Zavrieť

Porady

Vianočná odmena

oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

Dobré ránko,
ja idem zasa otravovať s mojim veľkém problémom

potrebujem vyplatiť vianočné odmeny vo výške cca 500 000,-- s tým, že sa musím vyhnúť odvodom. Nemal už niekto niečo podobné.
Vopred všetkým ďakujem.
Usporiadat
oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

Pán Mihál veľmi pekne Vám ĎAKUJEM:p . Konečne sa niekto chytil jubilea.


V našom prípade by šlo o pracovné jubileum zamestnanca účtované do mzdových nákladov. Len akosi nevieme nájsť aká odpracovaná doba sa môže považovať za pracovné jubileum. Môže zamestnanec, ktorý nastúpi napr. 01.10.2004 dostať v mzde za 11/2004 odmenu za pracovné jubileum vo výške cca 15 000,-- Sk???
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
To je úplne jedno. Žiadnu kontrolu zo zdravotnej či Sociálnej poisťovne nemá čo zaujímať, prečo ste vyplatili jubileum, za čo ste ho vyplatili a v akej sume. Ak to budete mať vo vnútropodnikovej smernici, máte čisté svedomie aj pri prípadnej kontrole z Inšpektorátu práce.
0 0
oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

Ďakujem pekne, smekám klobúk, a veľmi sa teším na stretnutie s Vami.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Fajn,
aby som však nezabudol na jednu vec - podľa nového zákona o zdravotnom poistení sa akékoľvek odmeny vyplácané pri pracovných a životných jubileách nezapočítavajú do vymeriavacieho základu na zdravotné poistenie. Takže ak by ste tie odmeny vyplatili až za január 2005, bude to úplne bez problémov - a teda bez odvodov jednak na sociálne, jednak na zdravotné poistenie.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
oref - aké stretnutie ? Nebodaj ste zohnali záujemcov na školenie v TN ?
0 0
oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

Už sa na tom pracuje, ale ak sa nepodarí tak určite v januári v BA.

Inak Trenčania asi o porade veľmi nevedia, čo tak urobiť anketu aké tu je zastúpenie???
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V zozname členov je 6 Trenčanov. Inak náš dealer v TN (www.shsystem.sk) ma tiež žiadal o školenie v TN, ale oni dokážu zabezpečiť účasť max. 20 - 30 ľudí, čo je málo.
0 0
oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

Mám nápad, ako by to šlo zorganizovať, len by som od Vás potrebovala podrobnejšie info. /kedy, cca koľko ľudí je potrebných a bližšie info s školeniu.../. Ak by bol záujem z Vašej strany ja sa to pokúsim zrealizovať.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dobre. Základná vec je, že bocian nám koncom januára donesie do rodiny ďalší prírastok a preto v tom období nebudem môcť byť príliš mimo BA. S tým súvisí to, že keď už ísť mimo BA, tak by to malo stáť za to, tj. povedzme školenie nad 40-50 účastníkov by už mohlo byť zaujímavé. Program a ďalšie info si nájdete tu na Porade.
0 0
Bea Š. Bea Š.

Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

Dobrý deň, p. Mihál, vrátim sa k tým odmenám. Môže aj fyzická osoba, ktorá zamestnáva troch zamestnancov, dať napr. v decembrovej výplate odmenu za jubileum zamestnanca ? Platí len odvody do zdrav.poisť. a daň ? Ďakujem za odpoveď, riešime ako ponížiť zisk za tento rok.
0 0
oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

Bea bacha, životné jubileá zamestnanca sú v zákove definované, preto je lepšie použiť pracovné jubileum.

Pán Mihál, k prírastku gratulujem:p ,čo 27, 28 január?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Bea Š - viď moje príspevky č.18, 21 a 25 v tejto téme. Fyzická osoba je zamestnávateľ ako každý iný. Takže ak tie jubileá vyplatí v zmysle § 118 ods.2 ZP, platí sa zdravotné poistenie a daň. Ak by boli zúčtované až za január 2005 (vo mzde za január 2005), platila by sa len daň.

oref - prosím zatiaľ negratulovať. A 27-28 január je z tých najhorších možných termínov, neprichádza do úvahy.
0 0
oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

A na aký termín to vidíte vy???
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
oref - keď už, tak 15.januára, ale len pri skutočne veľkom počte účastníkov.
0 0
oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

OK. Idem urobiť všetko pre to aby to vyšlo. Ak budem mať nové info ozvem sa. Teším sa
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Úprimne povedané, ja sa neteším, lebo v januári mám i beztoho fofry a naviac očakávanie toho bociana...
0 0
oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

Práve som hovorila s človekom cez PR a zhodli sme sa na tom, že začiatok februára by bol lepší. Čo vy na to???
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať