Zavrieť

Porady

BOZP - Prvá pomoc

Ahoj všetci.
Dnes som dostala pozvánku od jednej školiacej firmy na "Prvú pomoc". Uvádza sa v nej, že pre zamestnávateľov vyplýva povinnosť preškolenia zamestnancov podľa výkladu zákona NRSR č.124/2006 Z.z. o BOZP, podľa ktorého zamestnávateľ je povinný určiť a odborne spôsobilými osobami vyškoliť a pravidelne školiť zamestnancov na poskytovanie prvej pomoci.
Počuli ste už o tomto výklade zákona?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    To čo tvrdí Evaman bolo určené v zákone č. 330/1996 že zamestnávateľ musí vyškoliť 10 % zamestnancov z poskytovania prvej pomoci. Zákon bol 1.07.2006 zrušený a nahradený spomínaným zákonom č. 124/06, ktorý v § 8 ukladá zamestnávateľovi: určiť a odborne spôsobilými osobami preškoliť dostatočný počet zamestnancov na poskytovanie prvej pomoci. Keďže zákon hovorí aj o pracovnej zdravotnej službe ktorú zamestnávateľ musí mať v náveznosti na vyhlášku č. 458/2006 § 1 ods. 4 musí túto činnosť zabezpečovať táto služba v zmysle Zákona č. 126/2006. Pripomínam, že školenie z poskytovania prvej pomoci už nemusí vykonávať len SČK, ale aj lekári ba dokonca aj zdravotné sestry (dozvedel som sa to na školení). V Tvojom prípade by som na školenie neišiel a neplatil inej organizácii keď to u Vás vo firme bude vykonávať spomenutá služba a myslím že aj ona určí dobu platnosti školenia ak nevyjde iný právný predpis.

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Áno, mal by byť minimálne jeden pracovník, kt. má takýto Kurz prvej pomoci , preškolenie zvyčajne raz za 3 roky a organizuje to Slovenský červený kríž.

    Black je offline (nepripojený) Black

    Black
    Áno, podľa tebou spomínaného zákona (§8, ods. 1, písm. a, bod 3) je tak ako uvádzaš. Toto školenie by sa malo opakovať 1x za 2 roky (§ 7, ods. 4).

    oref je offline (nepripojený) oref

    oref
    Dobrý večer,

    chcela by som poprosiť o pomoc. Ak zdravotná sestru absolvuje vo vlastnom záujme kurz prvej pomoci, nie je to nariadené vzdelávanie, môžeme to dať do nákladov a preplatiť jej to.

    Vopred všetkým ďakujem:-)

    oref je offline (nepripojený) oref

    oref
    oref Pozri príspevok
    Dobrý večer,

    chcela by som poprosiť o pomoc. Ak zdravotná sestru absolvuje vo vlastnom záujme kurz prvej pomoci, nie je to nariadené vzdelávanie, môžeme to dať do nákladov a preplatiť jej to.

    Vopred všetkým ďakujem:-)
    nevie mi niekto poradiť, prosím.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.