Zavrieť

Porady

PRÁCA RODINNÉHO PRÍSLUŠNÍKA VO FIRME

Prosím o radu z mojom problémom:na výpomoc ( 6 hodín týždenne)do baru môjho klienta chodí jeho syn- študent (15.rokov).poradte mi ako ho mám viesť,kde zaregistrovať a čo všetko okolo.Môj klient ma presvieča ,že ako rodinný príslušník nemusí byť vedený nikde.Ďakujem.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dodenko Pozri príspevok
Dcéra je SZČO a má obchod, môže matka vypomáhať počas neprítomnosti dcéry v obchode. Matka je tiež SZČO a je dôchodkovo poistená.
ano, môže
0 0
zuzi12 zuzi12

zuzi12 je offline (nepripojený) zuzi12

Prosím Vás o radu, manzel je SZCO a ja mu chcem vypomáhať v predajni, som nezamestnana ale niesom hlásená na úrade práce (pretoze mam trvale bydlisko u rodicov 200km od miesta kde momentalne byvam tu živnosť som založila na manzela prave preto aby som kôli vybavovaniu úradov nemusela cestovať ) môzem za seba dobrovolne platiť dôchodkové poistenie a vypomáhať tak manželovi bez PZ či dohody alebo musím urobiť PZ
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzi12 Pozri príspevok
Prosím Vás o radu, manzel je SZCO a ja mu chcem vypomáhať v predajni, som nezamestnana ale niesom hlásená na úrade práce (pretoze mam trvale bydlisko u rodicov 200km od miesta kde momentalne byvam tu živnosť som založila na manzela prave preto aby som kôli vybavovaniu úradov nemusela cestovať ) môzem za seba dobrovolne platiť dôchodkové poistenie a vypomáhať tak manželovi bez PZ či dohody alebo musím urobiť PZ
Nedá sa platiť len dôchodkové poistenie. Rozumnejšie bude keď ťa manžel prihlási ako zamestnanca, stačí aj na kratší prac. úväzok.
0 0
zuzi12 zuzi12

zuzi12 je offline (nepripojený) zuzi12

Ďakujem za rýchlu odpoveď, všetci čo tu odpovedáte na naše pre Vás určite smiešne otazky ste super bez Vás a tejto stránky by som sa ani nepohla moc Vám ďakujem a obdivujem vaše vedomosti a ochotu pomôcť.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

DanielaSĽ Pozri príspevok
Rodinný príslušník môže od 1.7.2006 vypomáhať v rodinnej firme bez toho, aby si s ním bola uzatvorená pracovná zmluva alebo dohoda. Podmienkou však je, aby bol dôchodkovo poistený. A u študenta nesmie byť prekročený vek 26 rokov.
dobry den prosim vas plati to stale aj dodnes? to znamena ze ja ako sestra ak pomozem bratovi v bare nemusi so mnou spisovat nijaku dohodu?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ali8 Pozri príspevok
dobry den prosim vas plati to stale aj dodnes? to znamena ze ja ako sestra ak pomozem bratovi v bare nemusi so mnou spisovat nijaku dohodu?
si dôchodkovo poistená ?
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

veronikasad Pozri príspevok
si dôchodkovo poistená ?
mam zivnost ale na inu pracu ako vbare.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ali8 Pozri príspevok
mam zivnost ale na inu pracu ako vbare.
platíš odvody do sociálnej poisťovne zo živnosti ?
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

veronikasad Pozri príspevok
platíš odvody do sociálnej poisťovne zo živnosti ?
ano platim si vsetky odvody.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ali8 Pozri príspevok
ano platim si vsetky odvody.
môžeš bratovi vypomáhať vo firme bez prac.zmluvy, či dohody. Nepôjde o nelegálnu prácu.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

A brat pracuje ako SZČO? Alebo sro?
1 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Dáša_ Pozri príspevok
A brat pracuje ako SZČO? Alebo sro?
ako szco
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dáša_ Pozri príspevok
A brat pracuje ako SZČO? Alebo sro?
Veľmi správna otázka, lebo Zákon o nelegálnej práci, týkajúci sa výpomoci rodinných príslušníkov sa vzťahuje len na SZČO.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ali8 Pozri príspevok
ako szco
potom je to v poriadku, môžeš
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Dáša_ Pozri príspevok
potom je to v poriadku, môžeš
dakujem vam velmi pekne. pekny den
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať