Zavrieť

Porady

Akú reklamu na nete?

optimistka
Prosím Vás, podeľte sa so mnou o skúsenosti s reklamou firmy, internetového obchodu, na nete - čo sa Vám viac osvedčilo - google adwords alebo etarget? Rozhodujem sa medzi týmito dvomi spôsobmi, a chcela by som zistiť, ktorý je efektívnejší. O koľko sa zvýšila naozaj návštevnosť stránky? Dík.
Naposledy upravil Richard : 08.12.06 at 08:59
Usporiadat
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

slabikar Pozri príspevok
ved on sa snazil prepracovat normalnym sposobom na prve priecky. preco by som mal platit za sluzby, ktore si viem sam spravit?
Takže podľa teba je normálne, že ak sa nedarí niekomu dosiahnuť úspech - lebo nie je schopný to dosiahnuť poctivou prácou - tak by mal siahnuť na takéto praktiky? A tiež všetci športovci, ktorý sa dlho snažia ale nedosahujú žiadané výsledky, mali by siahnuť na špinavé praktiky?


slabikar Pozri príspevok
problem nie je v tom soferovi-darebakovi, ale v ludoch ktori ho pustia pred seba, ja osobne na takych darebakoch zvysoka SE*IEM a nech sa tlaci jak chce, aj tak ho nepustim
Ja neviem kde ty žiješ, ale ja často vidím takých "šoférov", ktorí idú aj cez mŕtvoly... Osobne sa mi viackát stalo, že sa predo mňa hlava nehlava drzo natisli. Urobili to takým spôsobom, že mi skoro oškreli auto. Neboj sa ja nepatrím k tým čo nevedia povedať "STAČILO" - raz ma jeden tak nahneval (syn sa kvôli nemu skoro zranil), že som ho vytiahol z auta a vysvetlil som mu pár vecí... Problém je v drzosti niektorých ľudí. Aendy patrí medzi takých (asi aj ty keď obhajuješ také správanie).

slabikar Pozri príspevok
je to sikovnost, v dnesnom svete je cenena. nadradenost je uplne nieco ine. budem rad, ak bude sutaz o najsikovnejsi trik, za taketo triky sa draho plati a ked tu budu zadarmo, budem len rad
Je to špinavosť... ktorú si ja určite necením. Povedz o čom to je, keď niekto špinavým ťahom predbehne ostatných? O pocite nadradenosti - takto to vyzerá, keď si niekto o sebe začne myslieť, že si môže dovoliť hocičo.
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

Pisem uz poslednu reakciu, pretoze tato debata je o drzych vodicoch co sa predbiehaju. Soferujem kazdy den do prace a z prace v peknych kolonach, a idem pekne v rade s ostatnymi, ked sa nejaky domaci pcha dopredu nepustam, aspon sa snazim, zial niekomu zjavne na jeho zivote nezalezi a na mojom aute uz vobec nie, ked vidim ze nie je domaci, tak ho pustim, lebo su miesta, kde sa do toho pruhu clovek musi dostat, aby nebrzdil pruh, ktory nejde jeho smerom . Takze nepatrim medzi tych co chodia na cervenu a zasadne musia byt prvy a pred kazdym. Taktiez netrpim ziadnym komplexom menejcennosti, neukazujem na inych prstom a tiez nezavidim. Zhrnul by som to ze som celkom normalny, a este jedna vec nevychvalujem sa.

K reakcií na ten pasik - na ziadnom webe ktory sa u nas robil, nie je. My si mozeme dovolit riskovat aj penalizaciu, nasi zakaznici nie.

A ja nemam pocit ze niekto co si moze dovolit AdWords je nado mna nadradeny, takisto ak je jeho odkaz v Googli nad mojim, mne to spat dá, a nepovazujem ho za nadradeného a necitim voci nemu nejaku nevrazivost, a takisto si vypocujem jeho nazor a posudim, a zoberiem si z neho co si myslim.

A vobec nikto sa tu nenadrapuje - alebo ja istotne nie, a nikde som ani nepisal, ze aha aku mam poziciu v googli, alebo aha ako som to urobil.
Nechvalil som sa vobec s nejakou poziciou na googli. Napisal som uplne obycajny prispevok o tom ze si myslim ze AdWords je tazsie kontrolovatelny a casom nakladnejsi ako SEO. Nic viac, to co tu rozprudil Bastian, je jeho zasluha, a takisto som nikde nepisal ze som odbornikom na SEO. A zial asi ani nebudem, pretoze nemozeme vediet kazdy vsetko a ak tak to aj tak vyzera. A pokial by sa na mna niekto obratil so SEO - odporucim ho kompetentejsim partnerom o ktorych viem ze su odbornikmi.

Toto bol prispevok do debaty, nejde o ziadnu obhajobu, ale uz nemam sil stale dookola pisat to iste.

A poznámka : Bastian si šikovný keď si si to všimol, ja osobne neviem ci len tak na prvy pohlad by som to videl
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
agentura bratislava, agentura cz, agentura sk, agentúra reklama, alfa reklama, auto reklama diskusia, badvertising, agentura bratislava, agentura cz, agentura sk, agentúra reklama, alfa reklama, auto reklama diskusia, it poradenstvo, marketing na slovensku, marketing nitra, marketing obchodu, marketing predaja, marketing servis, marketing sk, marketing služieb, marketing trnava, marketing univerzít, marketingove poradenstvo, marketingové poradenstvo, marktforschung, najlepsia reklama, najlepšia reklama, obchod a marketing, odborné poradenstvo, personálne poradenstvo, podnikateľské poradenstvo, poradenská, poradenské, poradenstva, poradenstvo, poradenstvo com, poradenstvo košice, reklamna agentura pre deti, ako tvorit web stranky, antenna web design, antenna web design studio, beautiful web design, best web design, best webdesign, bulletproof web design, design, do web stranky, flash web design, for webdesign, free web design, free web stranky, free webdesign, html design, html layout, html stranky, kurz tvorba www, na tvorbu web stranky, na tvorbu webstránok, na vytvorenie web stranky, na web stranky, na webdesign, najlepsie web stranky, of beautiful web design, open source web design ,prekladac stranok
Aendy sorry, ale toto ti podľa mňa ani nebude dlhodobo fungovať. Nezmyselne nacpať KW bez toho aby to bolo súčasťou textu a vôbec obsahu stránky je hlúposť a ani google na to neskočí.

Ešte dodám, že je velikánsky rozdiel v tom, či pri SEO využívam povolené a seriózne praktiky, alebo podobné takmer podvody:
http://www.blog.pxforce.com/seo-opti...prec-z-google/
Naposledy upravil Filip Glasa : 06.11.08 at 07:47
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

Poznámka: uz su tam len tie co priamo suvisia s cinnostou
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Vlastne ty si tu napísal k celej veci iba toľko, že to je tvoja šikovnosť.

Aendy Pozri príspevok
Pisem uz poslednu reakciu, pretoze tato debata je o drzych vodicoch co sa predbiehaju.
Ten príklad s arogantnými šoférmi je veľmi výstižný - preto som ho sem dal. Tí šoféri sa správajú tak isto. Drzo sa predbiehajú a potom sa ešte vedia cítiť ako šikovný.


Aendy Pozri príspevok
...Takze nepatrim medzi tych co chodia na cervenu a zasadne musia byt prvy a pred kazdym. Taktiez netrpim ziadnym komplexom menejcennosti, neukazujem na inych prstom a tiez nezavidim.
Pravdaže na nikoho neukazuješ prstom, veď práve ty si ten kto sa drzo predbieha. To že nezávidíš ti neverím. Písal si, že si sa predtým pokúšal poctivým spôsobom umiestniť na predných priečkach, ale že sa ti nedarilo... Tak čo ťa nakoniec doviedlo k tomu, že si sa uchýlil k špinavým praktikám, aby si sa dopredu dostal?


Aendy Pozri príspevok
...Zhrnul by som to ze som celkom normalny, a este jedna vec nevychvalujem sa.
Píšeš že si celkom normálny... Čo k tomu dodať? Asi len toľko, že je šťastie že nie každý je tak normálny ako ty. A že sa nevychvaluješ? Sa pozri čo si tu popísal... vlastne len to, že si iba šikovný.


Aendy Pozri príspevok
K reakcií na ten pasik - na ziadnom webe ktory sa u nas robil, nie je. My si mozeme dovolit riskovat aj penalizaciu, nasi zakaznici nie.
Čo si tým chcel povedať? Že si vlastne férový, že zákazníkom nedopraješ to svinstvo? Sa uvedom človeče - tých zákazníkov získavaš práve tým špinavým ťahom... vďaka tomu sa zobrazuješ na vyšších pozíciach a aj vďaka tomu máš tých zákazníkov.


Aendy Pozri príspevok
A ja nemam pocit ze niekto co si moze dovolit AdWords je nado mna nadradeny, takisto ak je jeho odkaz v Googli nad mojim, mne to spat dá, a nepovazujem ho za nadradeného a necitim voci nemu nejaku nevrazivost, a takisto si vypocujem jeho nazor a posudim, a zoberiem si z neho co si myslim..
Tak mi vysvetli prosím ťa, čo si si v duchu hovoril, keď si si dával ten neviditeľný text na web. No asi si sa cítil na to, že môžeš ostatných predbehnúť aj za cenu nečestného a špinavého "triku".


Aendy Pozri príspevok
A vobec nikto sa tu nenadrapuje - alebo ja istotne nie, a nikde som ani nepisal, ze aha aku mam poziciu v googli, alebo aha ako som to urobil.
Nechvalil som sa vobec s nejakou poziciou na googli. Napisal som uplne obycajny prispevok o tom ze si myslim ze AdWords je tazsie kontrolovatelny a casom nakladnejsi ako SEO. Nic viac, to co tu rozprudil Bastian, je jeho zasluha, a takisto som nikde nepisal ze som odbornikom na SEO. A zial asi ani nebudem, pretoze nemozeme vediet kazdy vsetko a ak tak to aj tak vyzera. A pokial by sa na mna niekto obratil so SEO - odporucim ho kompetentejsim partnerom o ktorych viem ze su odbornikmi...
Bodaj by si sa s tým chválil... Bol si rád, že o tom nikto nevie. A veruže tu trepeš - podľa mňa človek čo používa špinavé praktiky by nemal radiť o SEO.


Aendy Pozri príspevok
Toto bol prispevok do debaty, nejde o ziadnu obhajobu, ale uz nemam sil stale dookola pisat to iste.
A o čo ti ide keď nie o obhajobu? Veď sa len vykrúcaš...
Seriózny človek keď urobí nejakú hovadinu, tak sa nevykrúca, nevyhovára, nezdôvodňuje... iba povie pardon a zavre ústa. Pozri sa späť koľko si bol schopný tu napísať, aby si vlastne iba skonštatoval, že si iba šikovný.


Aendy Pozri príspevok
...A poznámka : Bastian si šikovný keď si si to všimol, ja osobne neviem ci len tak na prvy pohlad by som to videl
Nie je to o mojej šikovnosti. Keď sami zdá, že niekto píše niečo zaujímavé, tak sa na to rád pozriem zblízka. Ty si tam písal o SEO, tak som sa pozrel na tvoju stránku, ako ju máš urobenú. Iba sa rád učím... Bol som prekvapený, keď som tam uvidel ten tvoj "trik".


Začínaš byť drzý človeče - na vojne nám kapitán hovorieval "nedráždi hada bosou nohou..." Mal by si sa doma zavrieť do izby a v kúte sa hanbiť za tie tvoje špinavé praktiky a za drzosť, že si to tu ešte chceš frajerským spôsobom obhájiť...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Bastian ty si sa do Aendyho riadne obul :-)

Podľa mňa je každé cielené SEO to isté ako skrytý text.
Každá SEO optimalizácia chce dosiahnuť len jedno: chcem byť medzi prvými a využijem k tomu algoritmy ktoré používa Google.

Google tvrdí teraz jedno, robte weby tak aby boli čo najlepšie pre užívateľa. S týmto súhlasím, ale potom prečo uprednostňuje tých so SEO optimalizáciou.
Každá SEO optimalizácia je nefér voči tým, ktorí si robia stránku tak aby bola čo najviac priateľská k svojmu užívateľovi.

Postupne Google speje k tomu, aby práve takéto stránky vyhodnocoval čo najlepšie.
Skrytý text bol nedostatkom Google, ktorý využívali rôzny SEO experti a špekulanti. Teraz to nevyužívajú len preto, lebo vedia že toto nie je cesta.

Inými slovami, Google musí prinútiť SEO špekulantov aby prestali špekulovať.
Až keď sa nebude hovoriť o SEO, teda o vyhľadávacej optimalizácii, ale o vytváraní stránok s čo najlepším úžitkom pre užívateľa, až potom môžeme jednotlivé SEO techniky začať označovať za podvody, chytračenie atď.

Predpokladám, že ešte nejaký čas sa bude konať nespravodlivosť vo výsledkoch vyhľadávania a to že budeme nadávať na tých čo robia optimalizáciu nám nepomôže.

Bastian, tvoje porovnávanie s drzými šoférmi nie je namieste. Títo šoféri totiž nedodržiavajú určené pravidlá a to je rozdiel.
Marketing je plný trikov, ktoré nie sú zakázané a bežne sa využívajú. Niektoré by som ja osobne zakázal. Pokiaľ však nie sú zakázané, tak musíme hľadať možnosti ako medzi nimi kľučkovať.

To že si niekto uvedie hluchý text (a bola to bežná prax pred niekoľkými rokmi), nemôžeme odsudzovať. Len Google môže penalizovať takéto správanie, pretože on si určuje výsledky vyhľadávania. Inak je každého vec čo na svojej webstránke má. Ak bude Google uprednostňovať pochybné weby (a to robil dokonca omnoho horším spôsobom keď uprednostňoval tzv. link farms), tak ho prestaneme využívať.
Ak bude Google uprednostňovať hluchý text, tak ti neostáva nič iné ako si ho tiež pridať na svoj web, ak nechceš aby uprednostnil niekoho iného voči tebe...

Ešte jedna vec sa mi nepáči. Google dáva na prvé priečky reklamné odkazy, ktoré si to môžu dovoliť - sú to tie najdrahšie pozície. Pôvodne dával reklamu len na bočnú lištu, dnes ich už má medzi prvými pozíciami. To tiež nie je ideálny stav s ktorým súhlasím. Na druhej strane, je to ich obchodný model a nikto nemôže čakať že budú robiť svoj vyhľadávač zadarmo.
Treba hľadať vždy správnu rovnováhu a časom sa všetko utrasie (akože som optimista).
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Richard Pozri príspevok
Bastian ty si sa do Aendyho riadne obul :-)

Podľa mňa je každé cielené SEO to isté ako skrytý text.
Každá SEO optimalizácia chce dosiahnuť len jedno: chcem byť medzi prvými a využijem k tomu algoritmy ktoré používa Google.

Google tvrdí teraz jedno, robte weby tak aby boli čo najlepšie pre užívateľa. S týmto súhlasím, ale potom prečo uprednostňuje tých so SEO optimalizáciou.
Každá SEO optimalizácia je nefér voči tým, ktorí si robia stránku tak aby bola čo najviac priateľská k svojmu užívateľovi.

Postupne Google speje k tomu, aby práve takéto stránky vyhodnocoval čo najlepšie.
Skrytý text bol nedostatkom Google, ktorý využívali rôzny SEO experti a špekulanti. Teraz to nevyužívajú len preto, lebo vedia že toto nie je cesta.

Inými slovami, Google musí prinútiť SEO špekulantov aby prestali špekulovať.
Až keď sa nebude hovoriť o SEO, teda o vyhľadávacej optimalizácii, ale o vytváraní stránok s čo najlepším úžitkom pre užívateľa, až potom môžeme jednotlivé SEO techniky začať označovať za podvody, chytračenie atď.

Predpokladám, že ešte nejaký čas sa bude konať nespravodlivosť vo výsledkoch vyhľadávania a to že budeme nadávať na tých čo robia optimalizáciu nám nepomôže.

Bastian, tvoje porovnávanie s drzými šoférmi nie je namieste. Títo šoféri totiž nedodržiavajú určené pravidlá a to je rozdiel.
Marketing je plný trikov, ktoré nie sú zakázané a bežne sa využívajú. Niektoré by som ja osobne zakázal. Pokiaľ však nie sú zakázané, tak musíme hľadať možnosti ako medzi nimi kľučkovať.

To že si niekto uvedie hluchý text (a bola to bežná prax pred niekoľkými rokmi), nemôžeme odsudzovať. Len Google môže penalizovať takéto správanie, pretože on si určuje výsledky vyhľadávania. Inak je každého vec čo na svojej webstránke má. Ak bude Google uprednostňovať pochybné weby (a to robil dokonca omnoho horším spôsobom keď uprednostňoval tzv. link farms), tak ho prestaneme využívať.
Ak bude Google uprednostňovať hluchý text, tak ti neostáva nič iné ako si ho tiež pridať na svoj web, ak nechceš aby uprednostnil niekoho iného voči tebe...

Ešte jedna vec sa mi nepáči. Google dáva na prvé priečky reklamné odkazy, ktoré si to môžu dovoliť - sú to tie najdrahšie pozície. Pôvodne dával reklamu len na bočnú lištu, dnes ich už má medzi prvými pozíciami. To tiež nie je ideálny stav s ktorým súhlasím. Na druhej strane, je to ich obchodný model a nikto nemôže čakať že budú robiť svoj vyhľadávač zadarmo.
Treba hľadať vždy správnu rovnováhu a časom sa všetko utrasie (akože som optimista).
Ja som sa do neho neobul. Iba mi nedalo nereagovať na jeho vysvetlovačky.

Podľa mňa nie je každé cielené SEO to isté ako skrytý text. Ty tvrdíš, že áno no ja by som bol zvedavý na názor ostatných odborníkov.

Stojím si za tým, že príklad s arogantnými šoférmi je namieste.

Pri tvorbe webu ide predsa každej firme o to isté. Cieľom každého webu je dostať záujmovú skupinu ľudí na jeho web. Mýlim sa?
A o čo ide všetkým šoférom? Dostať sa niekam... každý má svoj cieľ. Každému je dôležitý vlastný cieľ. No napriek tomu vie väčšina pochopiť, že sú nejaké pravidlá, podľa ktorých sa treba riadiť. Nejdú sa predbiehať, lebo sú si vedomí toho, že každému ide o to isté.

Pre každého je jeho cieľ dôležitý – či vezie dieťa do školy, či sa ponáhľa na obch. stretnutie, či musí prevziať štafetu od kolegu za pásom alebo sa len ponáhľa na rande...
A sú si vedomí toho, že by tým predbiehaním ukázali to, že je pre nich ten ich cieľ dôležitejší.

Takisto aj ten, kto používa špinavé praktiky (ako skrytý text) na webe ukazuje, že sa cíti na viac – že pre neho pravidlá neplatia. Pravdaže sú výnimky ako sanitka, hasiči... ktorí majú o niečo dôležitejší cieľ. Jedine oni by mali mať prednosť.

Na webe majú prednosť tí, ktorí si za umiestnenie platia. Potom tí, ktorí majú na stránke slová, ktoré ľudia hľadajú... Viem okrem obsahu sa zohľadňuje aj štruktúra, nadpisy, názov domény, title, Alt texty... Ale na to, aby som poukázal práve na tie KW to stačí. Je to jeden zo spôsobov, ako oklamať google.
Veď o čo ide googlu, keď posudzuje jednotlivé stránky podľa svojich algoritmov? Ide im o to, aby na prvé priečky zobrazil tie stránky, ktoré by mali byť čo najrelevantnjšie k hľadanému slovu. Bohužiaľ keď si niekto ako Aendy napchá na stránku 1500 neviditeľných malinkých (zato veľmi zaujímavých) slov, tak ten chudák ujo google berie ako relevantné a zobrazí tú stránku na prvých pozíciách. Je to ale odrb – hovor si čo chceš.

To, že sa v katalógoch a na vyhľadávačoch zobrazujú ako prvé platené odkazy je úplne normálne (podľa mňa je skôr nenormálne, keď sa tam zobrazujú tí chytráci). To tak bolo a to tak aj bude. Richard aj Ty keby si mal stránku ako google, ver tomu že by si to robil tak. Na jednej strane píšeš, že si za platené reklamy a na druhej strane sa ti nepáči, že sú vpredu... a kde by mali byť vzadu? Veď to majú draho zaplatené. To je to isté, ake keby v TV púšťali reklamy o druhej po polnoci... Zaplatil by si si takú reklamu? Sám predsa dobre vieš, že na odkazy ktoré sú naboku si klikne 1% ľudí. Tak potom neviem prečo máš tých platiteľov reklamy za blbcov, ktorým stačí iba to, že sú vyvesený niekde mimo... bez odozvy.
Naposledy upravil Bastian : 06.11.08 at 13:05
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Google začal s tým, že mali reklamy na boku a bol na to hrdý.
Vraveli si "dont be evil". Ale momentálne ich strkajú aj na prvé vyhľadávacie miesta.
Tým som chcel poukázať na to, že darmo máš dobrú stránku, tí čo si zaplatia prvé miesta budú pred tebou.

Rovnako je to so SEO. Na prvých miestach sú len tí čo optimalizujú.

Samotné SEO nie je nič iné ako predbiehanie a zámerom SEO je predbehnúť tých druhých. To nie je žiadne rešpektovanie rovnakého cieľa. Jediným cieľom SEO je dostať sa na prvé pozície, za použitia všetkých dostupných spôsobov.
Skrytý text využívali všetci čo o tom vedeli a robili SEO. Prečo by sa nechali predbehnúť inými. Keby to fungovalo, tak by to používali naďalej. SEO je zamerané na to aby oblblo uja GOOGLE.
Mnohé stránky to mali spravené, a dokonca by si to ani neodhalil, robilo sa to skrytými divkami, alebo odsunutými divkami na -1000 pixelov, takže sa do záberu prehliadača vôbec nedostali. To že to spravil textom veľkosti 1px nie je najinteligenejšia forma - google predsa dáva veľkosti písma relevanciu.
Mimochodom Google vyhlásil všetkým SEO expertom vojnu, vraj to celé zmení. Jednak mu kazia vyhľadávanie, ale hlavne biznis :-D

Prečo ten čo urobí stránku obsahovo lepšiu je predbehnutý niekym kto si vie urobiť SEO? Prečo sa týmto môžu dostať a dostávajú horšie stránky na prvé miesta?

Predsa ako užívateľ, ktorý niečo hľadá, chcem mať výsledok vyhľadávania podľa toho čo hľadám, nie podľa toho či má niekto SEO stránku.
Keď existovali obyčajné vyhľadávače ako Zoznam.sk alebo Altavista, nikto nerobil SEO, pretože by mu to nič nepomohlo. Každý robil len webstránky. Ale aj tak sa našli vychytralí, ktorí si nazvali stránku napríklad 1dom.sk, lebo vedeli že Zoznam zoraďuje podľa abecedy.

Vo vyhľadávaní nastane spravodlivosť vtedy keď nebude existovať žiadne SEO, ale to bude musieť byť asi umelá inteligencia čo to bude hľadať na pozadí...
Naposledy upravil Richard : 06.11.08 at 16:57
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
richard, ale optimalizovať a podvádzať je predsa rozdiel. Google podobné praktiky penalizuje (a nie len google ale aj iné vyhľadávače ) a vie prečo.

Vo vyhľadávaní nastane spravodlivosť vtedy keď nebude existovať žiadne SEO
Vždy bude existovať optimalizácia pre vyhľadávače. Keďže vždy budú existovať kritéria podľa ktorých vyhľadávače hľadajú. Bez zadania kritérií relevantnosti ti žiadny vyhľadávač nikdy nič nenájde. A keďže sa ako tak dajú tieto kritéria odhadnúť, tak vždy bude existovať aj SEO. Lenže SEO je vlastne stránka dobre urobená pre používateľa. To nie je žiadne predbiehanie a tajné skryté praktiky. Jednoducho si tú stránku urobíš tak aby bola dobre čitateľná a relevantná. Ak si niekto nedokáže vyplniť Title a Description, tak jeho stránka je naprd v každom ohľade a nemôže sa sťažovať, že ho žiadny vyhľadávač nenájde. Ak si niekto titolok aj popis každej stránky vyplní, tak to nie je žiadne predieranie sa cez mŕtvoly, ale obyčajná rozumná tvorba stránky. Rovnako je to so spätnými odkazmi. Ak na mňa žiadne nevedú, tak jednoducho nie som dobrý web.

Druhá vec sú neviditeľné odkazy, texty, link farmy a podobne. Lenže ak ti na také niečo vyhľadávač príde, tak tvoj web už nikdy nikto nenájde ani podľa názvu domény. Pozri sa sem na jeden pekný príklad:
http://www.podnikanivusa.com/2007/12...porad-na-nule/

Porovnanie so zoznamom a altavistou je celkom mimo. To sú katalógy a nie vyhľadávače. Rozdiel nemusím vysvetľovať. Aj ty dnes môžeš namiesto vyhľadávania používať katalóg a tým táto debata vlastne môže skončiť.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Falap,

súhlasím s tebou, ale ja som vychádzal z toho, že skrytý text je optimalizáciou ktorá pomáha.
Dnes to už neplatí, takže ty máš pravdu. Ešte pred dvoma rokmi to však platilo a veľa SEO expertov robilo to čo pomáhalo.
V tejto situácii som ja nevidel veľký rozdiel medzi skrytým textom alebo použitím iných techník. (nezastával by som sa však stránok, ktoré urobili SEO tak, že vlastne na stránke neponúkali nič len reklamy. To boli skutočný podvodníci, nie tí čo sa nechceli nechať inými špekulantmi predbehnúť).

Porovnanie so zoznamom a altavistou je veľmi namieste. Prečítaj si google guideline, kde máš napísané, že máš robiť stránky primárne pre užívateľov nie pre vyhľadávače. Práve preto, že zoznam nebol vyhľadávač ako je Google som použil zoznam ako príklad. Zoznam bol editovaný ľuďmi, takže žiadne finty na stránke na neho neplatili a nikto ich ani neskúšal, každý sa snažil urobiť web dobrý obsahovo a pre užívateľa.
To či môžeme zoznam nazvať vyhľadávačom nepatrí do tejto debaty.

Google si nevymyslel svoje pravidlá sám. To že berie vyplnený názov a iné veci za relevantné vychádza z toho že to je pre užívateľa tiež dôležité. Google odpozoroval ako sa robia dobré stránky a nie on určil pravidlá ako sa robia stránky dobre.

Stále si stojím za tým, že spravodlivé to bude až vtedy, keď sa nebude pozerať na tvorbu webu cez SEO okuliare ale cez okuliare používateľa.
To je presne to isté k čomu vlastne dnes dotlačil a dotláča SEO expertov.

SEO experti sa majú zmeniť na dobrých webmasterov, to je všetko.
Ja môžem len súhlasiť s tým, že určité veci patria k "rozumnej tvorbe" webu. Ale potom hovorme o tvorbe webu a nie o SEO. Tvorba webu je totižto trošičku zložitejšia ako len ohľad na to či je vyplnený niekde title alebo nie. Predovšetkým je to použiteľnosť a Google z tejto alchýmie používa len minimum na vyhľadávacie algoritmy.

Našťastie sa s tým Google postupne vyrovnáva, takže dúfajme že o SEO sa vlastne prestane hovoriť.
A Bastian sa vôbec nemusí rozčuľovať, tiež som si počítal zopár príkladov ako Google penalizuje. Ja som len rád.

Uzavrel by som to takto. SEO je pre mňa sprofanovaný názov. To, že webmaster nemá byť blbý a robiť web tak aby bol SEF (search engine friendly) je iná diskusia. Ešte stále existujú tzv. SEO experti, ktorí si nechajú zaplatiť za sľuby (a niekedy ich aj splnia), že dostanú vašu stránku na prvé priečky bez ohľadu na to či si to váš web zaslúži, alebo nie. A to je pre mňa predbiehanie rovnaké ako sa robilo v časoch keď tí istí SEO experti dávali na weby skryté texty. Toto ja nepovažujem za obyčajnú optimalizáciu.
Naposledy upravil Richard : 09.11.08 at 15:07
0 0
stepri stepri

stepri je offline (nepripojený) stepri

Zalezi na tom akou temou sa Vasa stranka zaobera a na zakaznikov je zamerana. V pripade G ide o tzv. payperclick system a zalezi na klucovych vyrazoch, ktore pouzijete pretoze sa moze stat ze reklama bude na cudzojazycnych strankach a nedosiahne slubovany efekt. Pri E je to podobne ale venuju sa hlavne cz a sk strankam a na tie aj reklamy uvadzaju. Ak chcete kvalitnu reklamu odporucam zamerat sa na kvalitne SEO nastavenie a vybrat si aspon dve firmy ktore ponukaju reklamu typu Payperclick, pri ktorej sa investicie rovnaju navstevnosti.
0 0
siva siva

siva je offline (nepripojený) siva

ahoj. Ja si web ešte len budem robiť a tiež som sa už zamýšľala nad tým ako by to malo vypadať. Podľa čoho sa mám rozhodovať ako si spraviť stránku? Napáda ma ľahká orientácia inak nič.. :/
0 0
gazopeter gazopeter

gazopeter je offline (nepripojený) gazopeter

stepri Pozri príspevok
Zalezi na tom akou temou sa Vasa stranka zaobera a na zakaznikov je zamerana. V pripade G ide o tzv. payperclick system a zalezi na klucovych vyrazoch, ktore pouzijete pretoze sa moze stat ze reklama bude na cudzojazycnych strankach a nedosiahne slubovany efekt. Pri E je to podobne ale venuju sa hlavne cz a sk strankam a na tie aj reklamy uvadzaju. Ak chcete kvalitnu reklamu odporucam zamerat sa na kvalitne SEO nastavenie a vybrat si aspon dve firmy ktore ponukaju reklamu typu Payperclick, pri ktorej sa investicie rovnaju navstevnosti.
Dovolim si nesuhlasit. Google AdWords pri zadavani reklamy nastavi krajinu, z ktorej inzerent je a v danej krajine sa reklama zobrazuje. Nezobrazuje sa mimo Slovenska, ak si to klient sam nenastavi. Samozrejme, nic nie je dokonale, ani Google. Aj to sa stane, ze sa reklama zobrazi v zahranici, ale je to take male percento, ze to nemoze ohrozit nakladovost celej kampane.
0 0
aninocka aninocka

aninocka je offline (nepripojený) aninocka

Etarget je pre sluzbu, ktora je nova a este o nej zakaznici nevedia, preto je dobre, ze to nevyhladavaju, ale vsimnu si ju pri clankoch - tu treba, ale vybrat dobre klucove slova, aby sa to naozaj objavilo cielovej skupine, ktoru potrebujes. Aby si nemala nadarmo kliky, tak treba este dat dobry kontextovy odkaz.
Google je hlavne pre sluzbu, ktora je znama pre uzivatelov a bezne ju vyhladavaju. - Ktore klucove slova ako vyhladavaju mozes zistit pomocou google keywords search. Taktiez je mozne v google adwords nastavit placement, aby sa tvoja reklama objavovala naozaj len na strankach, kde je cielova skupina. Osobne mam skvele skusenosti aj s Etargetom aj s google adwords, ale kazdy som pouzila pre inu sluzbu. Niekedy je dobre to kombinovat a urcite by som zainvestovala aj do SEO.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať