Zavrieť

Porady

Usporiadat
desina desina

desina je offline (nepripojený) desina

Prosím o pomoc. Ak chce SZČO, ktorá založila s.r.o. previesť zásoby tovaru na s.r.o. ako treba postupovať? Môže to byť na základe kúpno-predajnej zmluvy? čo s DPH? SZČO je platca DPH, aj s.r.o. Ďakujem
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Áno, môže to byť na základe kúpnopredajnej zmluvy, alebo prostredníctvom faktúry, čo by bolo najlepšie. SZČO odvedie DPH a s.r.o. ju zaúčtuje na vstupe.
0 0
vanea vanea

vanea je offline (nepripojený) vanea

I ja by som mala otazku....
Ak takyto nepenažny vklad vlozi do svojej SRO podnikateľ-SZČO (zlate šperky, su majetkom SZČO, predava ich - časť z nich chce dat do svojej SRO) ako sa prejavi tento fakt účtovne u tohto podnikateľa - SZČO? Je možne riešenie inak ako predajom? Dá sa nejako vyhnuť odvodu DPH z tohto majetku? dakujem srdečne
0 0
vanea vanea

vanea je offline (nepripojený) vanea

...nikto mi nevie pomoct pls ??
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Ahojte, z príspevkov o prevode majetku zo SZČO na sro som nevyčítala, či môže SZČO previesť majetok ktorý je už odpísaný na sro bezodplatne. Ak áno aké bude účtovanie v sro? iba 022/082 a potom iba uplatňovanie daňových nákladov na tento majetok? Čiže bez uplatňovania odpisov? Ďakujem
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ak kúpim do firmy starší stroj, napr. auto, skriňu. Ako zistím, či ho predávajúci už odpisoval a plne odpísal?
Ak viem určite, že napr. skriňu doteraz nik neodpisoval, môžem túto vec riadne účtovne aj daňovo odpisovať? Ďakujem.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

podľa mňa Ťa vôbec nemusí zaujímať či ho predávajúci odpísal alebo nie. Teba zaujíma cena za akú to kúpiš Ty. A z tejto odpisuješ.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

certik Pozri príspevok
Ahojte, z príspevkov o prevode majetku zo SZČO na sro som nevyčítala, či môže SZČO previesť majetok ktorý je už odpísaný na sro bezodplatne. Ak áno aké bude účtovanie v sro? iba 022/082 a potom iba uplatňovanie daňových nákladov na tento majetok? Čiže bez uplatňovania odpisov? Ďakujem
Poradíte??
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať