Zavrieť

Porady

Linkujeme Linkujeme Linkujeme

admin
Vzhľadom na pripravované zmeny a lepšie využitie zákonov a ich prepojení Vás chcem poprosiť a informovať no novej možnosti:

- Linkovanie tém smerom k týkajúcim sa zákonom - !dokonca ich paragrafom!

O čom to je?
  • je to o tom že každá téma (otázka - odpoveď) má súvis na nejaký zákon - pravdepodobne nachádzajúci sa na Porade medzi zákonmi online
  • každú takúto téme môžeme priamo prepojiť a dohľadať či už smerom od téme k zákonu (z téme sa preklikom priamo otvorí relevantný paragraf zákona), alebo od zákona (v zákonoch pribudnú linky v každom paragrafu - po kliknutí sa Vám otvoria LEN témy označené daným paragrafom)
Ako teda budeme označovať príslušné ustanovenia? MUSÍ to byť JEDNOTNÉ!!! - Musíme dodržiavať nasledovný tvar:

ZSP_§14_ods.1_pism.b (vysvetlivka: Zákon o Sociálnom poistení, paragraf 14, odsek 1, písmeno b)

tkaže formát je
  1. SKRATKA názvu zákona (ZSP) - zoznam skratiek všetkých používaných zákonov uvediem v tejto téme
  2. Podtrhovník (_)
  3. Znak paragrafu a číslo paragrafu (§14)
  4. Podtrhovník (_)
  5. SKRATKA slova odsek, bodka a číslo odseku (ods.1)
  6. Podtrhovník (_)
  7. SKRATKA slova písmeno, bodka a označenie písmena
  8. podrobnejšie zatiaľ nepôjdeme - hoci existujú aj podrobnejšie časti zákonov (alebo?)
Kliknite si nasledovný príklad: ZSP_§14_ods.1_pism.b ...a dostanete sa na text paragrafu 14....

A TO NIE JE VŠETKO! POTOM si to skúste opačne a v danom paragrafe písm.b si kliknite na odkaz Príklady a dostanete sa na všetky príspevky v ktorých sa daný odsek zákona prediskutoval. Pozn.: Momentálne sa dostanete asi len na tento príspevok, keďže je to prvá lastovička, ktorá sa takto okrúžkovala .-)

UPS A TO EŠTE STÁLE nie je všetko! Teraz to skombinujeme s novou funkciou ĎALEKOHľAD (tu ju nádjete Hľadáme Hľadáme Hľadáme ). AK budete chcieť odkázať niekoho na iné príspevky pojednávajúce o určitom paragrafe tak zabalíte odkaz na paragraf do ďalekohľadu takto [SEARCH]ZSP_§14_ods.1_pism.b[/SEARCH] a dotyčný sa po kliknutí dostane priamo na dané témy .-)


Tak do práce, resp. do linkovania .-) Ak nájdete veeeľmi zaujímavú tému, tak v nej kľudne pridajte nový príspevok s našou paragrafovou skratkou.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::::
Skratky zákonov:
ZSP - Zákon o Sociálnom poistení
ZoDP - Záko o dani z príjmov
ZDPH - Zákon o dani z pridanej hodnoty
ZZP - Zákon o zdravotnom poistení
ZP - Zákonník práce
ZSDP - Zákon o správe daní a poplatkov
ZU - Zákon o účtovníctve
ZZIV - Zivnostenský zákon
ZCN - Zákon o cestovných náhradách
ZSDL - Zákon o spotrebnej dani z liehu
OBCH - Obchodný zákonník
OZ - Občiansky zákonník

Môžete navrhnúť ďalšie zákony a skratky.
Kľudne môžete pripomienkovať (spolu vieme viac .-) moje skratky - ak sú niektoré skratky zaužívané inak, môžeme to zmeniť.

Teším sa s Vami - ak máte chuť, pridajte si tento príspevok do podpisu ako ja .-)

  • TIP! ak budete chcieť nájsť napr. príspevky súvisiace s celým paragrafom, nielen s určitým odsekom tak napíšte do vyhľadávača namiesto ZSP_§14_ods.1_pism.b to isté ale na konci tvaru dajte hviezdičku: ZSP_§14_* .... na ktorúkoľvek úroveň skratky dáte hviezdičku tak na taký záber tém sa dostanete


ZDP_§5
ZSF_§5
ZSP_§5
Naposledy upravil Richard : 21.08.07 at 10:39
Usporiadat
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Richard, nedal by sa ten zoznam zákonov aj so skratkami pricapiť na obľúbenú modrú hornú lištu? Vieš, my, ktorý máme často zmätok, potom budeme zmätkovať aj so skratkami...
A možno aj základný tvar linkovania...

Mimochodom, výborne sa dá takto opravovať v príspevku, je to omnoho šikovnejšie - opäť zírám ...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

NEVIEM TO!!!!!!!!!!!

Richard, sedím si zrejme na kábli, ale mne asi budeš musieť napísať, kedy mám čo stlačiť - lebo neviem, ako tam dostanem link na zákon. Skúšam to a nedarí sa mi...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
1. čo presne nevieš? (skús a keď bude vidieť čo ti nefunguje - poradím)
2. momentálne je pod prvým príspevkom reklama (link) na túto funkciu, takže môže slúžiť ako skratka na príspevok v ktorom sú skratky zákonov a návod...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
takže už nie je problém?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Skúška:

ZDPH_§55_*
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Gabi03
Skúška:

ZDPH_§55_*
Nefunguje to! Mám zlý tvar?
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
podľa hviezdičky sa môžem domnievať že skúšaš hľadať? Ak skúšaš hľadať tak musíš ten tvar vložiť do vyhľadávača, alebo v príspevku označiť ďalekohľadom . Označenie príspevku odkazom na zákon sa však nerobí tak ako si napísala, pretože treba napísať konkrétny pragraf+odesek, prípadne písmeno. Hviezdička na konci sa používa len vo vyhľadávaní.

Ak ti však nič nenájde neznamená žo že si to zle zadala, ale to že zatiaľ nikto neoznačil príspevok danou skratkou.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

No pravdu povediac som len chcela nájsť ten paragraf v zákone. Tá hviezdička sa tam dostala po niekoľkých neúspešných pokusoch. Takže ešte raz skúška: ZDPH_§55

Nefunguje . Prosím poradiť.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Skúška:
ZoDP_§9_ods.1_písm.b

Gabi03, celý text, ktorý napíšeš, označíš tak, ako keby si chcela kopírovač. Klikneš ľavým tlačítkom myši na 1. písmeno a ťaháš na koniec textu. Teraz klikneš na ďalekohľad. Je vedľa A. A máš to.
S takto označeným textom odošleš odpoveď.
Naposledy upravil Marína : 13.11.06 at 15:11 Dôvod: gramatická chyba
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

No povedzte, kde robím chybu?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pozri na prísp. 30. Vyskúšaj, nech vidím, či Ti to ide.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ou,

ZDPH_§55

Problém je v tom, že ja nechcem vyhľadať príspevky s týmto odkazom, ale chcem, aby sa tento paragraf našiel v príslušnom zákone. Alebo som zle pochopila podstatu linkovania?!
PS: Aj tak nič nenašlo.
Naposledy upravil Gabi03 : 13.11.06 at 09:24
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Gabika, ešte raz si prečítaj:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=324707&postcount=1
Teraz si to len skúšame. Richard s tým má určite spústu roboty, tak to ešte chvíľku potrvá, kým to bude fungovať.

Ako píše Richard, momentálne sa dostaneme len na:
ZSP_§14_ods.1_pism.b
ZSP_§14_ods.1_pism.b
Dodatok: Zdá sa, že už ani tento link nefunguje. Musíme si počkať.
Naposledy upravil Marína : 13.11.06 at 15:08
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tak dem na to:
ZSP_§14_ods.1_pism.b
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

No hurá. Tak som si nevšimla, že to ešte nefunguje na všetko.
Richard, mohol by si dať avízo, keď to bude kompletne fungovať. Ď.
Marína, ďakujem, že si mala trpezlivosť so mnou, ale v tvojich príspevkoch mi to stále hádže na hľadanie a mne šlo o ten odkaz na citáciu zákona. Ale už som múdrejšia, tak to ide.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Marína
Gabika, ešte raz si prečítaj:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=324707&postcount=1
Teraz si to len skúšame. Richard s tým má určite spústu roboty, tak to ešte chvíľku potrvá, kým to bude fungovať.

Ako píše Richard, momentálne sa dostaneme len na: ZSP_§14_ods.1_pism.b
Ahoj Evka, už dlhšiu dobu sledujem, ako si niektorí pripipnete link v ktorom je zobrazený len 1 príspevok k danej téme a v dolnej časti je rámček zavrieť okno. Neviem či ma chápeš čo mám na mysli, ale ja keď pripnem link tak je tam vidno všetky príspevky . Čo mám urobiť aby som mala ten istý výsledny efekt , ako ty napr. v tomto príspevku:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=324707&postcount=1

Ako to robíš? naúčiš ma to?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tak teraz som sa dobre zasmiala. Teba to učím a ak sa pozrieš, tak v prísp.35 Ti to funguje a mne v prísp.34 nie.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Renči, klikni na poradové číslo príspevku a až teraz skopíruj link.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Marína
Renči, klikni na poradové číslo príspevku a až teraz skopíruj link.

Jééééj to je také jednoduché? ha-už mi to ide, ďakujem.

http://www.porada.sk/showpost.php?p=326555&postcount=39
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Richard
takže už nie je problém?
Je, skúsim sa to dnes večer naučiť, momentálne nestíham...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať