Zavrieť

Porady

Premenovanie s.r.o.

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Prosím poraďte mi postup, ako premenovať s.r.o. Ide o s.r.o., ktorá má jediného spoločníka.

Vopred ďakujem (a vopred prideľujem bodíky).
Usporiadat
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
jess Pozri príspevok
Čiže, ak chcem zmeniť názov s.r.o. a aj doplniť ďalší druh živnosti, tak sa to dá jedným podaním ? Aký je prosím ťa teda postup krokov ? Čo treba ako prvé urobiť ? Premenu ZI už mám dávno za sebou .
zápisnicu z VZ alebo rozhodnutie jediného spoločníka, ktorým o daných skutočnostiach rozhodneš alebo ich schvália spoločníci na VZ.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
... toto som si myslela.....ale až po zmene v OR idem na živnostenský úrad vybaviť nový živnostenský list alebo pred podaním do OR ?
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Da sa to spravit aj tak, ze VZ rozhodne naraz o rozsireni predmetov podnikania aj o zmene obchodneho mena a teda zivnostenske listy vybavis uz na nove obchodne meno a spolu to podas na obchodny register. Tu je vsak velke riziko, ze pani na ZU nebude ochotna toto akceptovat. Mam info, ze kamos v BA na ZU s tymto napriek problemom s uradnickami pochodil, no ja by som to aj tak robil cistejsim sposobom: Najskor VZ rozhodne o rozsireni predmetov, vybavis zivnosti a nasledne VZ rozhodne o zmene obchodneho mena. Sud by s tym nemal mat problem...ich aj tak zaujima ICO a nie obchodne meno na zivnostenskych.
Takze da sa to...
0 0
osiris84 osiris84

osiris84 je offline (nepripojený) osiris84

ja som sa prave zo zivnostenskeo vratil a bolo mi povedane ze s novym obchodnym menom bez toho, aby bolo v OR nepochodim. navyse ja mam taku show, ze v uplne prvej spoločenskej zmluve, v sucasnom zneni spolocenskej zmluvy, v ZR a aj v OR je zakazdym napisane obchodne meno v trochu inej forme - neviem aky kuzelnik to bol, co toto sposobil,ale budem to musiet dat dajako dokopy...
fakt bude asi najlepsie ak dam najprv navrh na zmenu obchodneho mena, premenu hodnot na euro a opravu mena spolocnika a konatela (akosi je v OR a aj zmluve nejaky ten dlzen navyse - predpokladam ze nie je nutne dokladat rodny list alebo podobne srandy a staci rozhodnutie spoločnika, aktualne znenie zmluvy...).
nasledne na ZR podam oznamenie o zmene obch. mena + ohlasenie novych zovnosti uz pod novym obchodnym menom
a potom na OR zapisat tie zivnosti.....
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

pozerala som si obchodny zakonnik a tam som nasla, ze jedinym spolocnikom moze byt FO najviac v troch spolocnostiach, par. 105a ods. 1
to som pozerala v zakone tu na porade a je platny od 01.01.2009
je to stale aktualne? nemenilo sa to na 2 spolocnosti?
odmietli mi urobit prvozapis na OR s odovodnenim " ..., ze spolocnik nie je jedinym spoločnikom vo viac ako dvoch spolocnostiach, co navrhovatel opomenul, resp. predlozil vyhlasenie, ze nie je jedinym spolocnikom vo viac ako 3 obchodnych spolocnostiach"
moze mi k tomu niekto nieco povedat? ako to vlastne je?
dakujem
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
marina8 Pozri príspevok
pozerala som si obchodny zakonnik a tam som nasla, ze jedinym spolocnikom moze byt FO najviac v troch spolocnostiach, par. 105a ods. 1
to som pozerala v zakone tu na porade a je platny od 01.01.2009
je to stale aktualne? nemenilo sa to na 2 spolocnosti?
odmietli mi urobit prvozapis na OR s odovodnenim " ..., ze spolocnik nie je jedinym spoločnikom vo viac ako dvoch spolocnostiach, co navrhovatel opomenul, resp. predlozil vyhlasenie, ze nie je jedinym spolocnikom vo viac ako 3 obchodnych spolocnostiach"
moze mi k tomu niekto nieco povedat? ako to vlastne je?
dakujem
ak prehlásil, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako 3 obch. spoločnostiach, tak zákonite tá, do ktorej ho potrebuješ zapísať, by bola 4. a teda v rozpore v uvedeným ust. Obch. zák.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

zalobaba Pozri príspevok
ak prehlásil, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako 3 obch. spoločnostiach, tak zákonite tá, do ktorej ho potrebuješ zapísať, by bola 4. a teda v rozpore v uvedeným ust. Obch. zák.

dakujem
v povodnom vyhlaseni som slovo " troch" preklepla na " dvoch", tak to snad bude ok
0 0
eLKa:) eLKa:)

eLKa:) je offline (nepripojený) eLKa:)

dobrý deň,
mam podobný problém, potrebujem premenovať jednoosobovú firmu, ktorá nie je zapísana v OR.

ŽÚ vydal živnostenské listy, no OR odmietol zapísať, pretože firma s podobnýmnázvom už existuje. V tejto ide len o iný druh obchodnej spoločnosti.

Dá sa to spraviť tak, aby sme neplatili 2x poplatok za zápis do OR? Momentálne nám plynie lehota na odvolanie.
Ak spíšeme rozhodnutie jediného konateľa o zmene obchodného názvu, dáme ho overiť u notára a dáme overiť upravenú zakladateľskú listinu bude potrebné nanovo ziadať o zápis do OR?, alebo sa len odvoláme s tým, že doložíme doklad o zmene názvu spoločnosti?

Ďakujem za odpovede.
L.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
eLKa:) Pozri príspevok
dobrý deň,
mam podobný problém, potrebujem premenovať jednoosobovú firmu, ktorá nie je zapísana v OR.

ŽÚ vydal živnostenské listy, no OR odmietol zapísať, pretože firma s podobnýmnázvom už existuje. V tejto ide len o iný druh obchodnej spoločnosti.

Dá sa to spraviť tak, aby sme neplatili 2x poplatok za zápis do OR? Momentálne nám plynie lehota na odvolanie.
Ak spíšeme rozhodnutie jediného konateľa o zmene obchodného názvu, dáme ho overiť u notára a dáme overiť upravenú zakladateľskú listinu bude potrebné nanovo ziadať o zápis do OR?, alebo sa len odvoláme s tým, že doložíme doklad o zmene názvu spoločnosti?

Ďakujem za odpovede.
L.
Dá. Ide o prvozápis alebo zmenu v OR ? Ak zmena, tak v lehote do 15 dní podať Námietky. K nim doložiť Rozhodnutie jediného spoločníka overené 2x a úplné znenie 2x, kde sa zmení obchodné meno na také, aké ešte nie je zapísané do OR. Ak je to prvozápis, rýchlo ísť na živnostenské a požiadať najprv o zmenu obch. mena v dôsledku odmietnutia a ísť tam s Dodatkom k ZL. Potom podať námietky a k nim 2x Dodatok, 2x úradný záznam a 2x úplné znenie.
0 0
dankylka dankylka

dankylka je offline (nepripojený) dankylka

Dobrý deň,
včera sme podali návrh na zmenu do OR, spoločnosť menila spoločníka a obchodné meno. Dnes sme sa rozhodli (na zaklade stretnutia s obchodnym partnerom) rozsirit predmet podnikania spolocnosti o sprostredkovatelsku cinnost. Je mozne este s tym este teraz nieco robit, nez sud rozhodne?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
nie
0 0
dankylka dankylka

dankylka je offline (nepripojený) dankylka

OK, takze, pokial súd zapíse do OR zmeny, zvolam VZ, spisem novu SZ, dam vyhotovit novy ZL a podam znovu navrh na zapis zmeny do OR + 66 Eur kolok. Nie je mozne nejako usetrit tieto peniaze? Napriklad podat namietku voci zapisu, a dolozit vsetky listiny?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dankylka Pozri príspevok
OK, takze, pokial súd zapíse do OR zmeny, zvolam VZ, spisem novu SZ, dam vyhotovit novy ZL a podam znovu navrh na zapis zmeny do OR + 66 Eur kolok. Nie je mozne nejako usetrit tieto peniaze? Napriklad podat namietku voci zapisu, a dolozit vsetky listiny?
A na čo platiť 66.- Eur, keď sa dá polovica ?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Námietku je možné podať iba proti odmietnutiu vykonania zápisu, nie proti už vykonanému zápisu.
0 0
dankylka dankylka

dankylka je offline (nepripojený) dankylka

Ďakujem za odpovede.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dankylka Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede.
Ešte na vysvetlenie, aby si ušetrila na súdnych poplatkoch, stačí to podať všetko elektronicky, vtedy sa platí súdny poplatok vo výške 50 %. ZEP nemusíš vlastniť Ty, ale osloviť niekoho kto ho má, aby to podal. K tomu úkonu slúži iba jeden dokument naviac - plná moc.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať