Zavrieť

Porady

PN

Ahojte. Prosím poraďte mi. Mám zamestnanca, nastúpil 01.09. od 29.09. je na PN. Mzdu má dohodnutú na 7833,- plus odmena 1567,- ak odpracuje celý fond pc. čo neodpracoval.
Ako mu vypočítam PN?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Netka
    Ahojte. Prosím poraďte mi. Mám zamestnanca, nastúpil 01.09. od 29.09. je na PN. Mzdu má dohodnutú na 7833,- plus odmena 1567,- ak odpracuje celý fond pc. čo neodpracoval.
    Ako mu vypočítam PN?
    Ďakujem.
    Rozhodujúce obdobie je 1.9.-28.9.2006. Ak má dohodnutú mzdu 7833+1567 za celý mesiac, potom DVZ=8953/28=319,73 Sk. Z toho prvé 3 dni je náhrada príjmu 25% DVZ, zvyšných 7 dní je 55% DVZ. Od 11-teho dňa vypláca nemocenské SP.
    Naposledy upravil ajobs : 11.10.06 at 12:31

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    ajobs
    Rozhodujúce obdobie je 1.9.-28.9.2006. Ak má dohodnutú mzdu 7833+1567 za celý mesiac, potom DVZ=8953/28=319,73 Sk. Z toho prvé 3 dni je náhrada príjmu 25% DVZ, zvyšných 7 dní je 55% DVZ. Od 10-teho dňa vypláca nemocenské SP.

    Ďakujem za radu.
    A ešte by som sa chcela spýtať tento DVZ napíšem aj do tlačiva pre SP?
    Alebo sa tam ráta nejak inak, alebo tam nepíšem nič a len im to odovzdám?
    Ešte by ma zaujímalo či do tlačiva pre zamestnávateľa príšem toto:
    25% od 29-09-2006 do 01-10-2006
    55% od 02-09-2006 do 08-10-2006
    Ďakujem.
    Naposledy upravil Netka : 11.10.06 at 05:10

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Netka
    Ďakujem za radu.
    A ešte by som sa chcela spýtať tento DVZ napíšem aj do tlačiva pre SP?
    Alebo sa tam ráta nejak inak, alebo tam nepíšem nič a len im to odovzdám?
    Ešte by ma zaujímalo či do tlačiva pre zamestnávateľa príšem toto:
    25% od 29-09-2006 do 01-10-2006
    55% od 02-09-2006 do 08-10-2006
    Ďakujem.
    Áno napíšeš to do tlačiva Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na ND.
    Tieto % náhrady za DPN tam nepíšeš, pretože prvých 10 dní DPN preplatí zamestnávateľ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Netka
    Do SP odovzdám červené tlačivo a čo ešte?
    To potvrdenie zamestnávateľa, čo som písala v predch.príspevku.

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Tweety
    To potvrdenie zamestnávateľa, čo som písala v predch.príspevku.

    A to je ktoré? Ja tu mám červené, čierne a Preukaz o trvaní dočasnej pracovnej neschopnosti.

    Teraz musím túto zamestnankyňu aj odhlásiť, však?
    Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Netka
    A to je ktoré? Ja tu mám červené, čierne a Preukaz o trvaní dočasnej pracovnej neschopnosti.

    Teraz musím túto zamestnankyňu aj odhlásiť, však?
    Ďakujem.
    To tlačivko si stiahni zo stránky www.socpoist.sk, trvanie PN nahlásiš aj na ZP. Do SP už okrem toho čo som písala nedávaš nič.

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    A ked ju odhlasujem zo ZP tak čo mám napísať do Hromadného oznámenia? Idem i o kód, platnosť a dátum zmeny?
    A čo sa týka SP, tak tam zaškrtnem prerušenie?
    A napíšem dátum vzniku prerušenia? Alebo sa tam vypisujú nejaké iné kolonky?
    Ospravedľňujem sa za otázky, ktoré sú pre mnohých smiešne ale ja toto robím prvýkrát.
    Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Netka
    A ked ju odhlasujem zo ZP tak čo mám napísať do Hromadného oznámenia? Idem i o kód, platnosť a dátum zmeny?
    A čo sa týka SP, tak tam zaškrtnem prerušenie?
    A napíšem dátum vzniku prerušenia? Alebo sa tam vypisujú nejaké iné kolonky?
    Ospravedľňujem sa za otázky, ktoré sú pre mnohých smiešne ale ja toto robím prvýkrát.
    Ďakujem.
    Do ZP tlačivo je také:Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie Stiahni si ho zo stránky ZP, tam nájdeš aj kódy. Do SP nedávaš RLFO.

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Tweety
    Do ZP tlačivo je také:Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie Stiahni si ho zo stránky ZP, tam nájdeš aj kódy. Do SP nedávaš RLFO.
    Tlačivko mám.
    A uveiem tam kód 19? Platnosť Z a dátum zmeny 09.10.2006? kedže je na PN od 29. a 08.10 je desiaty deň tak tam uvediem dátum 11teho dňa? Či do ZP odhlasujem od 29.10. odkedy je na PN?

    Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Netka
    Tlačivko mám.
    A uveiem tam kód 19? Platnosť Z a dátum zmeny 09.10.2006? kedže je na PN od 29. a 08.10 je desiaty deň tak tam uvediem dátum 11teho dňa? Či do ZP odhlasujem od 29.10. odkedy je na PN?

    Ďakujem.
    Do tlačivka za 9. mesiac napíšeš sept. dátum PN, a do tlačivk. za 10. októbrový. Trvanie DPN bolo v dvoch mesiacoch,tak budeš mať tlačivká 2.
    Naposledy upravil Tweety : 11.10.06 at 07:30

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.