Zavrieť

Porady

Recepty_vianočné pečenie

Priznám sa, že som dlho nehľadala, či tu už takáto téma je. Toto som dnes dostala do mailu
Usporiadat
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

... pekne rano a pekny hmlisty den prajem ...



aby ste sa nenudili cez vikend, posielam inspiraciu na pecenie :

Ischler - Išlské koláčiky

Chriapky
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Včera som skúsila upiecť adventný medovníkový venček - svietnik. Bol to môj prvý pokus. Rozmýšľam,či vôbec zdobiť, aj takéto sa mi to páči, možno som mohla prizdobiť badyánom, škoricou, orechovou škrupinkou...na inšpiráciu
Honzíček 3 107.jpg  
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Včera som skúsila upiecť adventný medovníkový venček - svietnik. Bol to môj prvý pokus. Rozmýšľam,či vôbec zdobiť, aj takéto sa mi to páči, možno som mohla prizdobiť badyánom, škoricou, orechovou škrupinkou...na inšpiráciu
peknucke.
ja som si tiez napiekla,sest ich mam/aj pre pribuznych/.ale som ich aj nazdobila,lenze ja to neviem tu prilepit.nemam skenovacku ani nikoho kto to vie.takze moje dielka su len na osobny pohlad
ale do stredu som si naaranzovala taku malinku vetvicku s bukvicami a sipkami a goralikmi,nech je to echt vianocne.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
olybaba Pozri príspevok
... pekne rano a pekny hmlisty den prajem ...



aby ste sa nenudili cez vikend, posielam inspiraciu na pecenie :

Ischler - Išlské koláčiky

Chriapky
Olybabka, zaujal ma Tvoj recept na chriapky, chcem sa opýtať že ako vykrajuješ tortové oblátky?
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

-pri recepte chriapky kruzok z tortovej oplatky vykrajujem ostrym okruhlym vykrajovatkom na pagace

0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Pridávam zopár receptov
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
ahojte, tak aj ja pridam jeden osvedceny,rychly a hlavne nenarocny recept "Vinove kolaciky". Potrebujeme pol kg hladkej muky, 2 palmariny,12lyžíc /polievkovych/ bieleho vína. to vsetko zmiešame, dame do chladnicky na 20-30minut. Dosku pomucime hladkou mukou a vypracujeme.najlepsie je si odoberat z chladnicky po troche /tym ze su tam 2palmariny tak sa to rychlo topi/.rozvalkame a vykrajujeme rôzne tvary.dame piect na 15-20minut a este teple obalime v prask.cukor+vanil.cukor. mne z jednej davky vyjde 160-190kolacikov /zalezi ake velke tvary robite, ja väčšinou robim stredne,t.j.dlzka kolacika 4-5cm/.dobru chut
P.S. vcera som piekla a do vianoc este budem musiet zas,mojim trom chlapom velmi chutia.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Baby, vy už vážne pečiete na Vianoce? No to by som musela schovať k susedom, aby mi to tí moji hladoši nenašli. Minulý rok som medovníky piekla na 3 krát (vždy po 2 dávky), 24. som pomaly nemala čo zavesiť na stromček.
0 0
Iveta171 Iveta171

Iveta171 je offline (nepripojený) Iveta171

Prikladám receptík na vyskúšanie
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

olybaba Pozri príspevok
-pri recepte chriapky kruzok z tortovej oplatky vykrajujem ostrym okruhlym vykrajovatkom na pagace

mozes pouzit aj normalne vykrajovacky-hocake tvary,len si ju pred vykrojenim namoc vzdy do teplej vody.oblatky sa nebudu lupat.
0 0
elena11 elena11

elena11 je offline (nepripojený) elena11

Chcem sa spýtaľ, či niekto robí orechové rožky. Keď sa upečú vo vnútri sú duté. Pečú sa v miskách. Ja som ich často robila orechové aj s kokosom, ale vtedy sa vyrábala SANA margarí a darili sa mi. Teraz som ich skúšala robiť s palmarínom, herou, ale keď ich vytiahnem z rúry tak splasknú a nedajú sa vyklepnuť. Poraďte mi prosím neikto dobrý recept.
0 0
elena11 elena11

elena11 je offline (nepripojený) elena11

Tak je to aj u nás. Mám troch dospelých chlapov a už mi to skoro pojedli a robila som 4 druhy a po 5 plechov. Teraz idem robiť ďalšie aby aj niečo zostalo na Vianoce.
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

naozaj sú skvelé

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=35323
1 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
elena11 Pozri príspevok
Chcem sa spýtaľ, či niekto robí orechové rožky. Keď sa upečú vo vnútri sú duté. Pečú sa v miskách. Ja som ich často robila orechové aj s kokosom, ale vtedy sa vyrábala SANA margarí a darili sa mi. Teraz som ich skúšala robiť s palmarínom, herou, ale keď ich vytiahnem z rúry tak splasknú a nedajú sa vyklepnuť. Poraďte mi prosím neikto dobrý recept.
Nerobil som orechové rožky, ale vínové koláčiky a ak sa pozrieš na môj príspevok tak asi to by malo byť ono.
http://www.porada.sk/t123291-p15-co-...a-vianoce.html
Pretože som použil na miesto Hery či Palmarínu margarín z Rakúska, je to taká kocka a je to aj na pečenie aj na natretie, ale teraz neviem ako sa volá.
Totiž tie vínové koláčiky mali byť ploché, ale oni mi tak narástli a sú duté.
Ale to ti asi nepomôže.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

elena11 Pozri príspevok
Chcem sa spýtaľ, či niekto robí orechové rožky. Keď sa upečú vo vnútri sú duté. Pečú sa v miskách. Ja som ich často robila orechové aj s kokosom, ale vtedy sa vyrábala SANA margarí a darili sa mi. Teraz som ich skúšala robiť s palmarínom, herou, ale keď ich vytiahnem z rúry tak splasknú a nedajú sa vyklepnuť. Poraďte mi prosím neikto dobrý recept.
skús ako tuk použiť smetol

Tento rok som nepiekla, ale vlani som robila z týchto surovín a boli dobré :

1/2 kg práškového cukru
1 smetol
l balík kokosovej múky
1 prášok do pečiva
25 dg hladkej múky.
0 0
Ešli Ešli

Ešli je offline (nepripojený) Ešli

Čo je "smetol" ?. Ja som to raz skúšala robiť, a stroskotala som na vyklopení z formičiek, ale aj z mrvenička z toho bola dobrá /pre mňa/
0 0
DominikaDominika DominikaDominika

DominikaDominika je offline (nepripojený) DominikaDominika

Starší názov pre Palmarin, alebo Heru.... skrátka rastlinný tuk na pečenie......
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

DominikaDominika Pozri príspevok
Starší názov pre Palmarin, alebo Heru.... skrátka rastlinný tuk na pečenie......
skôr náhrada masla. Od Hery má smetol ďaleko. Pri pečení s Herou je pečivo krehké - rozsýpa sa.
0 0
DominikaDominika DominikaDominika

DominikaDominika je offline (nepripojený) DominikaDominika

a to ešte niekde na Slovensku sa dá kúpiť "SMETOL?". Ja to poznám len z "dávnych" čias.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

DominikaDominika Pozri príspevok
a to ešte niekde na Slovensku sa dá kúpiť "SMETOL?". Ja to poznám len z "dávnych" čias.....
Neviem - žeby ho premenovali na Palmarín ? Hera to určite nie je.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať