Zavrieť

Porady

Plastové okná - rosenie

rosenie platosvých okien, pliesňe ....dá sa tento problém riešiť?
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

padro Pozri príspevok
myslim ze okolo 2000,- musel by som sa spytat presne
Však vypátraj a aké rozmery mali sklá, podľa toho
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
vecer zistim a budem vas informovat
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
1800,-Sk aj s vymenou, rozmer cca 120x100 a druha tabla cca 120x60, ta cena je spolu za obidve.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

padro Pozri príspevok
1800,-Sk aj s vymenou, rozmer cca 120x100 a druha tabla cca 120x60, ta cena je spolu za obidve.
Ďakujem, ani to nebolo tak drahé a stálo to určite za to.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
urcite sa ta investicia vyplatila
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Investicia sa vyplati, ak je to sklo , kde su uz vacsie rozmery zasklievacej listy od distancneho ramika, kde je distancny ramik "spacer". A samozrejme, ze je tam pritomny aj argon, alebo krypton.
0 0
NNikko NNikko

NNikko je offline (nepripojený) NNikko

.......PROSSIM O RADU!!!!!......
sislo okna 23/11 2003 OKNO K-CE 4/PLTH.N.U=1.1 ARGON EKO - OKNA 24255
AKA JE TO KVALITA
Prosim Vas kto ma este take okna!!!
.......PROSIM O RADU!!!!!!.......
0 0
marek41 marek41

marek41 je offline (nepripojený) marek41

pracujem v stavebnictve ale odpoved TREBA VETRA je namieste.Určite by som si pozrel nejake stranky o pl.oknach a tych dovodov tam bude viac to zateplenie tam nebudehrat velku rolu.
0 0
kastelan kastelan

kastelan je offline (nepripojený) kastelan

vysoka vlhkost spôsobuja rosenie plastovych okien ja potrebne vetrat na niektorych okanach je namontovane škarove vetranie treba to použivat ak nije treba vetrat kratodobo otvorit okno normalne a vyvertat a pravidelne hlavne v zimnych mesiacoch
0 0
hustler hustler

hustler je offline (nepripojený) hustler

Ja mám 21 stupňov teplotu a 35 % vlhkosť v byte a napriek tomu sa mi rosia okná z vnútra až tak že mi steká voda na parapet, čím to teda je ked nemám v byte vlhko ????
0 0
n.hanus n.hanus

n.hanus je offline (nepripojený) n.hanus

Ja som sem už pred časom písala - tiež problémy s rosením okien v dome. Rosili sa mi tiež úplne celé, až tiekla z nich voda. Za ten čas sme to riskli a vymenili sme najskôr okno v spálni a ... rosenie prestalo. Túto jeseň sme menili jedno okno na kuchyni (na kuchyni mám okná dve a jedno sme teda ponechali pôvodné pre porovnanie rosenia). To vymenené - nové sa mi už nerosí a to mám celú noc zatiahnuté rolety. To staré - nevymenené sa rosí stále rovnako. Teda je jasné, že problém bol v oknách. Staré okná boli nekvalitné, medzi sklami nebol izolačný plyn a teda teplota skla bola tak nízka, že aj 40 percentná vlhkosť spôsobila, že sa na skle vyzrážala voda. Riešením je aj výmena rámu so sklom - my sme ale mali nejaké atypické polské profily a to vymeniť nešlo :-( . Teda ak máte korunky navyše, skúste risknúť výmenu jedného okna a porovnať si to. Nám sa to osvedčilo a vymeníme postupne všetky (aj keď je smutné, kúpiť dom s oknami a musieť ich meniť, ale čo už narobíme).
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
hustler Pozri príspevok
Ja mám 21 stupňov teplotu a 35 % vlhkosť v byte a napriek tomu sa mi rosia okná z vnútra až tak že mi steká voda na parapet, čím to teda je ked nemám v byte vlhko ????
Pokazený vlhkomer,nekvalitné sklá,zle osadené okna,podlahové kúrenie,nízka vnútorná teplota.
0 0
hustler hustler

hustler je offline (nepripojený) hustler

220870 Pozri príspevok
Pokazený vlhkomer,nekvalitné sklá,zle osadené okna,podlahové kúrenie,nízka vnútorná teplota.

vlhkomer je novy a citim že je v byte sucho, okna su vbytovke rovnake a susedom to nerobí, podlahové kúrenie nemám a 20C je nízka teplota ? nepomohol by naopak zvlhčovač ? ked mám v byte sucho ale co by to spravilo s rosenim okien ??? PS: dnes naobed som mal vlhkosť len 25%
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nekvalitné sklá.Aká je značka zasklenia? 25% to je menej ako na Sahare.
0 0
hustler hustler

hustler je offline (nepripojený) hustler

220870 Pozri príspevok
Nekvalitné sklá.Aká je značka zasklenia? 25% to je menej ako na Sahare.

na okne je napisane:

celt glas sa - grupa press - glas 2004/09/19 23:23 Z/36669/2004 p.12 4/16/4 Ar OKNOPLAST KRAKOW
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Stačilo napísať to oknoplast.Vsjo jasno.Skúste reklamovať ,dvoj sklo .
0 0
hustler hustler

hustler je offline (nepripojený) hustler

220870 Pozri príspevok
Stačilo napísať to oknoplast.Vsjo jasno.Skúste reklamovať ,dvoj sklo .
prečo jasné ??? ako som uviedol aj ostatný susedia majú dané sklá a im to nerobí....
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môžete napísať do akej výšky sa tie okná zarosujú .Pri akej vonkajšej teplote.V ktorých miestach?
0 0
hustler hustler

hustler je offline (nepripojený) hustler

220870 Pozri príspevok
Môžete napísať do akej výšky sa tie okná zarosujú .Pri akej vonkajšej teplote.V ktorých miestach?
iba v zime do výšky od spodu cca 15 cm ale ked varíme aj celé okno
0 0
vitazstvo vitazstvo

vitazstvo je offline (nepripojený) vitazstvo

Manual Pozri príspevok
najag, bolo by dobré ak by si mal čas a chuť dať tieto hodnoty do nejakej tabuľky, kde by teplota v miestnosti rástla po stupni a vlhkosť po cca 10 stupňov. Bola by to pre veľa ľudí dobrá pomôcka.

tu je tabulka teploty a vlhkosti pre stanovenie rosneho bodu.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať