Zavrieť

Porady

Pčko z centra pedagogickej poradne

Dobrý deň, bola som s dcérou v Centre poradenstva a prevencie, z dôvodu potreby asistenta na vyučovaní v škole. Robili jej psychologické aj pedagogické testy. Je možné si odtiaľto v práci uplatniť Pčko - sprevádzanie rodinného príslušníka? Ďakujem za odpoveď
9 komentárov     zbaliť
Negoce ak je to zdravotnícke zariadenie tak áno, pokiaľ centrum patrí pod školstvo nie je možnosť uznať platené voľno v práci.....
hankabenesova Ako to zistiť/preukázať?
Negoce zdravotnícke zariadenia evidujú VUC, odbor zdravotníctva....ak ich tam nenájdeš nepatria pod zdravotníctvo......
https://www.lewik.org/term/1808/zdra...ke-zariadenie/

napríklad podľa IČO sa dá dohľadať....
Negoce https://www.portaludzs.sk/web/eporta...starostlivosti
hankabenesova Ďakujem za pomoc, našla som, že sú pod školstvom. Tak to nebude uznané. Ste super.
veronikasad Ak sú pod školstvom a nie pod zdravotníctvom, tak to uznané nebude
Negoce presne tak, ako píše Veronika, nárok na sprevádzanie rod.príslušníka je do zdravotníckeho zariadenia, nie do školského......
zamestná vateľ ti môže ospravedlniť voľno ale bez náhrady mzdy......
OneUp Mne zamestnavatel bez problemov uhradil Pcko, pri doprovode na psychotesty u sukromnej psychologicky
ivka70 dnes je 80% lekarov - sukromnikov.
Podstatne nie je, ci to bol sukromny lekar, ale ci islo o zdravotnicke zariadenie.

A samozrejme, zamestnavatel ma moznost uhradit prekazku v praci aj nad to, co definuje zakon.
Ale povinnost nema.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Pčko z centra pedagogickej poradne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.