Zavrieť

Porady

Gastrolistky

Chcela by som sa len spytat, ci je zo zakona povinne, aby zamestnanci dostavali gastrolistky v hodnote 80,-
Nasi dostavaju 72.
Nie je to v poriadku?
Usporiadat
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Jano1961
Nie.Zamestnávateľ si dá do nákladov 55 percent z ceny 72.-Sk, ostatnú čiastku doplatí
zamestnanec.
Dovolím si nesúhlasiť, lebo:
Celkom presne zákona znie:
§ 152 ods 2:
"Zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie podľa odseku 1 najmä podávaním jedného teplého hlavného jedla vrátane vhodného nápoja zamestnancovi v priebehu pracovnej zmeny ..."
odst. 3.
"Zamestnávateľ prispieva na stravovanie podľa odseku 2 vo výške najmenej 55% ceny jedla, najviac však na každé jedlo do výšky 55% stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu. Okrem toho zamestnávateľ poskytuje ríspevok podľa osobitného predpisu."

Podľa mňa najmenej 55% z ceny lístka je najmenej, a ja keď prispejem inak, tak to má obmedzenie a to je 44,- Sk . Zákon mi umožňuje prispieť aj inou sumou, len ju obmedzuje na tých 44,- Sk, čiže na 55% stravného poskytovaného pri pracovnej ceste.....
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Presne ako píše Sany.
0 0
iveta777 iveta777

iveta777 je offline (nepripojený) iveta777

Dobrý večer chcela by som sa opýtať či môžem dať peniaze namiesto gastrolístkov.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Bez toho, aby to malo daňový dopad nie. Ak dáte zamestnancom miesto lístkov peniaze, bude to pre nich zdaniteľný príjem.
0 0
akozuchova akozuchova

akozuchova je offline (nepripojený) akozuchova

môže mi niekto poradiť? dnes sa mi ozval jeden zamestnanec, že on nechce dostávať stravné lístky. Je to vôbec možné? Nechápem jeho rozmýšľanie....
Čo s tým?
ďakujem za rady...
0 0
akozuchova akozuchova

akozuchova je offline (nepripojený) akozuchova

nikto mi nevie poradiť???
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Podľa mňa aj keď je lístok 72,-Sk/55%-39,60/, si do nákladov môže dať 44,-Sk,-je to daňovo uznaný náklad.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Tak sa naňho vykašli, ak si myslí, že niečo vyžmýka ja na omyle.Peniaze nemôže dostávať,lebo by ich mal ako príjem.Niektorí zamestnanci nechcú doplácať na lístky,
možno nechápe,že keď zaplatí napr.20,-Sk a listok má hodnotu 60,-,tak získa 40,-Sk
s tým som sa už stretla!
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
akozuchova
nikto mi nevie poradiť???
Zamestnanec nemôže dostávať peniaze, je to jeho zdaniteľný príjem. Ak odmieta, nech to napíše písomne, a podpíše, zamestnávateľ bude rád, že bude mať menšie náklady. V tom prípade si zamestnávateľ splnil svoju povinnosť, to znamená že zabezpečil stravovanie svojich zamestnacov.(aj jeho). Ak niekto chce inú stravu, tak to je problém, v takom prípade môže zamestnanec íst s lístkom do iného stravovacieho zariadenia. Nie každému sa dá vyhovieť, v zákonníku práce nie je napísané, že zamestnávateľ bude kŕmiť nasilu svoju posádku. Zamestnávateľ vytvoril možnosť a zamestnanec môže, ale aj nemusí túto možnosť využiť.
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
akozuchova
môže mi niekto poradiť? dnes sa mi ozval jeden zamestnanec, že on nechce dostávať stravné lístky. Je to vôbec možné? Nechápem jeho rozmýšľanie....
Čo s tým?
ďakujem za rady...
My sme takyto pripad riesili pisomnou formou, kde zamestnanec podpisal, ze nechce poberat stravne listky.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
akozuchova
môže mi niekto poradiť? dnes sa mi ozval jeden zamestnanec, že on nechce dostávať stravné lístky. Je to vôbec možné? Nechápem jeho rozmýšľanie....
Čo s tým?
ďakujem za rady...
chci to písomne (bezpodmienečne), nech to máš čierne na bielom
0 0
akozuchova akozuchova

akozuchova je offline (nepripojený) akozuchova

ďakujem vám všetkým, pomohli ste mi...
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Mam na vas jednu prosbu: nasi zamestnanci dostavaju stravu ktoru im nosi priamo na pracovisko zamestnanec z jednej stravovacej jedalni,minuleho roku sme im vyplacali 25 sk bez ohladu na to ci obed stal 30sk,alebo napriklad 25.Teraz sme sa rozhodli ze bez ohladu na cenu im budeme vyplacat podla zakona 55%. Problem je v tom ze nasi zamestnanci sa nevedia dohodnut,lebo sa im to nejako nepaci,lebo minuleho roku doplacali len okolo 160sk, a teraz ked uhradzaju 45% + DPH na to,tak sa im to vyšplha na nejakych 400sk/samozrejme sa zmenili ceny obedov, vzrastli o nejakych 10-15sk/. Uz sme si mysleli ze sa to vyriesilo ale teraz zase vymyslaju so stravnymi listkami, chcem sa opytat,co si myslite co je lepsie, stravne listky alebo taka strava aku mali doteraz ktoru im nosili zo stravnej jedalni??? Dakujem za radu

/ps: u nas je to trosku zlozitejsie,lebo u nas mame na vyber 3 druhy jedal: polievka,bezmäsite a mäsite, polievka stoji 18 sk, bezmäsite po novom 43sk a mäsite 53sk-----a zamestnanci sa musia dohodnut kolko krat chcu do tyzdna polievku mäsite alebo bezmäsite jedlo----je to zlozite a este mame dokonca na pracovisku same zeny,tak to ked zacne debata ani jedna neupusti/

Dakujem vopred...... ))) pekny den prajem
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Je ťažko povedať, čo je výhodnejšie - nosená strava, alebo Gastrolístky. Každému vyhovuje niečo iné.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Tu sa nemôžeme baviť o tom, čo je výhodnejšie. Zamestnávateľ je povinný
zabezpečiť teplé jedlo. A ako, či má kamaráta,(alebo jedáleň s kamarátom a chcemu helfnúť) ktorý mu to zabepečí alebo Vám dá gastrolístky a starajte sa sami je len na ňom. Bude ako on chce.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať