Zavrieť

Porady

Exekucia

chcem vela vediet
Ahojte Poradaci. Dufam ze som na spravnej adrese a prosim Vas o pomoc a radu.
Dostal som rozhodnutie o exekucii z dovodu nezaplatenej pokuty dopr. policajtom. Dopravny priestupok so urobil 22.3.2004. Je mozne vymahat tuto pokutu po tak dlhom case formou exekucie aj ked bola vydana amnestia prezidentom republiky 18.juna 2004? Zda sa mi to trosku pritiahnute za vlasy.Lebo pokutu som mozno aj vyplatil ale pochopitelne ustrizok zo seku nemam a...tak sa vlastne ani neviem branit. Prosim ak ma niekto moznost poradit vopred dakujem.
Usporiadat
kura kura

kura je offline (nepripojený) kura

Dobrý večer,
potreboval by som poradiť ako postupovať v takomto prípade.
Prišlo mi upovedomenie o začatí exekúcie. Jedná sa o pokutu spred 2 rokov, ktorú som uhradil v termíne - Doklad o zaplatení mám.
Ako mám postupovať? Nemienim zaplatiť pokutu 2x + trovy !!!!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kura Pozri príspevok
Dobrý večer,
potreboval by som poradiť ako postupovať v takomto prípade.
Prišlo mi upovedomenie o začatí exekúcie. Jedná sa o pokutu spred 2 rokov, ktorú som uhradil v termíne - Doklad o zaplatení mám.
Ako mám postupovať? Nemienim zaplatiť pokutu 2x + trovy !!!!
A medzi zaplatením pokuty a obdržaním oznámenia o začatí exekúcie sa nič nedialo? Žiadne výzvy, žiadny platobný rozkaz zo súdu? Proti platobnému rozkazu by si sa bol mohol odvolať do doby na ňom uvedenom. Po začatí exekúcie asi bude treba sa spojiť s exekútorom, ako aj s protistranou, ktorej si pokutu uhradil. Jedine oni môžu stiahnuť exekútora. Exekútor už nepreveruje, či si v minulosti zaplatil. On koná na základe súdneho rozhodnutia (platobnom rozkaze).
0 0
kura kura

kura je offline (nepripojený) kura

Ano, o týždeň po uhradení pokuty, mi prišiel list z polície, v ktorom ma žiadajú o identifikovanie platby. Mali sme sa skontaktovať telefonicky, čo sme aj urobili. Od vtedy bolo ticho. Nikto nič. Teraz neviem, či to mohlo byť spôsobené tým, že som zmenil trvalý pobyt a preto som žiadnu korenšpondenicu neobdržal, ale udivuje ma to, že sa jedná políciu, ktorá má možnosť zistiť si môj trvalý pobyt, to isté aj súd. Jedine exekútor si to veľmi jednoducho zistil.
Teraz ma ale zaujíma, ako postupovať ďalej, mám najprv zaplatiť exekúciu a potom podniknúť nejaké právne kroky, alebo rovno sa odvolať? Nemienim zaplatiť pokutu 2 x, ktorú si aj tam myslím, že som dostal neoprávnene, ale vtedy som si povedal, že sa kvôli tomu nebudem handrkovať, pokutu som zaplatil v termíne a nakoniec mám z toho takéto problémy.
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

kura Pozri príspevok
Ano, o týždeň po uhradení pokuty, mi prišiel list z polície, v ktorom ma žiadajú o identifikovanie platby. Mali sme sa skontaktovať telefonicky, čo sme aj urobili. Od vtedy bolo ticho. Nikto nič. Teraz neviem, či to mohlo byť spôsobené tým, že som zmenil trvalý pobyt a preto som žiadnu korenšpondenicu neobdržal, ale udivuje ma to, že sa jedná políciu, ktorá má možnosť zistiť si môj trvalý pobyt, to isté aj súd. Jedine exekútor si to veľmi jednoducho zistil.
Teraz ma ale zaujíma, ako postupovať ďalej, mám najprv zaplatiť exekúciu a potom podniknúť nejaké právne kroky, alebo rovno sa odvolať? Nemienim zaplatiť pokutu 2 x, ktorú si aj tam myslím, že som dostal neoprávnene, ale vtedy som si povedal, že sa kvôli tomu nebudem handrkovať, pokutu som zaplatil v termíne a nakoniec mám z toho takéto problémy.
Ak si v lehote na podanie namietok, podaj namietky proti exekucii odovodnene tym, ze si pohladavku zaplatil, priloz fotokopiu dokladu o zaplateni, ziadaj exekuciu zastavit ako nepripustnu a nahradu trov (zaplateneho sudneho poplatku):
Námietky proti exekúcii
§ 50



(1) Povinný môže vzniesť u exekútora povereného vykonaním exekúcie do 14 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie námietky proti exekúcii, ak po vzniku exekučného titulu nastali okolnosti, ktoré spôsobili zánik vymáhaného nároku alebo bránia jeho vymáhateľnosti, alebo ak sú tu iné dôvody, pre ktoré je exekúcia neprípustná. To isté platí, ak sa namieta, že oprávnený alebo povinný nie sú právnymi nástupcami osoby uvedenej v exekučnom titule. Námietky musia byť odôvodnené a na dodatočne uvedené dôvody sa neprihliadne. Ak po podaní námietok exekútor upustil od vykonania exekúcie (§ 46), o námietkach netreba rozhodnúť.

(2) Námietky proti exekúcii je exekútor povinný doručiť súdu najneskôr do piatich dní od ich doručenia účastníkom. O námietkach proti exekúcii rozhodne súd najneskôr do 60 dní od ich doručenia.

(3) Rozhodnutie o námietkach sa doručí oprávnenému, povinnému a po nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia exekútorovi poverenému vykonaním exekúcie.

(4) Proti rozhodnutiu, ktorým sa vyhovelo námietkam, je prípustné odvolanie.

(5) Ak je rozhodnutie, ktorým sa námietkam vyhovelo, právoplatné, súd exekúciu zastaví. Proti tomuto rozhodnutiu nie je prípustné odvolanie.

(6) Ak povinný zoberie námietky späť predtým, ako o nich rozhodne súd, exekútor pokračuje vo vykonávaní exekúcie a o námietkach sa nerozhoduje.

Zastavenie exekúcie
§ 57



(1) Exekúciu súd zastaví, ak
a) sa začala a rozhodnutie sa dosiaľ nestalo vykonateľným,
b) rozhodnutie, ktoré je podkladom na vykonanie exekúcie, bolo po začatí exekúcie zrušené alebo sa stalo neúčinným,
c) zastavenie exekúcie navrhol ten, kto navrhol jej vykonanie,
d) exekúcia postihuje veci alebo práva, ktoré sú vylúčené z exekúcie alebo nepodliehajú exekúcii podľa tohto zákona alebo podľa osobitného zákona, 6b)
e) bolo právoplatne rozhodnuté, že exekúcia postihuje vec, na ktorú má niekto právo nepripúšťajúce exekúciu (§ 55),
f) po vydaní rozhodnutia zaniklo právo ním priznané,
g) exekúciu súd vyhlásil za neprípustnú, pretože je tu iný dôvod, pre ktorý exekúciu nemožno vykonať,
h) majetok povinného nestačí ani na úhradu trov exekúcie,
i) oprávnený nezaplatí súdny poplatok za vydanie poverenia na vykonanie exekúcie,
j) pri exekúcii predajom zálohu zaniklo záložné právo a oprávnený bol záložným veriteľom.

(2) Exekúciu môže súd zastaviť aj vtedy, ak to vyplýva z ustanovení tohto alebo osobitného zákona.

(3) Ak sa exekúcie týka niektorý z dôvodov zastavenia len sčasti alebo ak sa exekúcia vykonala v širšom rozsahu, než stačí na uspokojenie oprávneného, exekúcia sa zastaví len čiastočne.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

[QUOTE=elli;1095637]Ak si v lehote na podanie namietok, podaj namietky proti exekucii odovodnene tym, ze si pohladavku zaplatil, priloz fotokopiu dokladu o zaplateni, ziadaj exekuciu zastavit ako nepripustnu a nahradu trov (zaplateneho sudneho poplatku):
Námietky proti exekúcii
§ 50


Ja som takuto namietku vzniesla, sud z casti exekuciu zastavil, ale exekutor napriek rozsudku mi z uctu zexekvoval sumu, ktora bola vymahana pred namietkou,

islo tiez o pokutu, a tak som zaplatila pokutu 1,5 x viac, a exekutor sa len ospravedlnil, ze necital rozsudok doruceny na zaklade namietky,


prosim o radu, ako mozem postupovat,
chcem oficialne upozornit na nedoslednost exekutora a sucasne ziadat spat nneopravnene zexekvovanu sumu, len neviem kde a ako

dakujem
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Ahojte. Zamestnancovi prišla exekúcia na nejakú nezaplatené faktúru. Čistá mzda posudzovaná na výkon tohto rozhodnutia je tá, ktorá výjde na výplatnej páske, alebo ju treba nejako upravovať? Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať