Zavrieť

Porady

nezdanitelny zaklad

Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

Chcel by som sa spytat ako mam vyriesit problem.
Mam zamestnanca, ktory ma 2 pracovne pomery. U jedneho zamestnavatela podpisal prehlasenie na nezdanitelny zaklad - 90816 Sk do roka. U druheho zamestnavatela - u nas mu boli za posledne 3 mesiace tiez robene mzdy, s uplatnenim tohto bonusu (90816 Sk), aj ked prehlasenie este u nas nepodpisal.
Ako by som to mohol dat do poriadku ? Viete niekto poradit ?
Usporiadat
Calinka Calinka

Calinka je offline (nepripojený) Calinka

Nezdaniteľná časť sa uvádza vždy, bez ohľadu na príjem.

Do daňového priznania uvádzaš príjmy za celý rok, ak si napr. v období 012006-052006 mala príjmy zo závislej činnosti, tak do DP uvedieš na základe potvrdenia o príjme od zamestnávateľa príjem + príjem z podnikania. Z celej sumy sa odpočítajú nezdaniteľné časti a odvody zrazené u zamestnávateľa a zo zvyšnej sumy sa vypočíta daň.
0 0
zuzanapuchlova zuzanapuchlova

zuzanapuchlova je offline (nepripojený) zuzanapuchlova

ja som chcela vediet že ked som začala podnikv šiestom mesiaci a do kolonky mesiac a rok či tam napišem 062006
0 0
zuzanapuchlova zuzanapuchlova

zuzanapuchlova je offline (nepripojený) zuzanapuchlova

a chcela by som vedieť že ked som napr. v minuse či d o danoveho priznania nezdanitelny zaklad sa piše do kolonky nezdanitelny zaklad alebo ked mam menej zisku ako nezdanitelny zaklad
0 0
zuzanapuchlova zuzanapuchlova

zuzanapuchlova je offline (nepripojený) zuzanapuchlova

Calinka
Nezdaniteľná časť sa uvádza vždy, bez ohľadu na príjem.

Do daňového priznania uvádzaš príjmy za celý rok, ak si napr. v období 012006-052006 mala príjmy zo závislej činnosti, tak do DP uvedieš na základe potvrdenia o príjme od zamestnávateľa príjem + príjem z podnikania. Z celej sumy sa odpočítajú nezdaniteľné časti a odvody zrazené u zamestnávateľa a zo zvyšnej sumy sa vypočíta daň.
dakujem ale to ja viem toto nieje odpovedat na to čo som sa pytala dakujem
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Preboha, prečo sa to všade pýtaš, odpovedali sme ti v téme Daňové priznanie. http://www.porada.sk/t38632-p3-daov-priznanie.html
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zuzanapuchlova
a ešte chcem sa opytat že ako to je ked som začala podnikat v polke roka tak do danove priznania davam O62006-122006 alebo to musí byt 012006-122006
Zuzka, ak chceš aby sme ti dobre odpovedali, treba sa aj dobre opýtať :p .
Mám pred sebou DP tlačivo, na 1. strane je uvedené: Za rok 200_ - dopíšeš 6.
Kde chceš alebo kde podľa teba možno alebo treba zapísať: 062006 alebo 012006 ? Prosím upresni na čo konkrétne sa pýtaš. Ďakujeme.<!-- / message --><!-- sig -->
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zuzanapuchlova
a chcela by som vedieť že ked som napr. v minuse či d o danoveho priznania nezdanitelny zaklad sa piše do kolonky nezdanitelny zaklad alebo ked mam menej zisku ako nezdanitelny zaklad
Zuzka, ty sa pýtaš na "nezdaniteľné časti základu dane..." Nuž ak Základ dane máš nulu (lebo mínusové hodnoty sa zapisujú ako nula), potom nemusíš vyplňovať riadky 70 až 76, lebo aj tak nezdaniteľné časti nemáš z čoho uplatniť.
Ak tvoj základ dane je kladné číslo ale nižšie ako ročná suma nezdaniteľnej časti ZD, potom si máš z čoho uplatniť aspoň trošku. Vyplň ten riadok, ktorú časť uplatňuješ, zapíš takú sumu akú umožňuje zákon; dokonči vyplňovanie až vrátane riadku 76.
Na riadku 77 je uvedené (treba čítať):
"Základ dane znížený o sumu z r. 76 (r.69 - r.76)
(ak je suma na r. 76 vyššia ako na r. 69, uvádza sa na r. 77 nula)". To je aj odpoveď na tvoju otázku , ako to treba zapísať v DP .
Naposledy upravil liba2 : 06.01.07 at 14:00
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Vratim sa k povodnej otazke. Aj ja mam zamestnanca, ktory ma dvoch zamestnavatelov a po odpocitani odvodov zdan.prijem nedosahuje vysku odpocitatelnej polozky. U prveho zamestnavatela ma podpisane vyhlasenie, u mna nie /HM je okolo 4600,- SK/. SW OLYMP mi tohto zamestanca zaradil medzi zrazkovu dan, on vsak bude chciet na konci roku odomna Potvrdenie o zdanitelnej mzde, aby si v rocnom zuctovani uplatnil vratenie dane od druheho zamestnavatela. Na DU som v r.2006 posielala vykazy Oznamenie o zrazkovej dani - Prehlady boli nulove. Budem musiet poslat opravne vykazy, aby sa to spravne prejavilo v rocnom Hlaseni ?

--------------------
Veronika
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Máš to v poriadku, vysporiadaš mu to v ročnom zúčtovaní ako píšeš a vyjde mu preplatok.
Aj Hlásenie budeš mať v poriadku. Vôbec nad opravnými výkazmi nerozmýšľaj.

Prípadne mu to vysporiada prvý zamestnávateľ. Ty to budeš mať v poriadku aj tak. Postupuješ správne.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

veronikasad
Vratim sa k povodnej otazke. Aj ja mam zamestnanca, ktory ma dvoch zamestnavatelov a po odpocitani odvodov zdan.prijem nedosahuje vysku odpocitatelnej polozky. U prveho zamestnavatela ma podpisane vyhlasenie, u mna nie /HM je okolo 4600,- SK/. SW OLYMP mi tohto zamestanca zaradil medzi zrazkovu dan, on vsak bude chciet na konci roku odomna Potvrdenie o zdanitelnej mzde, aby si v rocnom zuctovani uplatnil vratenie dane od druheho zamestnavatela. Na DU som v r.2006 posielala vykazy Oznamenie o zrazkovej dani - Prehlady boli nulove. Budem musiet poslat opravne vykazy, aby sa to spravne prejavilo v rocnom Hlaseni ?
Nič netreba opraviť, lebo v čase, keď si oznámenia posielala, to bola skutočne zrážková daň, takže u teba je to v poriadku. Keďže prehľady si mala nulové - predpokladám, že aj hlásenie budeš robiť nulové (lebo hlásenie je vlastne súčet údajov na Prehľadoch).
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Dobrý deň, SZČO má zamestnanú na DoVP zamestnankynu, ktorá je hlásená na UP ako uchádzač a dostáva aj podporu. Príjem je nižšší ako 5000 mesačne. Môže podpísať vyhlásenie o nezd. časti a tým pádom sa nebude odvádzať zrážková daň len garančný fond a úrazové na SP?Dakujem
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

lydinka
Dobrý deň, SZČO má zamestnanú na DoVP zamestnankynu, ktorá je hlásená na UP ako uchádzač a dostáva aj podporu. Príjem je nižšší ako 5000 mesačne. Môže podpísať vyhlásenie o nezd. časti a tým pádom sa nebude odvádzať zrážková daň len garančný fond a úrazové na SP?Dakujem
Samozrejme, že môže podpísať vyhlásenie. V tom prípade sa však už nebude jednať o zrážkovú daň ale o preddavkovú daň (aj keď v podstate je to jedno, pretože pri uplatnení odpočítateľnej položky jej žiadna daň platiť nevyjde).
Len upozorním, že ako evidovaná na ÚP nemôže zarobiť myslím viac ako polovicu minimálnej mzdy (neviem presne či je to toľko alebo nejaká iná suma ), inak by prišla o podporu.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Ďakujem, a ak ich zamestnala na Dovp od decembra do februára, za december vyhlásenie nepodpísali a SZČO odviedla zrážkovú dan aj podala výkaz o zrážkovej dani, lebo nemala podpísané vyhlásenie, môže teraz v januári vyhlásenie podpísať aby nemusela odvádzať zrážkovú daŇ????
ĎĎĎ
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

lydinka
Ďakujem, a ak ich zamestnala na Dovp od decembra do februára, za december vyhlásenie nepodpísali a SZČO odviedla zrážkovú dan aj podala výkaz o zrážkovej dani, lebo nemala podpísané vyhlásenie, môže teraz v januári vyhlásenie podpísať aby nemusela odvádzať zrážkovú daŇ????
ĎĎĎ
Áno, keď podpíše v januári, nezdaniteľná časť sa uplatní prvý krát za január 2007.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Fajn, veľmi pekne ďakujem, potrebovala som sa uistiť.
a ešte otázočka: a ak je to zamestnanec zamestnaný na polovičný pracovný úväzok a tiež je jeho príjem nižší ako 5000,- tak je to tiež dan zrážková?
Ď
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

lydinka
Fajn, veľmi pekne ďakujem, potrebovala som sa uistiť.
a ešte otázočka: a ak je to zamestnanec zamestnaný na polovičný pracovný úväzok a tiež je jeho príjem nižší ako 5000,- tak je to tiež dan zrážková?
Ď
Ak nemá podpísané vyhlásenie, teda si neuplatňuje nezdaniteľnú časť ani daňový bonus na deti, tak áno, ZRÁŽKOVÁ DAŇ.
0 0
petra.foltanova petra.foltanova

petra.foltanova je offline (nepripojený) petra.foltanova

ešte jedna otázka

náš zamestnanec je poberateľom výsluhového dôchodku. má nárok na uplatnenie nezdaniteľného základu?????
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

petra.foltanova
ešte jedna otázka

náš zamestnanec je poberateľom výsluhového dôchodku. má nárok na uplatnenie nezdaniteľného základu?????
Zákon o dani z príjmu § 11 ods. 2 hovorí, že nárok na nezdaniteľnú čiastku nemá daňovník, ak bol na začiatku zdaňovacieho obdobia (t.j. k 1.1. príslušného roka) poberateľom výsluhového dôchodku.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Janka velmi pekne dakujem za pomoc
0 0
belanicka belanicka

belanicka je offline (nepripojený) belanicka

presne tak, prirocnom zuctovani ,alebo v danovom priznani sa to doriesi,len to rychle podpisat

KS na zrazkovu dan je 1744
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať