Zavrieť

Porady

Účtovanie strav. lístkov

Dobrý deň poraďáci,
moja predchodkyňa - účtovníčka účtovala stravné lístky takto:
obstaranie: 213/211
výdaj zamestnancom: 512/213
SL firma kupovala v NH 40,- Sk, t.j. celá suma išla do nákladov a zamestanci neprispievali nič. Aký je váš názor? Ja mám problém s výdajom na účet 512
Usporiadat
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

dipe Pozri príspevok
Ahojte. Nie som si istá či som v správnej téme no neviem nájsť nič iné. Mám reštauráciu kde predávame svoje trávne lístky no berieme aj stravné poukážky. Poraďte mi niekto na ktoré účty ich budem účtovať a vlastne ako ich zaúčtujem. Následne idem do hypermarketu alebo do potravin, kde nakúpim potraviny do kuchyne.Na pokladničnom bloku mám nákup na šeky a hotovosť, číže kombinovanú platbu. Ako to budem účtovať. Nemám ani šajn ..............
Ďakujem za pomoc
..........posúvam
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

dipe Pozri príspevok
..........posúvam
Stravné poukážky a lístky sú vlastne platidlom ako sú aj peniaze. Účtujú sa na 213 - aj ich úbytok a j príjem. Ja by som to robila cez ID.
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

dipe Pozri príspevok
Ahojte. Nie som si istá či som v správnej téme no neviem nájsť nič iné. Mám reštauráciu kde predávame svoje trávne lístky no berieme aj stravné poukážky. Poraďte mi niekto na ktoré účty ich budem účtovať a vlastne ako ich zaúčtujem. Následne idem do hypermarketu alebo do potravin, kde nakúpim potraviny do kuchyne.Na pokladničnom bloku mám nákup na šeky a hotovosť, číže kombinovanú platbu. Ako to budem účtovať. Nemám ani šajn ..............
Ďakujem za pomoc

Pekný preklep, len aby to od 1.1.2009 nebola pravda.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

HA HA HA!!! Ďakujem za upozornenie, no ešte by bodlo aj malé usmernenie, ako riešiť môj problém.

S pozdravom
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

...ja som asi nejaká pribrzdená. Ak predávam stávnikom svoje strávne lístky účtujem ich na účty 601AE/518AE je to zle? Poraďte, ako je to správne, prosím.
Ďakujem
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

... v polovici marci má každý účtovník byť pribrzdený. Riešiš asi dva problémy: vlastné stravné lístky - to je účtovanie, ktoré si uviedla a druhý problém pokiaľ tomu dobre rozumiem, je ten, že za obdržané lístky od gastrospoločnosti nakupujete potom v marketoch?
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

...no takto, naša "jedáleň"/nie je to reštaurácia/ bola zriadená za účelom vyvarovne pre dôchodcov ako nezisková organizácia. Máme svoje stravne lístky ktoré sa predávajú dôchodcom no chodia k nám sa stravovať aj ne dôchodcovia,platia gastrošekmi. Tomu nerozumiem, ako to mám účtovať správne hlavne tie gastrošeky.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

dipe Pozri príspevok
...no takto, naša "jedáleň"/nie je to reštaurácia/ bola zriadená za účelom vyvarovne pre dôchodcov ako nezisková organizácia. Máme svoje stravne lístky ktoré sa predávajú dôchodcom no chodia k nám sa stravovať aj ne dôchodcovia,platia gastrošekmi. Tomu nerozumiem, ako to mám účtovať správne hlavne tie gastrošeky.

..................posúvam
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

MartinkoK Pozri príspevok
Dobrý deň,
mám takúto otázočku, firma kúpila zamestnancom obedáre na zabezpečenie stravovania. Sú daňovým výdavkom?
Prosím Vás a na aký účet ich mám zaúčtovať.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MartinkoK Pozri príspevok
Prosím Vás a na aký účet ich mám zaúčtovať.
501AE.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
MartinkoK Pozri príspevok
Prosím Vás a na aký účet ich mám zaúčtovať.
obedáre zaúčtuješ do réžie na 501
0 0
Calinka Calinka

Calinka je offline (nepripojený) Calinka

Práve začínam s účtovaním stravných lístkov. Celé som si to tu prečítala, a je mi zhruba jasné, ako to zaúčtovať. Mám len 2 nejasnosti

1. keď poskytujeme zamestnancom stravné lístky, tak oni platia 45% zo sumy bez DPH a 55% + celá DPH platí firma?

2. ako si vypočítam, koľko mám prispievať zo SF? Ak si ho rozpočítam podľa počtu zamestnancov, tak sa bojím, že keď príjmeme ďalších zamestnancov, tak mi SF nebude stačiť na všetky SL.... Fakt netuším, ako ho rozrátať tak, aby som s tým nemala problém...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Calinka Pozri príspevok
Práve začínam s účtovaním stravných lístkov. Celé som si to tu prečítala, a je mi zhruba jasné, ako to zaúčtovať. Mám len 2 nejasnosti

1. keď poskytujeme zamestnancom stravné lístky, tak oni platia 45% zo sumy bez DPH a 55% + celá DPH platí firma?

2. ako si vypočítam, koľko mám prispievať zo SF? Ak si ho rozpočítam podľa počtu zamestnancov, tak sa bojím, že keď príjmeme ďalších zamestnancov, tak mi SF nebude stačiť na všetky SL.... Fakt netuším, ako ho rozrátať tak, aby som s tým nemala problém...
1. ak hovoríme o gastrolístkoch, tak dph neplatí zamestnanec, 55% z hodnoty stravenky-najviac však 55% stravného pri PC 5.-12 hod.-t.j z 89.- 48,95 je nákladom zamestnáv., potom ešte ide o povinný príspevok zamestnáv. zo SF, a až potom môžeme hovoriť o úhrade zamestnanca.
2.treba si rozanalizovať koľko je povinný príspevok do SF z miezd, koľko je nákup straveniek a tak urobiť kalkuláciu.
0 0
Calinka Calinka

Calinka je offline (nepripojený) Calinka

Ďakujem za odpoveď. Ešte taký malý dotaz. Ako často môžem meniť príspevok zo SF? Musím ho stanoviť na celý rok, alebo ho môžem priebežne meniť? (Napr. pri zvyšovaní miezd = vyšší príspevok do SF)
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

uvažujem správne ?

stravné šeky Le Cheque Dejeuner v hodnote 89,00 Sk a od 01.06.2008 môžem to aj takto robiť ?

zamestnávateľ by použil 55% z 98,00Sk = 53,90 Sk
SF = 10,00Sk
zamestnanec = (89,00 -53,90 - 10,00) = 25,10Sk

Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

books Pozri príspevok
uvažujem správne ?

stravné šeky Le Cheque Dejeuner v hodnote 89,00 Sk a od 01.06.2008 môžem to aj takto robiť ?

zamestnávateľ by použil 55% z 98,00Sk = 53,90 Sk
SF = 10,00Sk
zamestnanec = (89,00 -53,90 - 10,00) = 25,10Sk

Ďakujem
Zamestnancovi to musíš zaokrúhliť na celé koruny, ak to bude zrážka zo mzdy ( 0,10 už dávno nemáme) alebo na 0,50 hal., ak platiť bude cez pokladňu, iInak to máš dobre.
Naposledy upravil Tweety : 02.06.08 at 06:13 Dôvod: nie zčážka, ale zrážka.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

books Pozri príspevok
uvažujem správne ?
zamestnávateľ by použil 55% z 98,00Sk = 53,90 Sk
SF = 10,00Sk 10,10 Sk
zamestnanec = (89,00 -53,90 - 10,00) = 25,10Sk 25 Sk

Ďakujem
. .
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
books Pozri príspevok
uvažujem správne ?

stravné šeky Le Cheque Dejeuner v hodnote 89,00 Sk a od 01.06.2008 môžem to aj takto robiť ?

zamestnávateľ by použil 55% z 98,00Sk = 53,90 Sk
SF = 10,00Sk
zamestnanec = (89,00 -53,90 - 10,00) = 25,10Sk

Ďakujem
Zamestnávateľ podľa mňa nemôže zamestnancovi preplatiť viac ako 55% z hodnoty stravného lístku.
Čo si dá do nákladov, to je druhá vec.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ego.mc Pozri príspevok
Zamestnávateľ podľa mňa nemôže zamestnancovi preplatiť viac ako 55% z hodnoty stravného lístku.
Čo si dá do nákladov, to je druhá vec.
Je to nesprávna informácia.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Prečítala som si znovuotvorenú tému o SL. Znamená to, že od 01.06.2008 môžem dať do daňovo uznateľných nákladov 55% z 98 Sk? Pochopila som to správne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať