Zavrieť

Porady

Pokuta za dodatočné hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2023

Zdravím. Prišla mi pokuta za dodatočné hlásenie o vyúčtovaní dane z dôvodu zvýšenia dane (odvodovej povinnosti). Ide o to, že v riadnom hlásení som do riadku 8 a 9 uviedla nesprávnu čiastku, daň (odvodovú povinnosť) a odvedené preddavky na daň poníženú o sumu daňového bonusu, ktorý bol vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa a v 3. mesiaci požiadaný o vrátenie z DÚ. Nesúhlasím s pokutou, keďže táto chyba vo vykázaní nemala vplyv na daňový odvod a v podstate mám zaplatiť pokutu za to, že nám DÚ vrátil daňový bonus z dôvodu, že sme nemali v mesiacoch február a marec dostatočný odvod dane a nemohli si tak daňový bonus ponížiť z odvodovej povinnosti. Aké mám možnosti sa proti tomuto rozhodnutiu brániť? Ďakujem.
5 komentárov     zbaliť
Negoce sankcia je za čo? konkrétne
milagros208 Sankcia bola vyrubená za to, že v riadnom hlásení bola nesprávne uvedená nižšia suma dane a odvedených preddavkov a na základe výzvy na odstránenie pochybností, bola odvodová povinnosť v dodatočnom hlásení vyššia o 4000€, čo je suma daňového bonusu, ktorý sme si nemohli ponížiť z preddavkov dane a žiadali o vrátenie DÚ. V skratke : ja som v riadnom hlásení na r. 5 uviedla sumu daňového bonusu, ktorý sme skutočne vyplatili a nie sumu daňového bonusu, o ktorý sme ponížili preddavok na daň. V dodatočnom hlásení som to opravila ako to bolo skutočne uvedené na r. 5 za rok 2023 a tým vzniklo zvýšenie dane a sankcia bola vyrubená za obdobie od 1.5. do 20.5. Pritom hlásenie som podala 12.3. a keby mi prišla výzva na odstránenie chýb skôr, bola by som podala opravné hlásenie do 30.4. a bez sankcie.
Negoce penále to boli?
milagros208 Pokuta.
veronikasad Koľko bola pokuta?
Mne sa tohto roku tiež v jednej firme stala pikoska. Nacitavam prehľady aj hlásenia zo súboru (SW Olymp), pred odoslaním si ich na FS vytlacim, mám riadne vyplnené hlásenie. 2.5.:mi volala správkyňa, že za jednu firmu má nulové hlásenie, bez zamestnancov. Kázala mi počkať na výzvu a až potom poslať dodatočné. Či prišla nejaká pokuta neviem, firma mi nič nehlásila...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Pokuta za dodatočné hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2023

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.