Zavrieť

Porady

pracovná zmluva a mzdový predpis

Prajem pekny den, prosim Vas, potreboval by som pomoct s napisanim pracovnej zmluvy.
Pouzivam uctovny system Pohoda , v nom su vzory pracovnych zmluv. V nej je napisane, zeneoddelitelnou sucastou tejto zmluvy je mzdovy predpis, ale vzor toho tam uz nie je. Nemate niekto takyto vzor mzdoveho predpisu ? Jedna sa o hlavny pracovny pomer na dobu neurcitu.

Dakujem Vam.

s pozdravom MarcelS


PS: Neviete mi poradit, ako neukratit zamestnanca o svoje naroky (plat, odvody) ale zaroven usetrit na poplatkoch, ak skoncil cerstvo skolu ?
Usporiadat
jales jales

jales je offline (nepripojený) jales

Ja som ohľadom tej minimálnej mzdy tiež diskutovala s inšpektorátom aj na viacerých školenia to už bolo rozobraté.
V zmluve stačí uviesť, že zamestnanec je odmeňový minimálnou mzdou trebárs pre 1. stupeň náročnosti práce (alebo uviesť pre ktorý). Nie je nutné pri každej zmene MM mzdy robiť dodatky.
Napriek tomu ja tie dodatky robím - vyžaduje si to naše vedenie z toho dôvodu, aby zamestnanci presne vedeli akú mesačnú mzdu majú a "aby si uvedomili, že sa im zvýšila".
Je to však pre mňa vždy kopec roboty.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

jales Pozri príspevok
Napriek tomu ja tie dodatky robím - vyžaduje si to naše vedenie z toho dôvodu, aby zamestnanci presne vedeli akú mesačnú mzdu majú a "aby si uvedomili, že sa im zvýšila".
Je to však pre mňa vždy kopec roboty.
Treba povedať vedeniu, že toto majú zamestnanci uvedené zvyčajne na výplatnej páske, ktorá má spĺňať náležitosti podľa §130 ods.5 Zákonníka práce, a ktorú ste povinný zamestnancovi vydať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať