Zavrieť

Porady

vypočet mzdy-novy zam-iba pár dní odprac

zdravim vsetkych a prosim o pomoc pri vypocte mzdy. prisiel novy zamestnanec 25.v mesiaci a za tych 5 odprac.dni mu nalezi alikvot.cast jeho HM = cize cca 2000 Sk, a teraz otazky:
1.pri vypocte odvodov mam ratat odvody z minim.vymer.zakladu alebo zo sumy 2000,-???
2. pri vypocte dane mam od 2000 odratat odvody a nezdan.ciastku 7568? alebo aj nezdan.miminum sa upravuje podla odprac.dni.? lebo ak ano, vyjde mi minusovy zaklad dane, cize dan = 0,-Sk
3. jeho mesac.mzda je 8000,- a pri rovnakom postupe tvorby mzdy, cize vypocitam odvody, odratam ich spolu s nezdan.minimom a dostanem zaklad pre vypocet dane, ale ten je zasa minusovy, takze zasa dan = 0,-Sk???

alebo bo vsetko zle chapem?

dakujem za skoru odpoved
Usporiadat
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Nutricia
Ja som to písala všeobecne pre výpočty VZ.A čo sa týka toho vyššie uvedeného príspevku tak pre SP aj ZP som myslela ten VZ 3455,-Skk.Takže sme sa asi zle pochopili.
Úplne zle sme sa pochopili, pretože ja myslím, že ten VZ musí byť tých 3923,-
ale už skončime, lebo to nikam nevedie.
0 0
brtkova brtkova

brtkova je offline (nepripojený) brtkova

vydata,1 dieta
ako si sa dopracovala k tej sume 1049? Ja som si stále myslela, že z 941,-?
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

brtkova
ako si sa dopracovala k tej sume 1049? Ja som si stále myslela, že z 941,-?
Tak si vypočítaj aká mzda minimálna ti vyjde za tie tri dni: 3*8*43,70=1049,-Skk.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Nutricia
Tak si vypočítaj aká mzda minimálna ti vyjde za tie tri dni: 3*8*43,70=1049,-Skk.
Toto sa mi veľmi páči, takže raz sa ráta minimálny VZ za odpracované dni a raz zasa za hodiny. Takže za dni je minimálny VZ pre ZP: 6900:22x3=941,-
a za hodiny je: 3x8x43,70=1049,-. Takže vidíte dve rôzne sumy.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Hepi
Toto sa mi veľmi páči, takže raz sa ráta minimálny VZ za odpracované dni a raz zasa za hodiny. Takže za dni je minimálny VZ pre ZP: 6900:22x3=941,-
a za hodiny je: 3x8x43,70=1049,-. Takže vidíte dve rôzne sumy.
Ja so rátala minimálnu mzdu za odpracované hodiny a nie min.VZ za hodiny.Treba lepšie čítat.
0 0
brtkova brtkova

brtkova je offline (nepripojený) brtkova

vydata,1 dieta
kde je ten zákon, z ktorého vyčítam tie minimálne VZ, pod ktoré nemôžem ísť. Lebo ja si myslím (radila som sa aj s jednou účtovníčkou), že 6900/22*3 to je VZ a z tohto rátam odvody do ZP, lebo odpracoval 3 dni a hotovo. Nechápem, prečo to mám teraz porovnávať.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Ano takto sa ráta minimum pod ktoré tvoj odvod nesmie klesnút ale odvody sa platia zo mzdy za vykonanú prácu.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

brtkova
kde je ten zákon, z ktorého vyčítam tie minimálne VZ, pod ktoré nemôžem ísť. Lebo ja si myslím (radila som sa aj s jednou účtovníčkou), že 6900/22*3 to je VZ a z tohto rátam odvody do ZP, lebo odpracoval 3 dni a hotovo. Nechápem, prečo to mám teraz porovnávať.
Minimálny vymeriavací základ pre odvody do ZP je tak, ako píše Nutricia 6900/22*3= 940.
Ale keďže dosiahnutá mzda za tie tri dni je vyššia, ako minimálny vymeriavací základ (43,70*8*3=1049 > 940 , pozri § 121 ZP), odvod do ZP sa bude počítať z dosiahnutej mzdy, teda z 1049.
Naposledy upravil Ľuba : 15.11.06 at 02:23
0 0
brtkova brtkova

brtkova je offline (nepripojený) brtkova

vydata,1 dieta
ďakujem krásne...naozaj ste zlaté, ďakujem
0 0
brtkova brtkova

brtkova je offline (nepripojený) brtkova

vydata,1 dieta
ešte mi jeden červík zavŕtal v hlave-
za odpracované dni-z toho rátam odvody, ale keď potrebujem VZ(napr. na zápočotný list-tak beriem 6900/22*3 941,- alebo VZ pre SP ?
Ďakujem
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Prosím ťa, a kam na zápočtový list dávaš vymeriavací základ, pri tomto fakt nepotrebuješ žiadny vymeriavací základ.
0 0
brtkova brtkova

brtkova je offline (nepripojený) brtkova

vydata,1 dieta
ja som myslela ako HM.-,hej, prepáčte zle som sa vyjadrila,na zápočtový nie-ale mala som na mysli , keď pri skončení PP vyplňujem vyhlásenie o vyplatených a zúčtovaných preddavkoch...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Hepi
Prosím ťa, a kam na zápočtový list dávaš vymeriavací základ, pri tomto fakt nepotrebuješ žiadny vymeriavací základ.
Príspevok č. 2 ju asi tu pomýlil...

http://www.porada.sk/t36061-zapoctovy-list-aky-vz.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať