Zavrieť

Porady

Ako zapísať do katastra takúto nehnuteľnosť?

Potrebujeme predať byt po starkej. Byt sa nachádza v štvorbytovke, ktorá nemá bytové spoločenstvo ani správcu. Kupcu už máme, je podpísaná aj rezervačná zmluva. Pani z realitky povedala, že ku zápisu nového majiteľa do katastra sú potrebné čestne vyhlásenia ostatných majiteľov, že ten náš byt nemá podlžnosti voči bytovke. Problémom však je, že jeden z majiteľov nám toto čv odmietol dať. Ten byt chcel on lebo si tam chcel urobiť mezonet. Je možné nejako zapísať nového majiteľa aj bez toho?? Alebo naozaj jeden človek môže zablokovať predaj nášho bytu?
buchač 1. Je možné nejako zapísať nového majiteľa aj bez toho??
2. Alebo naozaj jeden človek môže zablokovať predaj nášho bytu?
============================
1. Na túto otázku by si mi mala dostať odpoveď na katastri.
Ale ak realitná kancelária berie províziu za sprostredkovanie, tak nech sa stará.
Dobré realitky majú svojich právnikov, ktorí vybavujú aj záležitosti na katastri.

2. Môže alebo nemôže...toť otázka pre Hamleta.
Mne by to maník urobil a v tom momente by mal na krku predžalobnú výzvu...mám za to, že by veľmi rýchlo zmenil názor, ak by si prečítal jej znenie.

Poznámka - niečo podobné som aplikoval (stačilo ústne) pri predaji bytu a správca mi nechcel vydať potvrdenie o nulových nedoplatkoch.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    písomne mu ponúkni takú cenu že ju neakceptuje. respektíve podstatne vyššiu ako si sa dohodol s kupcom.

    Ako zapísať do katastra takúto nehnuteľnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.