Zavrieť

Porady

Premenovanie s.r.o.

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Prosím poraďte mi postup, ako premenovať s.r.o. Ide o s.r.o., ktorá má jediného spoločníka.

Vopred ďakujem (a vopred prideľujem bodíky).
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Jozef Mihál
Prosím poraďte mi postup, ako premenovať s.r.o. Ide o s.r.o., ktorá má jediného spoločníka.

Vopred ďakujem (a vopred prideľujem bodíky).
To sa mi vari sníva, ja idem odovzdať svoj poznatok pánu Mihálovi! Ani si neviete predstaviť ako veľmi rada!
Postup, ako som to riešila ja :
1) - zápisnica z VZ o zmene názvu spoločnosti, keďže sa jedná o jednoosobovú spoločnosť, musí byť všetko overené u notára,
2) - návrh do OR na zmenu názvu spoločnosti,
3) - po zmene názvu - výpis z OR, zmena názvu v : Živn.register, Poisťovne, DÚ, dodatky ku všetkým zmluvám, ktoré sú v platnosti v čase zmeny, zmena v bankách, zaslať všetkým obdchodným partnerom list o zmene názvu spoločnosti, ale s existujúcim IĆO, DIČ, IČ DPH, dodatky k prac.zmluvám zamestnancov, a zaslať túto informáciu s kópiou aktuálneho výpisu tým, o ktorých si myslím, že je to potrebné.
Dúfam, že som poradila správne a všetko, na čo som si spomenula.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

1. zapinica z mimor. val. zhr. spolocnikov (1 spolocnik) v ktorej bude prijate uznesenie o zmene obch. mena spoločnosti
2. vypisat navrh na zapis zmeny v obch. registri - tlacivo tahat zo str. orsr.sk - prilohou navrhu bude bod 1.
- navrh podpisuje konatel (overeny p.)
- polatok je 2000 kolkom - lepi sa na 1. stranu

3, podat na sud --- do 5 prac dni by to mal byt ok

-- zmena na zivn liste sa robi az nasledne

--- nove obch. meno treba prelustrovat na orsr.sk, ci take neexistuje
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ondrejvla
To sa mi vari sníva, ja idem odovzdať svoj poznatok pánu Mihálovi!
I touto cestou ďakujem, ušetríte mi kopu peniazov za advokáta...
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Jozef Mihál
I touto cestou ďakujem, ušetríte mi kopu peniazov za advokáta...
Nas notarsky urad (a vsetky ostatne na slovensku by mali tiez) robi takuto zmenu za ca 3.500,-Sk s DPH (v tom uz je vsetko okrem kolku a cena je aktualna pri ZI 200tis Sk). Takze toto si usetril.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Jozef Mihál
Prosím poraďte mi postup, ako premenovať s.r.o. Ide o s.r.o., ktorá má jediného spoločníka.

Vopred ďakujem (a vopred prideľujem bodíky).
Len stručne doplním:
Návrh na zápis zmeny do obchodného registra musíte podať do 30 dní od konania VZ. V jednoosobovej s.r.o.sa klasické VZ nekoná. Nahrádza sa rozhodnutím jediného spoločníka, ktoré musí mať písomnú formu a musí byť jediným spoločníkom podpísané.Vzor príslušného tlačiva je uvedený v prílohe č.8 vyhl. č.25/2004 Z.z.
Príloha k návrhu:
podpísaný písomný dodatok k zakladateľskej listine o zmene obchodného mena
uznesenie VZ o zmene obchodného mena - nahrádza rozhodnutie jediného spoločníka
úplne znenie zakladateľskej listiny 2x
úplne znenie zakladateľskej listiny
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Danila
Príloha k návrhu:
podpísaný písomný dodatok k zakladateľskej listine o zmene obchodného mena
uznesenie VZ o zmene obchodného mena - nahrádza rozhodnutie jediného spoločníka
úplne znenie zakladateľskej listiny 2x
úplne znenie zakladateľskej listiny
Ziadny dodatok k zakladatelskej listine nie je nutne robit, je to dobrovolne a podla mna zbytocne.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
josh
Ziadny dodatok k zakladatelskej listine nie je nutne robit, je to dobrovolne a podla mna zbytocne.
Podľa Teba zbytočné, JUDr. Imrich Fekete, CSc. autor príručky Obchodná spoločnosť s ručením obmedzeným to hodnotí opačne. Zvykla som si tu na Porade mať vždy po ruke aj argumenty. Privítam Tvoje. Vďaka.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

To ze to tvrdi nejaky kolega nepovazujem za argument.

Mojim argumentom je, ze ziadny zakon, vyhlaska ani ine vseobecnezavazne nariadenie to neziada a neprikazuje, tak preco robit nieco navyse? Nic sa tym nezlepsi ani nevyriesi.

Bavime sa v tomto pripade sice o jednoosobovej spolocnosti, ale ako spravis dodatok k spolocenskej zmluve (ktoru uzatvorilo 5 spolocnikov), ked valne zhromazdenie spolocnosti rozhodlo 2/3 vacsinou vsetkych hlasov o zmene spolocenskej zmluvy a ostatni tam neboli alebo hlasovali proti? Na dodatku potrebujes 5 podpisov, inak je neplatny a ostatni ho nechcu alebo nemozu podpisat. Prave preto bola spravena takato novela obchodneho zakonnika, ktora zaviedla, ze konatel je povinny vyhotovit uplne znenie spolocenskej zmluvy na zaklade uznesenia valneho zhromazdenia o zmene spolocenskej zmluvy a nie na zaklade nejakych dodatkov.

Toto je moj argument a vela stastia pri pokuse o vyvratenie...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
josh
To ze to tvrdi nejaky kolega nepovazujem za argument.

Mojim argumentom je, ze ziadny zakon, vyhlaska ani ine vseobecnezavazne nariadenie to neziada a neprikazuje, tak preco robit nieco navyse? Nic sa tym nezlepsi ani nevyriesi.

Bavime sa v tomto pripade sice o jednoosobovej spolocnosti, ale ako spravis dodatok k spolocenskej zmluve (ktoru uzatvorilo 5 spolocnikov), ked valne zhromazdenie spolocnosti rozhodlo 2/3 vacsinou vsetkych hlasov o zmene spolocenskej zmluvy a ostatni tam neboli alebo hlasovali proti? Na dodatku potrebujes 5 podpisov, inak je neplatny a ostatni ho nechcu alebo nemozu podpisat. Prave preto bola spravena takato novela obchodneho zakonnika, ktora zaviedla, ze konatel je povinny vyhotovit uplne znenie spolocenskej zmluvy na zaklade uznesenia valneho zhromazdenia o zmene spolocenskej zmluvy a nie na zaklade nejakych dodatkov.

Toto je moj argument a vela stastia pri pokuse o vyvratenie...
Keď ináč nedáš....
l/ Alebo bude dodatok k spoločenskej zmluve podpísaný všetkými spoločníkmi mimo valného zhromaždenia,
2/alebo bude uznesenie valného zhromaždenia dvojtretinovou väčšinou všetkých hlasov spoločníkov, ak tak určuje spoločenská zmluva /a pri zmene predmetu podnikania môže/
Nie v každom prípade však môžeš nahradiť dodatok uznesením/ochrana práv menšinových spoločníkov/
Ak teda spoločenská zmluva určuje pôsobnosť valného zhromaždenia na zmenu spoločenskej zmluvy, tak konatelia sú povinní bez zbytočného odkladu vyhotoviť po každej zmene spoločenskej zmluvy jej úplne znenie, v tomto prípade na základe uznesenia valného zhromaždenia.
Listina obsahujúca zmeny spoločenskej zmluvy, ktorá sa zasiela registrovému súdu na založenie do zbierky listín je potom vo forme
a/ písomného dodatku k spoločenskej zmluve podpísaného všetkými spoločníkmi, alebo
b/ uznesenia valného zhromaždenia o zmene spoločenskej zmluvy
Podľa §3 ods.1 písm. aaž c ZOR obsahom zbierky listín, ktorými okrem iného sú:
1/pôvodná spoločenská zmluva
2/každá zmena spoločenskej zmluvy
3/úplne znenie spoločenskej zmluvy po každej vykonanej zmene.
Prílohou návrhu na zápis zmien v obchodnom registri je
a/písomný dodatok k spoločenskej zmluve podpísaný všetkými spoločníkmi, a l e b o
b/uznesenie valného zhromaždenia o zmene spoločenskej zmluvy
c/úplne znenie spoločenskej zmluvy.
Takže či dodatok, ale uznesenie VZ zavisí len od vôle zakladateľov, vyjadrenej v spoločenskej zmluve.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

1. Kde tam v obchodnom zakonniku alebo zakone o obchodnom registri vidis dodatok??? Neviem to nikde najst? Pisu o zmene spolocenskej zmluvy a to je rozhodnutie VZ. Daj mi prosim konkretny paragraf, odsek, pismeno.

Danila
Prílohou návrhu na zápis zmien v obchodnom registri je
a/písomný dodatok k spoločenskej zmluve podpísaný všetkými spoločníkmi, a l e b o
b/uznesenie valného zhromaždenia o zmene spoločenskej zmluvy
c/úplne znenie spoločenskej zmluvy.
2. Bavme sa o Tvojom prispevku, na ktory som reagoval (vyssie), ze dodatok nie je treba robit a je dobrovolny. Tu si mi vlastne dala zapravdu, lebo vo vyssom prispevku nevravis o ziadnom alebo. Vravis, ze musi byt rozhodnutie VZ a dodatok, tak som napisal, ze to je zbytocne, ten dodatok. Takze tym slovickom a l e b o mi ten moj nazor vlastne potvrdzujes.
Tak este raz opakujem to, co som napisal: Ziadny dodatok nie je treba, je to dobrovolne a podla mna zbytocne.
Naposledy upravil josh : 18.11.06 at 07:36
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
josh
1. Kde tam v obchodnom zakonniku alebo zakone o obchodnom registri vidis dodatok??? Neviem to nikde najst? Pisu o zmene spolocenskej zmluvy a to je rozhodnutie VZ. Daj mi prosim konkretny paragraf, odsek, pismeno.


2. Bavme sa o Tvojom prispevku, na ktory som reagoval (vyssie), ze dodatok nie je treba robit a je dobrovolny. Tu si mi vlastne dala zapravdu, lebo vo vyssom prispevku nevravis o ziadnom alebo. Vravis, ze musi byt rozhodnutie VZ a dodatok, tak som napisal, ze to je zbytocne, ten dodatok. Takze tym slovickom a l e b o mi ten moj nazor vlastne potvrdzujes.
Tak este raz opakujem to, co som napisal: Ziadny dodatok nie je treba, je to dobrovolne a podla mna zbytocne.
Mám trošku pocit, že sme sa ocitli , etiketa hovorí, že sa máme držať príspevku. Ale v tomto prípade sa ešte raz pokúsim návštevníkom tejto témy ponúknuť zdroj, ktorý dodatok o ktorom píšem, nepovažuje za niečo dobrovoľné, či zbytočné, ale ako zákonnú povinnosť, ak nie je z vôle spoločníkov dojednané nahradiť ju možnosťou valného zhromaždenia.

Juditák
Ak spoločenská zmluva spoločnosti s ručením obmedzeným stanoví, že ju možno meniť rozhodnutím valného zhromaždenia, môže byť spoločenská zmluva zmenená bez toho, aby s jej zmenou súhlasili všetci spoločníci. V takomto prípade môže byť spoločenská zmluva zmenená so súhlasom /hlasmi/ spoločníkov, ktorí majú najmenej dve tretiny hlasov všetkých spoločníkov, ak spoločenská zmluva nevyžaduje vyšší počet hlasov. Aj pri takomto usporiadaní vnútorných pomerov spoločnosti môže byť spoločenská zmluva zmenená dohodou všetkých spoločníkov
bez toho, aby o zmene muselo rokovať a schvaľovať ju valné zhromaždenie. / rozsudok Najvyššieho súdu SR /.
Takéto dohody sa vypracovávajú vo forme písomných dodatkov a číslujú sa podľa poradia ich vyhotovenia. / nie je to z mojej hlavy, buď spokojný. Tak odborne som nedozrela, odbornosť iných len často používam pri svojom povolaní./ Nič dobrovoľné, nič zbytočné - iba variantné riešenie.
Ak budeš mať naďalej záujem v téme pokračovať, som ústretová cez ss.
Pekný víkend.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Nie sme mimo temy, tema je ta, ze ako premenovat sro. Ty vo svojom prispevku vyssie tvrdis, ze je na obchodny register treba dorucit okrem ineho rozhodnutie valneho zhromazdenia a dodatok. Ja tvrdim, ze nie je nutne dorucit obe listiny, iba jednu z nich. Je to absolutne k teme. Howk.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dovoľte mi pripomenúť, že...

Jozef Mihál
Ide o s.r.o., ktorá má jediného spoločníka.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
josh
Nie sme mimo temy, tema je ta, ze ako premenovat sro. Ty vo svojom prispevku vyssie tvrdis, ze je na obchodny register treba dorucit okrem ineho rozhodnutie valneho zhromazdenia a dodatok. Ja tvrdim, ze nie je nutne dorucit obe listiny, iba jednu z nich. Je to absolutne k teme. Howk.
Hurááááááááááááááááááááááá , konečne sa aj takí dvaja tvrdohlavci dohodli. Veď tvrdíme to isté, len ja viem lepšie čítať, a ty písať.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Danila
Hurááááááááááááááááááááááá , konečne sa aj takí dvaja tvrdohlavci dohodli.
Ja som sa s Tebou nedohodol, ja som tvrdil dokola to iste. Neustupil som ani raz z toho, co som od zaciatku tvrdil a dal som Ti argumenty, ktore si mi ziadnym sposobom nevyvratila.
0 0
MariaH... MariaH...

MariaH... je offline (nepripojený) MariaH...

Prosím o radu, či treba robiť dodatok spoločenskej zmluvy, ak spoločník zmenil adresu bydliska.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Ja to zvyknem riesit valnym zhromazdenim, ktory to vezme na vedomie.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

A čo treba urobiť, ak jednoosobová sro-čka chce pribrať ďalšieho konateľa?
0 0
MariaH... MariaH...

MariaH... je offline (nepripojený) MariaH...

josh
Ja to zvyknem riesit valnym zhromazdenim, ktory to vezme na vedomie.
Vďaka. Pri najbližšom dodatku, napr. kvôli zmene sídla, by som asi potom tieto údaje v spoločenskej zmluve mala automaticky zaktualizovať?
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

MariaH...
Vďaka. Pri najbližšom dodatku, napr. kvôli zmene sídla, by som asi potom tieto údaje v spoločenskej zmluve mala automaticky zaktualizovať?
Asi hej, len je nutne davat pozor na to, ze v obchodnom zakonniku existuje povinnost konatela nahlasit kazdu zmenu v nejakej dobe (priznam sa, ze neviem ci to je 15 alebo 30 dni). Inak poslu pokutu.
Druhou vecou je, ze obchodny register nema moznost zistit, ze kedy sa zmenilo bydlisko spolocnika, ibaze by velmi chcelo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať