Zavrieť

Porady

Stravovanie SZCO - bločky z reštaurácie.

Ahojte, chcem sa poradiť, stretli ste sa stým, že dá sa výdavky za jedlo preukázať bločkami z reštaurácie? Čítala som to v 10/2006 PORADCA.
Keď som účtovník sedím doma a na obed idem do reštaurácie, môžem si takéto niečo uplatniť?
Čo vy na to?
Usporiadat
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Jana Acsová
Krásna debata, vynikajúca atmosféra ... pripomína mi to našu Poradu.
Jani
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ak si kúpim gastrolístky a s nimi platím v potravinách napr. 1 chleba a 10 pív, tak je to v poriadku, je to daňovo uznateľné ( a ešte zaplatím províziu distribučnej spoločnosti za gastro). Ak ale chodím do bufetu 5m od kancelárie, kde sa skutočne naobedujem, ale stravné lístky tam jednoducho neberú, takže platím v hotovosti, tak to už daňovo uznateľné nie je?
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

abel
Ak si kúpim gastrolístky a s nimi platím v potravinách napr. 1 chleba a 10 pív, tak je to v poriadku, je to daňovo uznateľné ( a ešte zaplatím províziu distribučnej spoločnosti za gastro). Ak ale chodím do bufetu 5m od kancelárie, kde sa skutočne naobedujem, ale stravné lístky tam jednoducho neberú, takže platím v hotovosti, tak to už daňovo uznateľné nie je?
To je v rovine logiky a nie zákona Pokiaľ ja viem, tak veľká väčšina napr. zamestnancov používa gastrolístky na to čo píšeš, ale z hľadiska zákona dostali lístok na "teplú stravu" a je to o.k. Napr. u zamestnanca lístok z reštaurácie nie je postačujúcim dokladom, to nám potvrdil IP v téme, ktorú sme riešili dávnejšie...a môže ísť o ten istý prípad ako opisuješ Ako často hovorím- v zákonoch nehľadaj logiku ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať