Zavrieť

Porady

rozdiel v suvahe

Prosim Vas dostala som do ruk doklady spolu s programom z firmy uctujucej podvojnym uct. Ale ked som si prezerala program a vyhodila ku 30.9. suvahu a vykaz ziskov a strat zistila som ze hospodarsky vysledok je iny v suvahe a iny vo vykaze ziskov a strat. Neviete mi poradit cim to moze byt, prip. ako si to skontrolovat - co s cim?
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sisinka2
Ďakujem všetkým, trochu trvalo kým som sa ozvala, ale je to tým, že sa motkám dookola. Takže hospodársky výsledok za minulý rok bola strata a účtovníčka ju na začiatku roku zúčtovala na 429/431. Ja som si vzala podľa Vašej rady predvahu a kontrolovala so súvahou a výsledovkou. Našla som nejaké chyby, nesedeli účty 311 a 321 s tým čo mali v evidencii faktúr, ale to nebol ten rozdiel. Nakoniec som si skúsila vyhodiť súvahu a výkaz ziskov a strát ku 1.1. a vlastne už tam sa mi presne ten rozdiel ukázal. A teraz prosím zúfalo o radu. Pochopila som že chyba sa musela stať už niekde minulého roku. Keď som si však vzala súvahu a výkaz ziskov a strát ktorý robili ku 31.12.2005 hospodársky výsledok majú rovnaký - ako v súvahe tak vo výsledovke. Ako je potom možné že k 1.1. už je rozdiel? Neviem sa pohnúť ďalej.
Skontroluj 701 a 702
0 0
anka z oravy anka z oravy

anka z oravy je offline (nepripojený) anka z oravy

človiečik
ak máš na konci roka zostatok na účte 315, potom ti môžem pomôcť.
V MRP-DOS je taky maly "zadrhel" ze v konfiguracii suvahy nie je nadefinovany ucet 315.
Modifikacie/vykazy/suvaha/8suvaha 2003/riadok 49 má byť 311>315;391.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať