Zavrieť

Porady

Odhlásenie zamestnávateľa

Prosím o radu:
Firma zamestnávala posledného zamestnanca, ktorý bol dlhodobo PN. PN ukončil k 1.10. 2006 s tým, že nastupuje na čiastočný invalidný dôchodok. U nás dal výpoveď k 2.10.2006. K tomu dátumu som ho aj odhlásila, ale ešte som neodhlásila firmu ani na SP ani na VšZP, chcela som podať ako každý mesiac nulové výkazy za 10/2006, ale MRP-Windows mi vypisuje pri všetkých výstupoch: Žiadne dáta pre tlač!
Čo urobiť v takom prípade?
Domnievam sa, že výkazy by som mala vypísať ručne s 0. A zamestnávateľa odhlásiť. V SP je to na tlačive RL ZĽ, ale nikde tam nevidím kolónku Dátum, je tam len Dátum vzniku zmeny.Písať dátum tam? A ZĽ vo VšZP odhlásiť na akom tlačive?
Ďakujem za akúkoľvek informáciu. Pekný deň
<!-- / message --><!-- sig -->
Usporiadat
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Ahojte, prelistovala som si tu príspevky, len niektoré sú už staršieho dáta, tak Vás poprosím o "kontrolu"...
Firma, nakoľko sa prestalo dariť, prepustí k 30.6. všetkých zamestnancov a dohodárov... Vyplatí posledné mzdy, vystaví potvrdenie o príjme, vystaví ELDP, zápočtový list, spraví odhlášky do ZP, SP za zamestnancov + oznámi DÚ, že už nebude plátcom dane z príjmov zo ZČ, urobí odhlášky zamestnávateľa do SP, ZP.... je to všetko ? Má zamestnávateľ ešte nejaké povinnosti ? Na DÚ je na odhlášku špeciálne tlačivo, alebo stačí len oznámenie ?! Ďakujem za pomoc
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

... ako vidím, nem dobrá doba na pomoc .... všetci mrníkujete v inej téme, však ???
Naposledy upravil evuš : 24.06.11 at 05:46
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

evuš Pozri príspevok
Ahojte, prelistovala som si tu príspevky, len niektoré sú už staršieho dáta, tak Vás poprosím o "kontrolu"...
Firma, nakoľko sa prestalo dariť, prepustí k 30.6. všetkých zamestnancov a dohodárov... Vyplatí posledné mzdy, vystaví potvrdenie o príjme, vystaví ELDP, zápočtový list, spraví odhlášky do ZP, SP za zamestnancov + oznámi DÚ, že už nebude plátcom dane z príjmov zo ZČ, urobí odhlášky zamestnávateľa do SP, ZP.... je to všetko ? Má zamestnávateľ ešte nejaké povinnosti ? Na DÚ je na odhlášku špeciálne tlačivo, alebo stačí len oznámenie ?! Ďakujem za pomoc
Ešte by som sa chcela spýtať, odhlášku zamestnávateľa do SP a ZP treba dať k dátumu, kedy skončil posledný pracovný pomer, alebo až po vyplatení poslednej mzdy ? Prosím, ak vie niekto, poraďte !
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

evuš Pozri príspevok
Ešte by som sa chcela spýtať, odhlášku zamestnávateľa do SP a ZP treba dať k dátumu, kedy skončil posledný pracovný pomer, alebo až po vyplatení poslednej mzdy ? Prosím, ak vie niekto, poraďte !
Kedy skončil posledný pracovný pomer.
2 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

evuš Pozri príspevok
Ahojte, prelistovala som si tu príspevky, len niektoré sú už staršieho dáta, tak Vás poprosím o "kontrolu"...
Firma, nakoľko sa prestalo dariť, prepustí k 30.6. všetkých zamestnancov a dohodárov... Vyplatí posledné mzdy, vystaví potvrdenie o príjme, vystaví ELDP, zápočtový list, spraví odhlášky do ZP, SP za zamestnancov + oznámi DÚ, že už nebude plátcom dane z príjmov zo ZČ, urobí odhlášky zamestnávateľa do SP, ZP.... je to všetko ? Má zamestnávateľ ešte nejaké povinnosti ? Na DÚ je na odhlášku špeciálne tlačivo, alebo stačí len oznámenie ?! Ďakujem za pomoc
to čo si vymenovala hore by malo byť všetko len ja som ešte poslala odhlášku RTVS ,doplnkové dôch.poist., len neviem či firma už nebude nikdy zamestnávať ?
Ak v budúcnosti plánuje netreba odhlasovať z Dú ja som posielala 0 štvrťr.prehľady. Ak nebude stačí poslať listom oznámenie.
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

katka 23 Pozri príspevok
to čo si vymenovala hore by malo byť všetko len ja som ešte poslala odhlášku RTVS ,doplnkové dôch.poist., len neviem či firma už nebude nikdy zamestnávať ?
Ak v budúcnosti plánuje netreba odhlasovať z Dú ja som posielala 0 štvrťr.prehľady. Ak nebude stačí poslať listom oznámenie.

Katka 23, veľká vďaka za radu i ochotu ! A na DÚ sa dáva posledný deň, kedy bola vyplatená posledná mzda, alebo tiež posledný deň, kedy skončil PP posledný zamestnanec ?... firma sa buď predá alebo zlikviduje /takže 0 výkazy sa nebudú podávať/ ... ďakujem
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

posledný deň PP zam.
1 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Nezabudnite podať na DÚ aj celoročné hlásenie !!!
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

kn-alka Pozri príspevok
Nezabudnite podať na DÚ aj celoročné hlásenie !!!

Dievčence, vďaka za rady... kn-alka, trochu si ma zmiatla .... za 2.Q. podám normálny prehľad, 3.q., 4.q. nulové a do 31.03.2012 hlásenie - nie ??? Alebo za 2.Q. prehľad + následne hlásenie za I. a II. Q. hlásenie do 30.09.2011 ?? Prosím, vysvetli mi, ako je to správne... Ďakujem
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

2.Q normalne , potom nulové a do 31.03.2012 hlasenie o vyučtovaní dane za r.2011 - všetky prehľady súhrn
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

katka 23 Pozri príspevok
2.Q normalne , potom nulové a do 31.03.2012 hlasenie o vyučtovaní dane za r.2011 - všetky prehľady súhrn

Vďaka, aj som si myslela, že to tak má byť !
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

evuš Pozri príspevok
Vďaka, aj som si myslela, že to tak má byť !
Podľa mňa 3,4 q netreba podávať nulové prehľady, veď už bude Z- teľ odhlásený z DÚ ako platiteľ dane. Z-ci už nebudú, tak prečo 0- prehľady? Podľa mňa už iba za 2.q a nabudúci rok hlásenie. Či sa mýlim?
1 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

jasné ja som zabudla že zam- ov odhlásia. díky za opravu.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

evuš Pozri príspevok
Dievčence, vďaka za rady... kn-alka, trochu si ma zmiatla .... za 2.Q. podám normálny prehľad, 3.q., 4.q. nulové a do 31.03.2012 hlásenie - nie ??? Alebo za 2.Q. prehľad + následne hlásenie za I. a II. Q. hlásenie do 30.09.2011 ?? Prosím, vysvetli mi, ako je to správne... Ďakujem
nesúhlasím......a čo §39 ods.(11) ?????? daň. zákona???Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Mila123 Pozri príspevok
nesúhlasím......a čo §39 ods.(11) ?????? daň. zákona???Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
Nerozumiem s čím nesúhlasíš? Veď on už nebude platiteľ dane z príjmu zo závislej činnosti- keď sa odhlási k 30.6.2011 - kedy naposledy bude zamestnávaťeľom. Potom už nebude mať zamestnancov. Aspoň tak tomu rozumiem ja. Dúfam, že správne
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

ja by som tiež rada vedela niečo bližšie...
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

...fúha, asi to bude ešte veselé... vďaka za ochotu
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
takže zhrnutie, čo sa týka daňového úradu:
prehľady za 1Q a 2Q/2011
odhláška - oznámenie, že už nezamestnáva
do 31.03.2012 hlásenie za rok 2011
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ ktorý je platiteľom dane 122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
Naposledy upravil katka 23 : 24.06.11 at 13:23 Dôvod: formát.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
ale však hlásenie musí podať, v roku 2011 vyplácal príjmy zo závislej činnosti, nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať