Zavrieť

Porady

alfa

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Kto mi poradí ako najlepšie nahadzovať prijímove a výdavkové bločky do peňažného denníka, aby som si ich vopred nemusela ukladať podľa dátumu?
ďalej sa spýtam či pri vypĺňaní vpd a ppd vypisujete: prijaté od:
a ako zaúčtujem mesačnú uzávierku keď základ + dph sa nerovná výslednej sume spolu. ďakujem
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
abel
Zuzka, ak dovtedy neskolabujem a neskončím medzi bezdomovcami (práve mi prišla synova faktúra za telefón) tak budeme "spolužiačky" . Veď Nitru alebo Trnavu mám tak 50 na 50, a ak by zlyhalo aj to moje mínusové IQ, ešte je tu Porada.
Ale ja podvojné nie, len JU a mzdy.
Pôvodca textu príspevku: abel
Už dlhšie uvažujem prejsť z MRP na KROS, a to na Alfu a Olymp. Teraz majú aj akciu na zaškolenie a myslím že začiatkom každého roka je 50 % zľava na ich produkt. Obávam sa ale, či na začiatku roka zvládnem robiť uzávierky v MRP a súčasne aj začínať v novom programe. Už tento rok som si na jar stiahla demoverzie s tým, že počas roka sa budem v nich učiť pracovať, ale je koniec októbra a ešte som sa k tomu nedostala. Chcem sa spýtať užívateľov Alfy a Omegy, či sa to dá s takým mierne podpriemerným IQ, akým v súčasnosti disponujem, zvládnuť.

Kľudne sa dajte na to pomôžem aj ja , robím v týchto SW dĺĺĺĺho.:p
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marína
Elenka, prezradíš mi dôvod prechodu z MRP na ALFU? Ja sa totiž chystám zakúpiť MRP, tak ma veľmi, veľmi zaujímajú Tvoje dôvody. Pozerala som Alfu štart, ale dosť ma odrádza veľkosť písmen. Ja mám problémy s očami oči a na zostavách dokopy nič nevidím.
Alfisti, dá sa zmeniť veľkosť písma?
Dodatok: Zotriedenie podľa dátumu a súčasne prečíslovanie dokladov funguje aj v Alfe?
Musím sa zacitovať. Vie niekto odpoveď?
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
pokiaľ viem, tak nie.. jedine v tých zostavách, ktoré ponúka... sú rôzne druhy... jedny sú malé, iné väčšie... skôr by som zavolala priamo do krosu, či sa to dá...
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Marína
Alfu štart, ale dosť ma odrádza veľkosť písmen. Ja mám problémy s očami oči a na zostavách dokopy nič nevidím.
Alfisti, dá sa zmeniť veľkosť písma?
Robím v Alfe už veeeeľmi dlho, ale jediná možnosť ohľadom veľkosti toho písma, aká ma napadá je, že si zmeníš v "Ovládacom paneli" rozlíšenie obrazovky na väčšie, tak dosiahneš aj väčšie písmo v Alfe, myslím, že inak sa nedá.
0 0
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

abel
Už dlhšie uvažujem prejsť z MRP na KROS, a to na Alfu a Olymp. Teraz majú aj akciu na zaškolenie a myslím že začiatkom každého roka je 50 % zľava na ich produkt. Obávam sa ale, či na začiatku roka zvládnem robiť uzávierky v MRP a súčasne aj začínať v novom programe. Už tento rok som si na jar stiahla demoverzie s tým, že počas roka sa budem v nich učiť pracovať, ale je koniec októbra a ešte som sa k tomu nedostala. Chcem sa spýtať užívateľov Alfy a Omegy, či sa to dá s takým mierne podpriemerným IQ, akým v súčasnosti disponujem, zvládnuť.
Tvoj úmysel podporí možno aj moja poznámka. Podľa toho, čo Kros deklaruje, je Omega kompatibilná s MRP, teda z MRP je možné data priamo preklopiť do Omegy, čím sa vyhneš ručnému nasadzovaniu počiatočných stavov. Tvoj zámer podporujem, myslím, že nebudeš sklamaná.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Omega dokáže načítať z MRP firemné inicilály, sklady a skladové karty a číselník partnerov. Počiatočné stavy sa musia nahodiť ručne.
A v Alfe sa už dajú výstupné zostavy zväčšovať i na obrazovke - od verzie 12.50.
Naposledy upravil LubenaK : 25.10.06 at 10:09
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Mňa by zaujímalo, ako to robíte, ak vopred netriedite pokladničné lístky. Že to zotriedi ALFA sama mi je jasné, ale neviem si predstaviť, čo spravíte potom? Vytlačíte si 100 listov výdavkových dokladov a potom k nim prilepujete tie originály?
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Vytlačím si 30 ks A4 lebo si dám tlačiť verziu tri doklady na jednu A4 a prilepujem k tomu originály bločkov alebo prikladám faktúry z Metra.
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Alfa zoradí doklady podľa dátumu, prečíslujem, vytlačím mesačné doklady. Tiež tlačím 3 doklady na A4. Ku VPD priložím originál bločky a založím do šanóna.
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

Aj ja to takto robím. Tiež užívam Alfu, omegu aj olymp a som s nimi spokojná.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Takže potom z tej 100-bločkovej kopy hľadáte ktorý lístok ku ktorému pokladničnému dokladu patrí - nie je to ešte náročnejšie ako triediť rovno lístky? Ak niekto vyskúšal obidva postupy, nech sa nám zdôverí!
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Ja som vyskúšala aj jeden, aj druhý spôsob triedenia dokladov. Ale keď je málo času, šef chce mať výsledky napr. do 10. v mesiaci, treba urobiť ešte výplaty a rôzne analýzy, prekontrolovať DPH - tak mi vyhoduje ten spôsob, že radšej zaúčtujem doklady ako mi prídu a podľa dátumu roztriedim vtedy, keď už mám všetko urobené a mám trochu času na triedenie dokladov a zakladanie do šanonov.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Nehladam v kope. Idem zaradom bločky ako ich mám a doliepam ich na vytlačené strany zoradené podľa dátumu. Myslím že možno časovo je to aj za jedno. Skúšala som obidva spôsoby a teraz som ostala pri tom druhom, teda zahodím bločky zaradom, zoradím, prečíslujem a doliepam na vytlačené strany zoradené podľa dátumu.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ahojte, chcem sa opýtať či niekto nemá v Alfe takýto problém: po nainštalovaní poslednej verzie mi začala Alfa zvláštne ukladať záväzky a pohľadávky. Proste nahrávam nové faktúry a neostávajú mi pekne pokope, vysvietené načerveno, ale sa mi upratujú niekde hore, medzi staré neuhradené a hrozne ma to mýli. Volala som už do Krosu a oni tvrdia, že nechápu o čo ide a že s týmto nič nerobili. Máte niekto podobný problém?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
zuhl Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa opýtať či niekto nemá v Alfe takýto problém: po nainštalovaní poslednej verzie mi začala Alfa zvláštne ukladať záväzky a pohľadávky. Proste nahrávam nové faktúry a neostávajú mi pekne pokope, vysvietené načerveno, ale sa mi upratujú niekde hore, medzi staré neuhradené a hrozne ma to mýli. Volala som už do Krosu a oni tvrdia, že nechápu o čo ide a že s týmto nič nerobili. Máte niekto podobný problém?
Nemám s tým skúsenosť , ale skontrolujte v záväzkoch ...Zotriedené podľa...Interného čísla .....či to tam nie je kliknuté inak , ako by malo byť .
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

zuhl Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa opýtať či niekto nemá v Alfe takýto problém: po nainštalovaní poslednej verzie mi začala Alfa zvláštne ukladať záväzky a pohľadávky. Proste nahrávam nové faktúry a neostávajú mi pekne pokope, vysvietené načerveno, ale sa mi upratujú niekde hore, medzi staré neuhradené a hrozne ma to mýli. Volala som už do Krosu a oni tvrdia, že nechápu o čo ide a že s týmto nič nerobili. Máte niekto podobný problém?
Nastav si Zoradenie podľa datumu, tam máš problémik
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Nie, už som to kontrolovala všetko je dobre zakliknuté.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ešte ma napadá ...a s rokom 2007 a 2008 to nemá nič spoločné ?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Skús ešte zreparovať databázu, a ak máš nastavené aj zotriedenie podľa dátumu, tak asi ostáva len preinštalovať program
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ale nikdy mi to nerobilo a ždy som mala zotriedené podľa interného čísla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať