Zavrieť

Porady

preddavky

Chcela by som sa poradiť, či preddavky štvrťročné na dani mám zaevidovať tiež do záväzkov a na aké účty by to išlo? Potom úhrada by bola 341/221?
Usporiadat
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

zdanovacie obdobie sa rozumie napr.od 1.1.06 - do 31.12.06
preddavky mam platit ak som v zdanovacom odbobí presiahla dan 50 000sk ale co ked moja firma nexzistovala v roku 2005 a vznikla v roku 2006 odkedy platim preddavky
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
stanka613
zdanovacie obdobie sa rozumie napr.od 1.1.06 - do 31.12.06
preddavky mam platit ak som v zdanovacom odbobí presiahla dan 50 000sk ale co ked moja firma nexzistovala v roku 2005 a vznikla v roku 2006 odkedy platim preddavky
Pozri prísp.21
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

benka
Podľa zákona o dani z príjmu §42/4 prvá a druhá veta ste boli povinní nahlásiť predpokladanú výšku dane do konca druhého mesiaca, nasledujúceho po mesiaci, v kt. ste vznikli,...
Obrat na to nemá vplyv.
Trolinku doplním: mali ste navštíviť svoj DÚ a nahlásiť im predpokladaný HV, daňový základ. Ak by ste predpokladali, že dosiahnete taký-a-taký zisk, tak by ste začali platiť preddavky. Ak by ste predpokladali nulu, či stratu, tak samozrejme - žiadne preddavky. V roku 2006 už budete postupúovať podľa výsledkov roka 2006 ...
0 0
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

takze ak tomu dobre rozumiem ak mi dan v z prijmu za 1 mesiac presiahne 50 000sk som povinná to nahlásit do konca nasled.mesiaca
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Tak ako píše benka, je treba na DU napísať list v ktorom uvediete, že vaša predpokladaná výška dane za r. 2006 bude vo výške XY. Ak nechcete platiť preddavky, tak tam uveď sumu napr. že predpokladaná daňová povinnosť bude 9.500 Sk a z toho nemáte povinnosť preddavky platiť.
V opačnom prípade môže byť od DU sankcia 2000 Sk
Pekný večer...
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Manual
Tak ako píše benka, je treba na DU napísať list v ktorom uvediete, že vaša predpokladaná výška dane za r. 2006 bude vo výške XY. Ak nechcete platiť preddavky, tak tam uveď sumu napr. že predpokladaná daňová povinnosť bude 9.500 Sk a z toho nemáte povinnosť preddavky platiť.
V opačnom prípade môže byť od DU sankcia 2000 Sk
Pekný večer...
Žiaľ tá sankcia už asi bude. Termín sa nedodržal. Možno by som hral "mŕtveho chrobáka". Väčšia pokuta už aj tak nebude.
Ak vôbec DÚ na porušenie tejto povinnosti príde. Záleží to aj od pedantnosti správkyne dane.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Priznám sa, že ja som písal raz list po 2 mesiacoch a podarilo sa to "uhrať" na nulu, záleží od okolností a od ľudí...
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Manual
Tak ako píše benka, je treba na DU napísať list v ktorom uvediete, že vaša predpokladaná výška dane za r. 2006 bude vo výške XY. Ak nechcete platiť preddavky, tak tam uveď sumu napr. že predpokladaná daňová povinnosť bude 9.500 Sk a z toho nemáte povinnosť preddavky platiť.
V opačnom prípade môže byť od DU sankcia 2000 Sk
Pekný večer...
Môj názor je, že príp. sankciu za nesplnenie (v tomto prípade oznamovacej) povinnosti môže správca dane uložiť v zmysle §35/12 zák.511/92 - nesplnenie povinnosti nepeňažnej povahy, tam sú jeho možnosti od 0 do .... hornú hranicu radšej nepíšem.
Predísť možným iným sankciám a sankčným úrokom sa dá postupom ako napísal Manuál ( uviesť predpokladanú výšku dane menšiu ako 50000,- aj keď v 12 mesiaci - dúfam, že vaša daň. povinnosť nebude veľmi vysoká)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

stanka613
takze ak tomu dobre rozumiem ak mi dan v z prijmu za 1 mesiac presiahne 50 000sk som povinná to nahlásit do konca nasled.mesiaca
Nerozumieš tomu dobre. Ak ste vznikli napr. v januári 2006 mali ste do konca februára /opravujem marca/nahlásiť predpokladanú výšku dane za celý rok 2006. Mali ste nahlásiť predpokladanú daň nižšiu ako 50 000 a preddavky by ste neplatili vôbec. Ak viete, že by ste dosiahli omnoho vyšší DZ treba nahlásiť a platiť preddavky podľa takto nahlásenej predpokladanej dane v termínoch platných pre platenie preddavkov. . Ak ste vznikli v priebehu roka rozpočítavate túto daň na celý rok. Preddavky neplatíte len v prípade ak ste vznikli posledné 3 mesiace v roku 2006.
Princíp teda je, že preddavky platíte na základe predpokladanej dane.
Naposledy upravil evina : 27.12.06 at 17:24
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
evina
Nerozumieš tomu dobre. Ak ste vznikli napr. v januári 2006 mali ste do konca februára nahlásiť predpokladanú výšku dane za celý rok 2006. Mali ste nahlásiť predpokladanú daň nižšiu ako 50 000 a preddavky by ste neplatili vôbec. Ak viete, že by ste dosiahli omnoho vyšší DZ treba nahlásiť a platiť preddavky podľa takto nahlásenej predpokladanej dane v termínoch platných pre platenie preddavkov. . Ak ste vznikli v priebehu roka rozpočítavate túto daň na celý rok. Preddavky neplatíte len v prípade ak ste vznikli posledné 3 mesiace v roku 2006.
Princíp teda je, že preddavky platíte na základe predpokladanej dane.
Poopravím: do konca marca
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Stanka - dnes už musí byť určitá orientácia: vyzerá to na preddavky pre rok 2007?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Ja som vyplňovala tento údaj pri registrácii na DzP na DÚ na predtlačenom tlačive. Bolo mi to divné a nemala som vtedy ani šajnu, aká bude predpokladaná výška dane. Tak mi poradili.... Veď kto už ako začínajúci podnikateľ vie niečo o tejto povinnosti. To by musel mať hlavu ako mericu. Kvitujem to kladne, že to bolo priamo v tlačive uvedené.
Naposledy upravil Evanka : 27.12.06 at 17:35
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať