Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť ZD na manželku

Gira Gira

Gira je offline (nepripojený) Gira

Dobrý deň všetkým poradcom.

Neviete mi poradiť, či sa do vlastného príjmu manželky zahŕňa aj podpora v nezamestnanosti? Ide mi o to, že živnostník si chce uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku, ktorá ale v priebehu roku aj pracovala a bola aj nezamestnaná. Je mi jasné, že uplatniť môžem len rozdiel medzi nezdaniteľnou časťou a jej vlastnými príjmami, ale neviem práve to, či sa do jej príjmov zahŕňa tá podpora alebo nie.
A ešte jedna otázka, môže si živnostík uplatniť daňový bonus na dieťa za obdobie, kedy si ho neuplatňovala jeho manželka? Je potrebné dať k daňovému priznaniu aj nejaké potrvrdenie o tom, kedy uplatňovala manželka a kedy manžel?

Za odpovede všetkým vopred ďakujem.
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Katka, žeby to robilo Modré z neba, ktoré sledujem...a pritom slzy samé tečú?
Prehliadla som si príjem...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

. ja si hneď všimnem takýto príjem
0 0
nurka nurka

nurka je offline (nepripojený) nurka

mamina,ktorá sa príliš rýchlo ponáhľala do práce ...viac
Katy a R Pozri príspevok
Pri takomto príjme nemá nárok na NZDČ na seba, tú poistku áno, aj na manželku si môže uplatniť - ale samozrejme len do výšky rozdielu 4025,7 a jej príjmu (všetky jej príjmy treba presne zrátať .. ID je príjmom manželky). Dokladať k DP nemusí - ale treba mať doma nachystané
NZDČ sa mu krati.vyslo mu 310,49.islo mi hlavne o ID manzelky,kedze som vedela,ze on davat nemusi.u nej je to prijem a u neho nie?dakujem vam za odpovede,dufam,ze to stihne este dnes oddniest.sa neskoro spamatal.myslel,ze mu to urobia u byvaleho zamestnavatela,ale zabudol ho poziadat.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať