Zavrieť

Porady

Premenovanie s.r.o.

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Prosím poraďte mi postup, ako premenovať s.r.o. Ide o s.r.o., ktorá má jediného spoločníka.

Vopred ďakujem (a vopred prideľujem bodíky).
Usporiadat
Dana7 Dana7

Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

"kancelárska sivá myš" ...viac
Jozef Mihál Pozri príspevok
Prosím poraďte mi postup, ako premenovať s.r.o. Ide o s.r.o., ktorá má jediného spoločníka.

Vopred ďakujem (a vopred prideľujem bodíky).
Prosím rovnako o radu, ale moja situácia je trochu iná. Zakladám jednoosobovú s.r.o., mám návrh a zakladateľskú listinu na živnostenskom úrade a teraz mi volali, že si musím ešte pred zápisom do OR zmeniť názov, lebo už taký existuje, niekto ma asi predbehol a mal už návrh na zápis na súde, ale na nete ešte nebol, keď som si overovala, či už taký existuje. Tá pani na ŽR mi povedala, že prevezmem si živ. list na pôvodné meno a následne mám doniesť notársky overený "dodatok" o zmene zakladateľskej listiny v časti názov a oni mi vydajú zápisnicu o zmene názvu ešte pred zápisom do OR. Nemám, ale ani páru ako má taký dodatok vlastne vyzerať a čo všetko má obsahovať. Prosím poradí mi niekto?

Už vopred ďakujem
0 0
rmspolocnosti rmspolocnosti

rmspolocnosti je offline (nepripojený) rmspolocnosti

ondrejvla Pozri príspevok
To sa mi vari sníva, ja idem odovzdať svoj poznatok pánu Mihálovi! Ani si neviete predstaviť ako veľmi rada!
Postup, ako som to riešila ja :
1) - zápisnica z VZ o zmene názvu spoločnosti, keďže sa jedná o jednoosobovú spoločnosť, musí byť všetko overené u notára,
2) - návrh do OR na zmenu názvu spoločnosti,
3) - po zmene názvu - výpis z OR, zmena názvu v : Živn.register, Poisťovne, DÚ, dodatky ku všetkým zmluvám, ktoré sú v platnosti v čase zmeny, zmena v bankách, zaslať všetkým obdchodným partnerom list o zmene názvu spoločnosti, ale s existujúcim IĆO, DIČ, IČ DPH, dodatky k prac.zmluvám zamestnancov, a zaslať túto informáciu s kópiou aktuálneho výpisu tým, o ktorých si myslím, že je to potrebné.
Dúfam, že som poradila správne a všetko, na čo som si spomenula.

Podpis na rozhodnutí jediného spoločníka nemusí byť notársky osvedčený.

Daniel

Ready Made Spoločnosti s.r.o.
0 0
rmspolocnosti rmspolocnosti

rmspolocnosti je offline (nepripojený) rmspolocnosti

Dana7 Pozri príspevok
Prosím rovnako o radu, ale moja situácia je trochu iná. Zakladám jednoosobovú s.r.o., mám návrh a zakladateľskú listinu na živnostenskom úrade a teraz mi volali, že si musím ešte pred zápisom do OR zmeniť názov, lebo už taký existuje, niekto ma asi predbehol a mal už návrh na zápis na súde, ale na nete ešte nebol, keď som si overovala, či už taký existuje. Tá pani na ŽR mi povedala, že prevezmem si živ. list na pôvodné meno a následne mám doniesť notársky overený "dodatok" o zmene zakladateľskej listiny v časti názov a oni mi vydajú zápisnicu o zmene názvu ešte pred zápisom do OR. Nemám, ale ani páru ako má taký dodatok vlastne vyzerať a čo všetko má obsahovať. Prosím poradí mi niekto?

Už vopred ďakujem
Poslite mi sukromnu spravu s Vasim emailom.

Daniel

Ready Made Spoločnosti s.r.o.
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

rmspolocnosti Pozri príspevok
Podpis na rozhodnutí jediného spoločníka nemusí byť notársky osvedčený.

Daniel

Ready Made Spoločnosti s.r.o.
Pokial to nazves rozhodnutie, tak netreba overovat, ak to nazves dodatok k zakl. listine...tak ano
0 0
osiris84 osiris84

osiris84 je offline (nepripojený) osiris84

Mal by som aj ja jednu otazocku:
Ideme menit obchodne meno (XY, spolocnost s rucenim obmedzenym na XY, s.r.o.) a zaroven aj rozsirujeme predmet podnikania...
Da sa to zariadit tak, aby nam vydali ZL uz na to nove meno a nasledne by sa dal navrh na OR, ktorym by sa menilo aj obchodne meno a aj predmet podnikania?
Idealna by bola situacia, kedy by nove obchodne meno bolo uz zapisane na OR - ale nadarmo by sa platilo navyse (navrh na or na zmenu obchodneho mena, zapisat pod novym menom predmety podnikania do ZR a zas navrh a zmenu na OR).
a este jedna - do navrhov, ohlaseni, plnych moci mame davat stale stare obchodne meno az do zapisu do OR alebo aj nove (teda minimalne na ohlasenie by sa muselo uz nove dat...) mozme?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
osiris84 Pozri príspevok
Mal by som aj ja jednu otazocku:
Ideme menit obchodne meno (XY, spolocnost s rucenim obmedzenym na XY, s.r.o.) a zaroven aj rozsirujeme predmet podnikania...
Da sa to zariadit tak, aby nam vydali ZL uz na to nove meno a nasledne by sa dal navrh na OR, ktorym by sa menilo aj obchodne meno a aj predmet podnikania?
Idealna by bola situacia, kedy by nove obchodne meno bolo uz zapisane na OR - ale nadarmo by sa platilo navyse (navrh na or na zmenu obchodneho mena, zapisat pod novym menom predmety podnikania do ZR a zas navrh a zmenu na OR).
a este jedna - do navrhov, ohlaseni, plnych moci mame davat stale stare obchodne meno az do zapisu do OR alebo aj nove (teda minimalne na ohlasenie by sa muselo uz nove dat...) mozme?
dá, ale iba ak si ochotný podávať 2x návrh do OFR a 2x platiť správny poplatok
0 0
osiris84 osiris84

osiris84 je offline (nepripojený) osiris84

cize vravis ze sa da len sposobom:
OR (zmena obchodneho mena)-ZR(vydanie novych predmetov podnikania uz na nove obchodne meno)-OR (zapisanie novych predmetov podnikania)?
2x platit poplatok na sude sa mi zrovna nechce...
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
osiris84 Pozri príspevok
cize vravis ze sa da len sposobom:
OR (zmena obchodneho mena)-ZR(vydanie novych predmetov podnikania uz na nove obchodne meno)-OR (zapisanie novych predmetov podnikania)?
2x platit poplatok na sude sa mi zrovna nechce...
nie - samozrejme, že sa to dá aj jedným podaním, ale tvoja prvá otázka znela úplne inak a odpoveď na ňu je v mojom vyššieuvedenom príspevku
0 0
osiris84 osiris84

osiris84 je offline (nepripojený) osiris84

aha vidim, ze som chcel polozit jednu otazku a nakoniec z toho boli dve
takze vravis, ze nebude problem ak dam na zr ohlasenie uz pod novym obchodnym menom, ak to dolozim rozhodnutim jedineho spolocnika a aktualnym znenim zmluvy,resp. dodatku k nej, z ktorych to vyplyva aj ked nove obchodne meno este nebude zapisane v OR.
Nasledne po vydani ZL sa moze dat navrh na OR ohladom jedneho aj druheho...
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
osiris84 Pozri príspevok
aha vidim, ze som chcel polozit jednu otazku a nakoniec z toho boli dve
takze vravis, ze nebude problem ak dam na zr ohlasenie uz pod novym obchodnym menom, ak to dolozim rozhodnutim jedineho spolocnika a aktualnym znenim zmluvy,resp. dodatku k nej, z ktorych to vyplyva aj ked nove obchodne meno este nebude zapisane v OR.
Nasledne po vydani ZL sa moze dat navrh na OR ohladom jedneho aj druheho...
ŽÚ ti nevydá ŽL pod novým názvom spoločnosti, pokiaľ táto zmena neprebehne OR
0 0
osiris84 osiris84

osiris84 je offline (nepripojený) osiris84

hmmm a co takto?
spravim rozhodnutie ktorym sa meni obchodne meno a aj predmet podnikania.
1. na ZR ohlasim zivnost este pod starym menom co je v OR, kedze tam nove este nie je zapisane
2. nasledne na OR zmenim aj predmet podnikania a aj obchodne meno
3. na ZR podam oznamenie o zmene obchodneho mena

tymto sposobom by sa hadam dalo vyhnut tomu, aby som nadarmo 2x tych 66 € neplatil na sude...
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
osiris84 Pozri príspevok
hmmm a co takto?
spravim rozhodnutie ktorym sa meni obchodne meno a aj predmet podnikania.
1. na ZR ohlasim zivnost este pod starym menom co je v OR, kedze tam nove este nie je zapisane
2. nasledne na OR zmenim aj predmet podnikania a aj obchodne meno
3. na ZR podam oznamenie o zmene obchodneho mena

tymto sposobom by sa hadam dalo vyhnut tomu, aby som nadarmo 2x tych 66 € neplatil na sude...
hmm... a čo premena na €? to už máš vybavené?
0 0
osiris84 osiris84

osiris84 je offline (nepripojený) osiris84

este nie, nechcel som to tu tahat (pytal som sa v inej teme ale akosi nikto zatial neodpovedal). planujem ju spravit sucasne s navrhom.
zatial to vyzera takto:
1. zakladne imanie a vklad spolocnika je 200 000 - zmenit na 6 638,78 €
2. predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti sú vo výške 30 000 - zmenit na 995,82 €
3. Valné zhromaždenie je spôsobilé uznášať sa, ak sú prítomní spoločníci alebo ich zástupcovia, ktorí majú aspoň polovicu všetkých hlasov. Každý spoločník má jeden hlas na každých 1000 sk svojho vkladu. - zmenit na 33,19 €

Moze to takto zostat ? vyzera to sice kapanek krkolomne, ale po pravnej stranke v tom hadam nie je problem... (1. a 3. sa zaokruhlovalo dole a to 2. smerom nahor)

mohol by teda byt ten postup+ta premena? dik
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Mám skúsenosti, že určite sa dá premenovať s.r.o. Nakontaktuj sa na obchodný register a následne na ŽU. V našej firme sa premenovanie robilo vzhľadom na už podobný názov firmy, ktorá už pod takým názvom bola zaregistrovaná. Preto pri zaregistrovaní našej firmy bola podmienka zmena názvu firmy.
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

osiris84 Pozri príspevok
hmmm a co takto?
spravim rozhodnutie ktorym sa meni obchodne meno a aj predmet podnikania.
1. na ZR ohlasim zivnost este pod starym menom co je v OR, kedze tam nove este nie je zapisane
2. nasledne na OR zmenim aj predmet podnikania a aj obchodne meno
3. na ZR podam oznamenie o zmene obchodneho mena

tymto sposobom by sa hadam dalo vyhnut tomu, aby som nadarmo 2x tych 66 € neplatil na sude...
V obchodnom registri ti nové predmety činnosti nezapíšu, pokiaľ nemáš vybavený ŽL. Musíš 2x na OR, najprv zmeniť obchodné meno, potom vybaviť zmenu obchodného mena na ŽÚ, vybaviť ďalší ŽL na ŽÚ s novým obchodným menom a potom zapísať ďalšie predmety činnosti v OR.
0 0
osiris84 osiris84

osiris84 je offline (nepripojený) osiris84

musim sa este na to popytat, ale myslel som to tak, ze by som nechal vydat ZL este pod starym obchodnym menom a s tym to isie zapisat na OR
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Aj to je možné, následne na ŽÚ ti urobia už len zmenu obchodného mena.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
akina Pozri príspevok
V obchodnom registri ti nové predmety činnosti nezapíšu, pokiaľ nemáš vybavený ŽL. Musíš 2x na OR, najprv zmeniť obchodné meno, potom vybaviť zmenu obchodného mena na ŽÚ, vybaviť ďalší ŽL na ŽÚ s novým obchodným menom a potom zapísať ďalšie predmety činnosti v OR.
nesúhlasím, radíš ZLE! Všetko je možné vybaviť aj jedným podaním (dotyčnému ide o zmenu obch. mena, doplnenie predmetov podnikania a premenu OP a ZI z meny SKK na menu €)
Naposledy upravil zalobaba : 15.07.09 at 05:53 Dôvod: preklep
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Postup v príspevku č.56 by bol aktuálny, ak by chceli mať zapísané nové obchodné meno na ŽL s novými predmetmi činnosti.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
zalobaba Pozri príspevok
nesúhlasím, radíš ZLE! Všetko je možné vybaviť aj jedným podaním (dotyčnému ide o zmenu obch. mena, doplnenie predmetov podnikania a premenu OP a ZI z meny SKK na menu €)
Čiže, ak chcem zmeniť názov s.r.o. a aj doplniť ďalší druh živnosti, tak sa to dá jedným podaním ? Aký je prosím ťa teda postup krokov ? Čo treba ako prvé urobiť ? Premenu ZI už mám dávno za sebou .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať