Zavrieť

Porady

Dodanie služby do CZ.

Prosím Vás o rýchlu odpoveď. Dodávame do Čiech službu, a neviem či mám uviesť na koniec nejakú vetu, že podľa akého § je to oslobodené od dane.
Je to § 43 /nie som si istá, keĎ je to služba.
Ďakujem.
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
§10
5) Pokud však je poskytnuta služba přímo související s přepravou zboží mezi členskými státy nebo služba oceňování movité věci nebo práce na movité věci osobě registrované k dani v jiném členském státě, než ve kterém je tato služba uskutečněna, za místo plnění se považuje území členského státu, který vydal daňové identifikační číslo, které tato osoba poskytla pro poskytnutí této služby. Jestliže však movitá věc nebyla odeslána nebo přepravena z území členského státu, ve kterém byla služba oceňování movité věci nebo práce na movité věci uskutečněna, za místo plnění se nepovažuje členský stát, který vydal daňové identifikační číslo, které tato osoba poskytla pro poskytnutí této služby, ale místem plnění je místo, kde je tato služba uskutečněna
Myslím si, že v tvojom prípade je v súčasnej situácii miesto plnenia jednoznačne ČR

A čo ďalej? Vykonávaš zdaniteľné plnenie v ČR, si povinný sa registrovať za plátcu, nie?

§94
(11) Osoba registrovaná k dani v jiném členském státě, která nemá sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v tuzemsku, nebo zahraniční osoba povinná k dani, která uskuteční plnění s místem plnění v tuzemsku a je osobou povinnou přiznat a zaplatit daň z tohoto plnění podle § 108, se stává plátcem dnem uskutečnění tohoto plnění

V zmysle citovaného si sa ním stal, akurát nemáš IČ DPH (české)-zatiaľ

§ 108
Osoby povinné přiznat a zaplatit daň


(1) Přiznat a zaplatit daň správci daně je povinen

....

l) zahraniční osoba povinná k dani, která poskytuje služby podle § 10 odst. 1, 2, 4, 5, 9, 10, 11 a 12 nebo dodává zboží podle § 13 odst. 9 s místem plnění v tuzemsku osobě, která není plátcem ani osobou identifikovanou k dani, popřípadě uskutečňuje jinou ekonomickou činnost v tuzemsku,
...
2) Osoby povinné přiznat a zaplatit daň mají procesní postavení daňového subjektu


Zhrnutie:
Vykonávaš zdaniteľné plnenie v ČR? Áno.
Stal si sa v zmysle ustanovania §94 plátcom ? Stal.
Si v zmysle ustanovaní §108 povinný platiť daň? Si.

Mal by si utekať podať registráciu na fin.úrad Praha1 ? Áno.


Je to však moja interpretácia uvedených §§. Dá ti niekto inú ?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
jeee, to je milé že si to takto rozobrala ja som tiež ten zákon luskal ale ja by som radšej tie paragrafy nevidel ...no napísal som dopyt aj na danové riaditeľstvo tak som zvedavý ak mi dajú vedieť tak to sem pripnem...ale dakujem moc...
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Stretol som sa kdesi s tvrdením, že v ČR máš ako zahraničná osoba 3 mesiace na registráciu. Skús si to overiť telefonicky na českom fin. úrade.

Mimochodom som on.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Nikto mi neodpovie, či treba písať na faktúru odvolávku, že podľa § ... je oslobodené od dane a pod.? Nenapísala som nič, tak neviem, radšej by som to ešte opravila ak treba. Ďakujem.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
SERVIS
Nikto mi neodpovie, či treba písať na faktúru odvolávku, že podľa § ... je oslobodené od dane a pod.? Nenapísala som nič, tak neviem, radšej by som to ešte opravila ak treba. Ďakujem.
Pri tovare
§72
(2) Faktúra musí obsahovať

a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar, a jeho identifikačné číslo pre daň,
b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne nadobúdateľa tovaru a jeho identifikačné číslo pre daň, pod ktorým tovar objednal,
c) členský štát, do ktorého sa tovar dodáva,
d) poradové číslo faktúry,
e) dátum, keď bol tovar dodaný, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
f) dátum vyhotovenia faktúry,
g) množstvo a druh dodaného tovaru,
h) cenu tovaru, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
i) odkaz na § 43, podľa ktorého platiteľ uplatňuje oslobodenie od dane.


Pri službe
§73
(2) Faktúra musí obsahovať

a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,
b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne príjemcu služby a jeho identifikačné číslo pre daň, pod ktorým službu objednal, ak mu bolo pridelené,
c) členský štát, do ktorého sa služba dodáva,
d) poradové číslo faktúry,
e) dátum, keď bola služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
f) dátum vyhotovenia faktúry,
g) rozsah a druh dodanej služby,
h) cenu služby,
i) odkaz na § 15 alebo § 16, podľa ktorého je miestom dodania služby iný členský štát
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Neviem, či nebudem , ale pred cca 3-4 rokmi sme opravovali českému zákazníkovi prístroje, ktoré si doviezol, tu sme mu ich opravili a potom si ich previezol zase cez hranice. My sme to mali označené ako plnenie v rámci aktívneho zušľachťovacieho styku a DPH sme nedávali. Na faktúru som písala nejakú formulku:"Vývozca výrobkov uvedených v tomto dokumente vyhlasuje, že výrobky majú pôvod v krajinách EÚ (ČR)."
Neviem, či som to napísala presne, ale tam išlo zrejme o to, že tie výrobky nie sú z tretích krajín. Čiže vyrobené v ČR, opravené v SR, vrátené späť do ČR (zušľachtené?).

Teraz nám zase "hrozia" takéto opravy. Dúfam, že to bude stále bez DPH v rámci aktívneho zušľachťovacieho styku.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Ďakujem pekne. A keď si ku nám pošle na opravu napr. diel motora, a fakturujeme prácu aj materiál, dám oba § ?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
SERVIS
Ďakujem pekne. A keď si ku nám pošle na opravu napr. diel motora, a fakturujeme prácu aj materiál, dám oba § ?
Faktúrujete mu prácu na hnuteľnom hmotnom majetku podľa §16/7
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Je to časť automobilu.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
SERVIS
Je to časť automobilu.
Aj automobil je hnuteľným hmotným majetkom.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Ja viem, ale odpovedz na moju poslednú otázku.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
SERVIS
Ďakujem pekne. A keď si ku nám pošle na opravu napr. diel motora, a fakturujeme prácu aj materiál, dám oba § ?
fakt. mu podľa §16/7 - dávaš iba tento §
0 0
katka.hesskova katka.hesskova

katka.hesskova je offline (nepripojený) katka.hesskova

Chcem sa spytat, vystavujem FA do Slovinska (Slovinská firma registrovaná pre DPH), je na nej služba oslobodena od DPH podla par. 15 odst.8b.
(prieskum trhu)

kde do DPH to dam?
riadok 05 a ktory dalsi 07 alebo 08???

surne prosim poradte...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
katka.hesskova Pozri príspevok
Chcem sa spytat, vystavujem FA do Slovinska (Slovinská firma registrovaná pre DPH), je na nej služba oslobodena od DPH podla par. 15 odst.8b.
Predmetný § nerieši oslobodenie, ale problematiku určenia miesta dodania služby a to je rozdiel. Ak sa jedná o službu podľa § 15 ods. 8, jedná sa o služby poskytnuté v mieste podnikania zákazníka z iného ČŠ EÚ, t.j. služby s miestom dodania v zahraničí.

Bližšie viď:
http://www.porada.sk/t19078-sluba-do...zahraniei.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať