Zavrieť

Porady

Murovať alebo montovať?

Ahojte
...viem, že máte veľa práce ale chcem sa opýtať na váš názor poraďáci.
Je lepší murovaný alebo drevený montovaný dom?
Má s tým niekto skúsenosti? Ešte nikdy som nebola v montovanom dome a ani nikoho nepoznám kto taký má. Zaujímalo by ma ako sa taký montovaný dom správa.....čo tak o 100 rokov? Neviem si ani predstaviť akú životnosť taký dom má ......
A finančný rozdiel?
Čo ak drevený dom napadne nejaký hmyz čo potom, môže sa to stať?
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

to uz radsej dat o 7tis viac a mas to prevedenie na kluc ktore sa podla mna oplati ovela viac ako holodom. Aj ta cena je zrejme bez dane.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

P@uLie Pozri príspevok
nasiel som montovany holodom za dobru cenu-30000,- ecok ma ho niekto postaveny ?
pre troj az stvorclenu rodinu.
http://www.younghouse.sk/projekt-cube.html
drahé
0 0
P@uLie P@uLie

P@uLie je offline (nepripojený) P@uLie

marleau Pozri príspevok
drahé
mate niekto niake dobre linky na montovany dom ked , ponuku ktoru som zadal sa zda byt draha dakujem .
0 0
P@uLie P@uLie

P@uLie je offline (nepripojený) P@uLie

alltracboy Pozri príspevok
to uz radsej dat o 7tis viac a mas to prevedenie na kluc ktore sa podla mna oplati ovela viac ako holodom. Aj ta cena je zrejme bez dane.
cena je uvedena z DPH
0 0
Peter9100 Peter9100

Peter9100 je offline (nepripojený) Peter9100

Ahoj Monika. Záleží od toho kto ti ten dom postaví. Murovaný, ale aj drevený montovaný dom sa dá postaviť dobre. Ale presne aj naopak. Dá sa postaviť zle. Čiže veľmi záleži od skúseností majstrov, ktorí ti dom budú stavať. Oba domy, keď sú postavené z kvalitných materiálov a rukami šikovných majstrov môžu vytvoriť skvelé bývanie. Čo sa týka životnosti kvalitného domu, tak tiež musíš myslieť na údržbu. Po rokoch každý dom začne vyžadovať opravu strechy. Napríklad taký Bramac dáva záruku na strechu 30 rokov. Predpokladaná životnosť 50 rokov. Ak by si po 50 rokoch nemenila strechu a do domu by začalo zatekať, tak jeho životnosť sa rapídne zníži. Naopak, keď sa o strechu dobre postaráš, tak každý dobre postavený dom ťa prežije. Tu som našieľ zaujímavý článok o rôznych predsudkoch o montovaných domoch: http://link.domypremladych.sk/zkqy Možno ťa to zaujme.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Peter, monika má dom určite už postavený. Jej príspevok je z roku 2006.

A neverím, že si článok našiel - je to odkaz na tvoju stavebnú firmu. Tentoraz ti to ale nechám, dúfam, že nebudeš v príspevkoch dávať reklamu na firmu. A že toto nebude len tvoj jediný príspevok na porade - teda že si neprišiel na poradu len spropagovať svoju firmu, ale že si chcel skutočne prispievať radami. Ak nie, zvážim ponechanie tvojho príspevku.

Ak je už téma aktualizovaná, mne sa páčil tento názor na túto otázku:

http://clanky.zdravydom.sk/c1253/?q=1253
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Peter9100
Ahoj Monika. Záleží od toho kto ti ten dom postaví. Murovaný, ale aj drevený montovaný dom sa dá postaviť dobre. Ale presne aj naopak. Dá sa postaviť zle. Čiže veľmi záleži od skúseností majstrov, ktorí ti dom budú stavať. Oba domy, keď sú postavené z kvalitných materiálov a rukami šikovných majstrov môžu vytvoriť skvelé bývanie. Čo sa týka životnosti kvalitného domu, tak tiež musíš myslieť na údržbu. Po rokoch každý dom začne vyžadovať opravu strechy. Napríklad taký Bramac dáva záruku na strechu 30 rokov. Predpokladaná životnosť 50 rokov. Ak by si po 50 rokoch nemenila strechu a do domu by začalo zatekať, tak jeho životnosť sa rapídne zníži. Naopak, keď sa o strechu dobre postaráš, tak každý dobre postavený dom ťa prežije. Tu som našieľ zaujímavý článok o rôznych predsudkoch o montovaných domoch: http://link.domypremladych.sk/zkqy Možno ťa to zaujme.
Vážený pán Peter, mal som možnosť ako človek s 20-ročnými skúsenosťami s drevostavbami vidieť Vaše konštrukcie z ocele, no byť Vami, tak čuším. Toľko čo sa týka použitého materiálu. Viac nemienim k oceli napísať, nemám čas do marca. Keď som videl technologický postup nosných aj nenosných častí, ľutoval som - zákazníkov. ale čo už, iste ušetrili tisíce, tak nech sa tešia.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať