ministra, ten tu vyhlášku podpísal.
presne si to vystihol...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dajte sem viacerí aký máte vo vyúčtovaní pomer základnej a spotrebnej zložky pri vyúčtovaní nákladov na teplo
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

veronikasad
Sito, máš pravdu, ti rozpocitavaci si u nás nauctovali 15,9671€/byt. Kto to zaplatí? Predsa vlastník bytu... K tomu ročný poplatok za správu 100.20€
U nás si správca domu a výrobca meračov podali ruky. Vy budete od nás kupovať merače za rozumnú cenu pre nás, nie vlastníkov bytu. A mi vás necháme rozpočítavať náklady domu na jednotlivé byty. Čo už?

Pikoška z histórie. Prvé roky nám nerozpočítavali služby, len štyri veci. 1. teplo + tepla voda podľa m2. 2. elektrina podľa počtu osôb. 3. smeti podľa počtu osôb. 4. studená voda podľa počtu osôb.

Pokiaľ sme mali rovnaký byt, m2, rovnaký počet osôb, 4. Tak sme mali rovnaký mesačný predpis úhrady za nájom bytu. Mali sme aj rovnaké náklady. A aj rovnaký preplatok. Ozaj no neboli to zlatí komunisti!
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

veronikasad
Dajte sem viacerí aký máte vo vyúčtovaní pomer základnej a spotrebnej zložky pri vyúčtovaní nákladov na teplo
U nás až 31.5. medzi 23 až 24 hod. dostávame. takže až potom.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

https://www.porada.sk/attachment.php...2&d=1716895418

No neviem, ale čísla vraj nepustia.

382,21 : 3,8909 = 98,23 % základná zložka.
006,88 : 3,8909 = 01,77 % spotrebná zložka.

Kto toto vymyslel, mal niečo v hlave? Mal! *---*!
0 0
aertonos aertonos

aertonos je offline (nepripojený) aertonos

sito
veronikasad
Sito, máš pravdu, ti rozpocitavaci si u nás nauctovali 15,9671€/byt. Kto to zaplatí? Predsa vlastník bytu... K tomu ročný poplatok za správu 100.20€
U nás si správca domu a výrobca meračov podali ruky. Vy budete od nás kupovať merače za rozumnú cenu pre nás, nie vlastníkov bytu. A mi vás necháme rozpočítavať náklady domu na jednotlivé byty. Čo už?

Pikoška z histórie. Prvé roky nám nerozpočítavali služby, len štyri veci. 1. teplo + tepla voda podľa m2. 2. elektrina podľa počtu osôb. 3. smeti podľa počtu osôb. 4. studená voda podľa počtu osôb.

Pokiaľ sme mali rovnaký byt, m2, rovnaký počet osôb, 4. Tak sme mali rovnaký mesačný predpis úhrady za nájom bytu. Mali sme aj rovnaké náklady. A aj rovnaký preplatok. Ozaj no neboli to zlatí komunisti!
TUV podľa m2 = asi ste umývali podlahu teplou vodou
0 0
aertonos aertonos

aertonos je offline (nepripojený) aertonos

veronikasad
Dajte sem viacerí aký máte vo vyúčtovaní pomer základnej a spotrebnej zložky pri vyúčtovaní nákladov na teplo
70/30
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

sito
https://www.porada.sk/attachment.php...2&d=1716895418

No neviem, ale čísla vraj nepustia.

382,21 : 3,8909 = 98,23 % základná zložka.
006,88 : 3,8909 = 01,77 % spotrebná zložka.

Kto toto vymyslel, mal niečo v hlave? Mal! *---*!
Potvrdilo sa to! U nás, schválené 30 : 70 %, dôsledok 503ky 68 : 32 %.

Kto tých, čo s teplom neplytvali pozve do ulíc? Nikto? Že by ich v bytových domoch bolo tak žalostne málo, že by sa na ulicu nevmestili?

Konkrétne môj byt.

310,14 : 3,8475 = 80,61 % základná zložka.
074,61 : 3,8475 = 19,39 % spotrebná zložka.

A voči priemeru na môj byt? Priemer 459,56 €, úhrada spolu 384,75 €, rozdiel 71,81 € v môj prospech.

Koľko som vlastne ušetril voči základnej zložky 100 %? Vyšlo mi to 16,28 %. Však takú malú zľavu ani v Kauflande vám nedajú, či?

Kto toto vymyslel, mal niečo v hlave? Mal! NASRATÉ!

Ale aj tak, relatívne som na tom oveľa lepšie ako uviedol ten *---*, ktorý sa cíti na porade ako ryba v kalnej vode.
Naposledy upravil sito : 28.05.24 at 17:25
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

aertonos
sito
veronikasad
Sito, máš pravdu, ti rozpocitavaci si u nás nauctovali 15,9671€/byt. Kto to zaplatí? Predsa vlastník bytu... K tomu ročný poplatok za správu 100.20€
U nás si správca domu a výrobca meračov podali ruky. Vy budete od nás kupovať merače za rozumnú cenu pre nás, nie vlastníkov bytu. A mi vás necháme rozpočítavať náklady domu na jednotlivé byty. Čo už?

Pikoška z histórie. Prvé roky nám nerozpočítavali služby, len štyri veci. 1. teplo + tepla voda podľa m2. 2. elektrina podľa počtu osôb. 3. smeti podľa počtu osôb. 4. studená voda podľa počtu osôb.

Pokiaľ sme mali rovnaký byt, m2, rovnaký počet osôb, 4. Tak sme mali rovnaký mesačný predpis úhrady za nájom bytu. Mali sme aj rovnaké náklady. A aj rovnaký preplatok. Ozaj no neboli to zlatí komunisti!
TUV podľa m2 = asi ste umývali podlahu teplou vodou
Oj ty *---*, v 81. sme ani riad neumývali v nedeľu v teplej vode, či sa sprchovali. Zo šetrných dôvodov dodávateľ tepla teplú vodu v nedeľu nevyrábal. Zlaté časy to boli, až to bolí!
0 0
OneUp OneUp

OneUp je teraz online OneUp

sito
sito
https://www.porada.sk/attachment.php...2&d=1716895418

No neviem, ale čísla vraj nepustia.

382,21 : 3,8909 = 98,23 % základná zložka.
006,88 : 3,8909 = 01,77 % spotrebná zložka.

Kto toto vymyslel, mal niečo v hlave? Mal! *---*!
Potvrdilo sa to! U nás, schválené 30 : 70 %, dôsledok 503ky 68 : 32 %.

Kto tých, čo s teplom neplytvali pozve do ulíc? Nikto? Že by ich v bytových domoch bolo tak žalostne málo, že by sa na ulicu nevmestili?

Konkrétne môj byt.

310,14 : 3,8475 = 80,61 % základná zložka.
074,61 : 3,8475 = 19,39 % spotrebná zložka.

A voči priemeru na môj byt? Priemer 459,56 €, úhrada spolu 384,75 €, rozdiel 71,81 € v môj prospech.

Koľko som vlastne ušetril voči základnej zložky 100 %? Vyšlo mi to 16,28 %. Však takú malú zľavu ani v Kauflande vám nedajú, či?

Kto toto vymyslel, mal niečo v hlave? Mal! NASRATÉ!

Ale aj tak, relatívne som na tom oveľa lepšie ako uviedol ten *---*, ktorý sa cíti na porade ako ryba v kalnej vode.
Uz sa nemontuj do kazdej temy o bytoch. Sam si sa pasoval za "odbornika". Zavadzajuce vypocty tu davas. Laskavo nekomentuj moje nazory. Nemas na to. Ani nahodou. Bodka
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

OneUp
sito
sito
https://www.porada.sk/attachment.php...2&d=1716895418

No neviem, ale čísla vraj nepustia.

382,21 : 3,8909 = 98,23 % základná zložka.
006,88 : 3,8909 = 01,77 % spotrebná zložka.

Kto toto vymyslel, mal niečo v hlave? Mal! *---*!
Potvrdilo sa to! U nás, schválené 30 : 70 %, dôsledok 503ky 68 : 32 %.

Kto tých, čo s teplom neplytvali pozve do ulíc? Nikto? Že by ich v bytových domoch bolo tak žalostne málo, že by sa na ulicu nevmestili?

Konkrétne môj byt.

310,14 : 3,8475 = 80,61 % základná zložka.
074,61 : 3,8475 = 19,39 % spotrebná zložka.

A voči priemeru na môj byt? Priemer 459,56 €, úhrada spolu 384,75 €, rozdiel 71,81 € v môj prospech.

Koľko som vlastne ušetril voči základnej zložky 100 %? Vyšlo mi to 16,28 %. Však takú malú zľavu ani v Kauflande vám nedajú, či?

Kto toto vymyslel, mal niečo v hlave? Mal! NASRATÉ!

Ale aj tak, relatívne som na tom oveľa lepšie ako uviedol ten *---*, ktorý sa cíti na porade ako ryba v kalnej vode.
Uz sa nemontuj do kazdej temy o bytoch. Sam si sa pasoval za "odbornika". Zavadzajuce vypocty tu davas. Laskavo nekomentuj moje nazory. Nemas na to. Ani nahodou. Bodka
ty *---*, ryba! Nie som odborník, odborníci sú tam hore, tí do*---* všetko tým, že nemysleli, ale 503ku vymysleli! Tvoje názory? No zaujímavé sú, aj ich po prečítaní viem pochopiť, moja mater už nie, ty moje nie, ani ako tiger! Keď dostanem v obchode, či malom, či vo veľkom bloček, paragón, je to doklad o kúpe tovaru. Keď dostanem je to tiež doklad, bloček, paragón, účet za užívanie bytu v konkrétnom roku. Ale to je na teba veľa, tvoje bunky, mozgové. Vedia ešte chápať? Alebo už len rýpať?
0 0
OneUp OneUp

OneUp je teraz online OneUp

Neprepocitavaj laskavo moje vyuctovanie a pomer rozpocitavania. Je 84:16. Ani v matematike nie si dobry. Tych 16 % na merace tepla sa rozpocitava podla dielikov. Nemas udaj o pocte dielikov v nasom bloku, ani o tom kolko dielikov mam ja. Mas len povysenecku chut rypat. Amen
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

OneUp
Neprepocitavaj laskavo moje vyuctovanie a pomer rozpocitavania. Je 84:16. Ani v matematike nie si dobry. Tych 16 % na merace tepla sa rozpocitava podla dielikov. Nemas udaj o pocte dielikov v nasom bloku, ani o tom kolko dielikov mam ja. Mas len povysenecku chut rypat. Amen

https://www.porada.sk/attachment.php...2&d=1716895418
0 0
VladoJ VladoJ

VladoJ je offline (nepripojený) VladoJ

veronikasad
Dajte sem viacerí aký máte vo vyúčtovaní pomer základnej a spotrebnej zložky pri vyúčtovaní nákladov na teplo
73:27 v prospech zakladnej (v dome namontovane dialkovo odpocitavane merace)! + doplatit vyse 300 EUR za centralny kotol, s tym, ze si platim vlastny (v byte je od kolaudacie)! Ten kto vymyslel takuto "spravodlivejsiu" ujovinu by mal skoncit v base!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Urobila som prepočet skutočných nákladov na kúrenie,keby ten pomer bol opačný (21% zakl.zlozka,79% spotr.zlozka) zaplatila by som o 101,62€ viac.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

veronikasad
Urobila som prepočet skutočných nákladov na kúrenie,keby ten pomer bol opačný (21% zakl.zlozka,79% spotr.zlozka) zaplatila by som o 101,62€ viac.
Dobré ránko, vraj býva múdrejšie. Veronika, tak Ty sa už na schôdzi nebudeš pýtať, čo, ako, prečo? Ty si musela riadne topiť, aby si vytopila všetky byty okolo tvojho bytu. Aj ten nad tvojím? Susedia Ťa škubali na teple roky celé.

No ja som také šťastie nemal, môj byt nad nevykurovaním priestorom, aj vchodom som si musel vykúriť sám ekonomickým nastavením termostatických hlavíc. A tiež som si spravil výpočet úhrady kúrenia, ale podľa dohodnutého pomeru 30/70 %. Výsledok, 300,02 €. Realita 384,75 €. Rozdiel 84,73 €. Aj nemám dobrí pocit z toho, aký som mal svoj názor na tú 503ku. Z tých 84,75 som prispel na moje m2 sumou 1,9424 €. Zbytok 82,81 €, tie som poskytol na ostatné ostatné m2 v dome. Fakt to nestojí za to, je to, vyšla mi suma 0,03205273 €. A keď si sito, si to prepočítal na deň v roku, je to sumaaa aaaž 0,2268701 €. Cítim sa ako chrapúň! Tých 0,22... € je pre 41 bytov, na byt to je 0,00553342 €. Mohol som pre ne ušetriť viac, že? Noo, mrzí ma ten môj názor na tú 503ku.

Je slovo sprostý slovo sprosté? Ak niekomu tá suma vyskočí na 2 €, no čo ten človek s tým? Len sa postaviť pred zrkadlo a opýtať sa toho v zrkadle, nie si ty sprostý, pridám aj to moje *---*? Načo sú ti tie merače tepla, aby si si myslel, že zaplatíš len za to teplo, čo sám minieš vo svojom byte? Prečo, pre koho šetríš teplo, peniaze? Načo si si nastavil hlavice na ekonomický spôsob vykurovania v tvojom byte? Vykašli, *---* sa na šetrenie teplom v tvojom byte. Merače tepla sú podvod, či nie? Ak nie, tak 503ka z nich ten podvod spravila, že?!
Naposledy upravil sito : 29.05.24 at 07:06
0 0
karatemil12 karatemil12

karatemil12 je offline (nepripojený) karatemil12

veronikasad
Urobila som prepočet skutočných nákladov na kúrenie,keby ten pomer bol opačný (21% zakl.zlozka,79% spotr.zlozka) zaplatila by som o 101,62€ viac.
Koľko vy tu viete drýstať o NIČOM a ani nemáte na to vplyv! Riešte to tam,kde máte

Rozpočítavač nákladov na UK tlačil farebne, až po mojom súhlase (podľa 503)
jednoduché = napísal som mu koľko dielikov má "namerať" prekurovačovi
JEDNODUCHŠIE : na farebnom som perom opravil dieliky prekurovača !
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať