Zavrieť

Porady

Účtovanie športového klubu

otp otp

otp je offline (nepripojený) otp

Dobrý deň, chcela by som poradiť aké účtovníctvo viesť pri športovom klube.Niekde som sa dočítala,že podvojné avšak poznám klub-občianske združenie ,kde už niekoľko rokov vedú JÚ. Ja by som chcela v 01/2007 založiť o.z. športový klub len nemám jasno aké účtovníctvo by som mala viesť.ďakujem
Naposledy upravil Dav : 04.12.09 at 14:24
Usporiadat
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

Ďaakujem veľmi pekne, ja by som to v podstate asi tiež takto zaradila, ale potrebovala som sa uistiť, ale asi by som dala do VOZD aj časť výdavkov na prevádzku strelnice (terče, materiál na údržbu - napr. sa kupoval štrk na cestu pre lepší prístup), pretože táto sa používa vlastne aj na prenájom (napr. pre policajtov, ktorí tu majú strelby) a aj práve kôli tomuto sa musí strelnica udržiavať. Návštevníci (ktorým sa strelnica prenajíma) tu napr. používajú terče, požičiavajú si nejaké pomôcky, niečo zničia a pod. Chcela by som to rozdeliť napr. 5O:5O. Lebo ju samozrejme užívajú aj členovia klubu. Mohlo by to tak byť?
0 0
shaggy shaggy

shaggy je offline (nepripojený) shaggy

A ak má športový klub príjem z predaja/prestupu hráčov, POZD ?
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

shaggy Pozri príspevok
A ak má športový klub príjem z predaja/prestupu hráčov, POZD ?
ide o oslobodený príjem... pozrite časopis športinform 1/2008, krásne je to tam vysvetlené
0 0
shaggy shaggy

shaggy je offline (nepripojený) shaggy

Dakujem
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Podľa predchadzajúcich príspevkov neviem kde zaradiť príjem zo vstúpneho a výčapu z futbalových zápasov??? Sme obč.zdr. Futbalový klub. Ak je to POZD musíme viesť v PÚ alebo môžeme v JÚ????
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Môj názor:
vstupné - POZD, nie je podnikanie, možnosť viesť JÚ
výčap - POZD, je podnikanie, nutnosť viesť PÚ
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Ego Ďakujem. Potrebujem ešte vedieť. Ak futbalisti zoberú sponzorské na oplatku reklamy je to POZD - JÚ alebo nutnosť viesť PÚ????
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Je to síce POZD, ale ak to nemajú ako živnosť, stačí JÚ.
A pozor, ak je to príjem za reklamu, nie je to sponzorstvo.
0 0
marijko marijko

marijko je offline (nepripojený) marijko

marijko Pozri príspevok
Prepacte ... som v tomto fakt nie v obraze ale ...
§ 13
Oslobodenie od dane
(2) Od dane sú oslobodené aj
b) členské príspevky podľa stanov, štatútu, zriaďovacích listín alebo zakladateľských listín prijaté záujmovými združeniami právnických osôb, profesijnými komorami, občianskymi združeniami vrátane odborových organizácií, politickými stranami a politickými hnutiami,


Cize ak je sportovy klub obcianske zdruzenie a ma prijmy len z clenskych prispevkov ktore su podla stanov ... tj toto by bolo mimo dane ... alebo sa mylim?

Prosim o objasnenie situacie ci je potrebne podavat DP a tiez akym sposobom evidovat tieto prijmy (prispevky) - staci viest len penazny dennik?

Priklad:
OZ (vznik na zaklade stanov, registracia na MVSR) - sport klub ma 10 clenov, podla stanov maju člensky prispevok stanoveny na 20€ mesacne.
Rocne vyzbierali 2400€. Vydavky mali len na pracu trenera ktory je SZCO a fakturuje si svoju pracu. Na faktury mu islo 1400€.

Je v tomto pripade potrebne aby podaval DP?
Este by som poprosil o upresnenie kde zapisat dane polozky do pen, dennika.
1. clenske prispevky - Prijmy, ktore podla osobitneho predpisu neovplyvnuju zaklad DP? alebo Ostane prijmy zahrnute do zakladu DP?
- ja by som dal Prijmy podla osobitneho predpisu ...

2. trener si mesacne fakturuje sovju pracu ktory vykonava. Takze: Vydavky, ktore podla osobitneho predpisuneovyplyvnuju zaklad DP? Alebo Vydavky vynalozene na dosihanutie a udrzanie prijmov a tam Prevadzkova Rezia?
- ja by som dal Vydavky ktore podla osobitneho predpisu neovplyvnuju ...

3. Drobnosti ako kolky k registracii, peciatka, www domena a stranka?
- ja by som dal prevadzkova rezia ...

Co vy na to? Vopred dakujem za Vase navrhy a usmernenia!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať