Zavrieť

Porady

Úraz cestou z práce

Pracovníci cestou z práce havarovali na služobnom aute. Dvaja pracovníci utrpeli úraz a sú práceneschopní. Zastávam názor, že je to pracovný úraz. Jeden pracovník má vypísanú PN od 18.10. kedy sa stal pracovný úraz a prijali ho do nemocničného ošetrenia a druhý od 19.10.2006. Podotýkam, že odpracovali celú pracovnú smenu. Myslím si, že mu nemôžem nahrať nemoc od 18.10., keď tam má odpracovanú celú smenu. Môžem požiadať lekára o prepísanie dátumu alebo čo mám robiť aby to bolo správne. A ďalší problém, na DPN majú napísané REGRES. Ako to mám nahrať, môžem to ako dočasnú pracovnú neschopnosť pre pracovný úraz?
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

<TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">
VERONIKA6
A ešte jedna vec k tomu. Úraz mali traja pracovníci. Každý z nich bol ošetrený a vypísaný na PN iným lekárom a ani na jednej DPN nie je vyznačený pracovný úraz. Na dvoch je "úraz zavinený inou osobou" a na jednom je iba "úraz". Čo mám robiť v takomto prípade. Bola som sa pýtať na sociálnej poisťovni, či im k tomu môžem doložiť "Záznam o registrovanom pracovnom úraze" a pani mi povedala, že k tomu čo je tam vyznačené, musím priložiť "Hlásenie úrazu na účely nemoc. poist...." Ak vieš, poraď.
Ďakujem.
Lekári by im mali minimálne v tom jednom prípade zmeniť úraz na PÚ. A doplňujúca otázka: kto zavinil dopravnú nehodu?
</TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">
</TD></TR></TBODY></TABLE>
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Haváriu zavinil náš vodič služobného vozidla, dostal mikrospánok.
Všetkým ďakujem za pomoc a prajem príjemný zbytok dňa.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Pozisťujem ešte nejaké veci a dám vedieť čo ďalej.
0 0
ivemar ivemar

ivemar je offline (nepripojený) ivemar

Myslim, ze sa tu pletu doby povazovane za odpracovanu dobu z hladiska preplatenia mzdy a to nie je to iste ako z hladiska posudzovania pracovneho urazu. Urcite by som sa spolahla na vyjadrenie IBP.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať