Zavrieť

Porady

Usporiadat
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

Myslim ze to logiku ma.
Ak mi pride od dodavatela papier tak uchovavam ten. Ak mi pride elektronicky subor, tak uchovavam ten.
Kym pri papieri je zmenit jeho obsah trochu tazsie a zistitelnejsie, u elektronickeho, ktory by neobsahoval elektronický podpis, sa da zmena dokumentu urobit pomocou prislusneho editora velmi jednoducho. V tom asi bude zmysel tohoto ustanovenia.
Nejde pri tom o to ze na papieri je rukou napisany podpis ale o tu moznost zmeny obsahu.
0 0
mdetko mdetko

mdetko je offline (nepripojený) mdetko

S tou jednoduchšou zmenou pri elektronickom podpise nesúhlasím.
to skôr zmeníš papierovú faktúru - pečiatku si spravíš kdekoľvek.

elektronicky podpísaný dokument - faktúra je v takom stave, že sa nedá zmeniť.
ked sa zmení, už je to iný dokument. Všetky podpisy sa musía dať overiť a tam je to najjednoduchšie vidieť - alebo je platný alebo neplatný.

elektronický podpis môže byť viditeľný a neviditeľný.
ukážka správnych a nesprávnych faktúr je v prílohe.
1 0
mdetko mdetko

mdetko je offline (nepripojený) mdetko

elektronické faktúry sú hlavne o znižovaní nákladov ale aj o zelenom prístupe k prírode.
Orange má 1 mio zákazníkov a to je minimálne 1 mio stránok formátu a4, keby všetko posielajú poštou.

To že by mali nejakou formou kompenzovať zákazníkom bonus (to že nemusia tlačiť a posielať poštou) je zase niekde inde téma.

oni ušetria minimálne 2€ na faktúre. to by mohlo byť 2 MIO pri všetkých.

Mohli by dať aspoň volné SMSky pre všetkých čo dostávajú eFaktúry.
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Dobry den,
aj ja mam podobny problem, idem na par tyzdnov pracovne mimo Slovenska a chcela by som posielat faktury odberatelom mailom a nie postou.
Rozmyslala som vsak, ze o zaslani neexistuje ziadne potvrdenie ako pri posielani postou.
A da sa to teda robit len s naskenovanym podpisom a peciatkou vo formate PDF, alebo je nutny elektronicky podpis.
Vopred dakujem za radu
0 0
Raggaman Raggaman

Raggaman je offline (nepripojený) Raggaman

ja sa stotoznujem s tymto

http://www.superfaktura.sk/blog/nask...de-so-zakonom/
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať