Zavrieť

Porady

školská jedáleň

ahojte, potýka sa tu niekto s problémom účtovania školskej jedálne?
potrebujem poradiť správne zaúčtovanie halierového vyrovnania, ktoré vzniká pri platbách šekom - konkrétne na poštovej poukážke sa k stravnému prirátava 5,-Sk ako poplatok, ktorý si účtuje pošta, avšak prišlo k situácii, že niektorá pošta si zaúčtovala 5,-Sk a niektorá 4,70 Sk. Ako sa vysporiadať s 30 haliermi?
ĎAKUJEM.
Usporiadat
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

K bodu 1: tento príjem využívame na 610.620.630. čiže aj na mzdy, aj na odvody, aj na všetko čo obsahuje 630.
K bodu 2: môj názor - náhradné voľno patrí za prácu nadčas, čo je práca nadčas ustanovuje zákonník práce - napr. kuchárky sú na 100 % prac.úvazok a pracujú 8 hod. denne, počas PN robia na 8 hod. ale majú viac práce - riešila by som to buď osobným príplatkom alebo odmenou., ak počas PN pracujú 9 hod. denne, t.j. o 1 hod. viac - je to pre nich práca nadčas - platia ustanovenia o práci nadčas .
K bodu 3. -záleží aká je tá PN - krátkodobá alebo dlhodobá. Aj naša vedúca ŠJ bola chorá, krátkodobo - časť práce robila hlavná kuchárka, čo mohla, a vedúca ŠJ si "ten veľký zvyšok " práce urobila, keď prišla do práce.
0 0
koruna koruna

koruna je offline (nepripojený) koruna

Chcela by som sa opýtať, sme škola s právnou subjektivitou. Pod sebou máme ŠJ a ŠKD. Na základe čoho máme účtovať energie pre ŠJ. A ako ich výpočítať, keď ŠJ nemá svoj elektromer?
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

koruna Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať, sme škola s právnou subjektivitou. Pod sebou máme ŠJ a ŠKD. Na základe čoho máme účtovať energie pre ŠJ. A ako ich výpočítať, keď ŠJ nemá svoj elektromer?
Tiež nemáme merače tak so súhlasom zriaďovateľa energie účtujem takto:

Elektrika: MŠ – 30%, ŠJ – 70%

Teplo: MŠ – 70%, ŠJ – 30%

Voda: MŠ – 30%, ŠJ – 70%


Pekný deň
0 0
Kathrine27 Kathrine27

Kathrine27 je offline (nepripojený) Kathrine27

Kathrine27 Pozri príspevok
Ahojte,
prsím Vás o pomoc ohľadne zaúčtovania rabatu v Šj bez práv.subj.pri obci
Som zvedavá či rabat sa má dobropisovasť pri úhrade a na spotrebe
-501/-241
alebo ako to robí vedúca ŠJ pri príjme na sklad podľa dodacieho listu
obnos podľa DL a mínus rabat z predchádzajúcej fa.
ja som jej navrhla aby príjem robila podľa DL a tam vôbec nie je rabat.
pri úhrade rabat dobropísať .
teraz fa príde len ďalší mesiac takže používam 389 ale pri uzávierka vôbec nesedí 389 neuhradená dodávka čo ona na doklade uvedie ani nebude sedieť.
čo navrhnete lebo nie je ochotná príjem robiť tak ako som navrhla.
pritom aj pri výdaji výdaj mat.zo skladu a mínus rabat. podľa môjho názoru príjem má robiť podľa DL a tam nie je uvedený rabat.
Ďakujem za Váš názor.



začala som účtovať nasledovne:

príjem na sklad podľa DL 112 /389 10 Sk
došlá fa. predpis fa. 389/321 8 Sk
úhrada fa. 321/241 8 Sk
zľava (rabat)podľa fa. 501/389 -2 SK
spotreba mat.
(spotreba podľa DL,) 501/112 10 SK

takto znížim spotrebu o zľavu čo sme dostali od dodávateľa.
na 389 bude 0 aj 321 bude 0.
príjem aj spotreba mat. je uvedená bez zľavy podľa DL.

prosím kto účtuje rabat aby sa vyjadril ktomu.
Pekný deň prajem.
0 0
uctovnicka uctovnicka

uctovnicka je offline (nepripojený) uctovnicka

bef Pozri príspevok
Tiež nemáme merače tak so súhlasom zriaďovateľa energie účtujem takto:

Elektrika: MŠ – 30%, ŠJ – 70%

Teplo: MŠ – 70%, ŠJ – 30%

Voda: MŠ – 30%, ŠJ – 70%


Pekný deň
Ja si myslím, že ak nemáte merače by mali by ste rozučtovávať energie aj podľa približne odsledovanej spotreby energií, ako aj štvorcových metrov jednotllivých zariadení (resp. vykurovaných miestností), a náročnosti jednotlivých zariadení na tú ktorú energiu. Sú to dosť špecifické informácie, ktoré sa ťažko dajú použiť podľa toho, ako tieto energie preúčtováva niekto iný. Prajem krásny deň.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať