Zavrieť

Porady

Výpoveď

Po konflikte so zamestnávateľom som dostala v októbri písomnú výpoveď, ktorú som prijala. Výpovedná doba mi začala plynúť, v novembri. Výpovedná doba - 2 mesiace. On však túto výpoveď po 3 dňoch ÚSTNE zrušil. Mne sa však podarilo násjsť si neporovnateľne lepšiu prácu s nástupom možným od januára. Podľa zákona musí byť zrušenie výpovede ale písomné. Podľa môjho názoru mi teda stále beží výpovedná doba a v januári už nemusím vôbec nastúpiť? Prosím o Váš názor..........

Ďakujem
Usporiadat
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

So zamestnankyňou, ktorá je na rodičovskej dovolenke chce zamestnávateľ ukončiť pracovný pomer dohodou. Vtedy nie je možné dať odstupné. Môže zamestnávateľ dať zamestnankyni odmenu napr. vo výške jednomesačného platu? Ako to odôvodní? Poradíte? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zužu
So zamestnankyňou, ktorá je na rodičovskej dovolenke chce zamestnávateľ ukončiť pracovný pomer dohodou. Vtedy nie je možné dať odstupné. Môže zamestnávateľ dať zamestnankyni odmenu napr. vo výške jednomesačného platu? Ako to odôvodní? Poradíte? Ďakujem
Môže jej dať výpoveď podľa § 63 odst.1písm.b, s tým, že ona požiada o ukončenie PP dohodou pred plynutím VD, vtedy bude mať nárok na odstupné.
Ak by postupoval tak, ako píšeš, odmenu jej môže dať.
Naposledy upravil Tweety : 31.05.06 at 07:59
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Len keď čítam zákonník práce tak sa píše: Ak dal zamestnávateľ zamestnancovi výpoveď z dôvodu nadbytočnosti nesmie počas troch mesiacov znovu utvoriť zrušené pracovné miesto a prijať na toto miesto iného zamestnanca par. 61 ods. 3 ZP. Nechcela by som , aby bola výpoveď v rozpore so zákonom.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zužu
Len keď čítam zákonník práce tak sa píše: Ak dal zamestnávateľ zamestnancovi výpoveď z dôvodu nadbytočnosti nesmie počas troch mesiacov znovu utvoriť zrušené pracovné miesto a prijať na toto miesto iného zamestnanca par. 61 ods. 3 ZP. Nechcela by som , aby bola výpoveď v rozpore so zákonom.
ALe ten § 63 odst 1. písm b,hovorí o nadbytočnosti, nedalo by sa to použiť?
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Ani nie , lebo máme dvoch zamestnancov a účtovníčku/to som vlastne ja/, zastupovala som ju počas troch rokov a majiteľ sa rozhodol pre mňa . A ďalšiu pracovnú silu nepotrebujeme. Takže aj preto by som chcela aby to všetko bolo správne.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zužu
Ani nie , lebo máme dvoch zamestnancov a účtovníčku/to som vlastne ja/, zastupovala som ju počas troch rokov a majiteľ sa rozhodol pre mňa . A ďalšiu pracovnú silu nepotrebujeme. Takže aj preto by som chcela aby to všetko bolo správne.
Ak máš PP na dobu neurčitú, tak ona je nadbytočná. Nie je povinnosťou ju ďalej zamestnať, môže jej dať výpoveď. Veď zamestnávateľ nepríjme inú, on už inú má(Teba). Nič tým neporuší, žiadny § ZP.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Zamestnávateľ má právo si vybrať, v prípade nadbytočnosti, ktorý zamestnanec dostane výpoveď.

dana
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Ďakujem veľmi pekne za radu, veľmi mi pomohla táto informácia, len som to potrebovala s niekým prekonzultovať, aby som nespravila niečo nesprávne. Dúfam , že to nebude problém, ja nerobím na pracovnú zmluvu, ale na živnosť.
Ešte raz ďakujem.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Zužu
Ďakujem veľmi pekne za radu, veľmi mi pomohla táto informácia, len som to potrebovala s niekým prekonzultovať, aby som nespravila niečo nesprávne. Dúfam , že to nebude problém, ja nerobím na pracovnú zmluvu, ale na živnosť.
Ešte raz ďakujem.
Tak ale to mení celú situáciu. Pretože v takomto prípade vlastne pôvodný zamestnanec nie je nadbytočný, a teda nie je splnaná podmienka na použitie § 63 ods. 1 písm. b). Ak by dostal výpoveď tak by vlastne po ňom zostalo voľné miesto.

dana
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Tak budem postupovať ako som písala v prísp. 22 - ukončenie PP dohodou a dáme jej odmenu. Bude to správny postup? Ako odmenu obahájim v prípade kontroly? Ďakujem
Naposledy upravil Zužu : 02.06.06 at 17:03
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zužu
Tak budem postupovať ako som písala v prísp. 22 - výpoveď dohodou a a dáme jej odmenu. Bude to správny postup? Ako odmenu obahájim v prípade kontroly? Ďakujem
Výpoveď dohodou zákonník práce nepozná, buď ukončenie PP výpoveďou, alebo dohodou. Jedno, alebo druhé. Odmena sa sá obhájiť.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Opravila som svoj príspevok. Ďakujem
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Zamestnanec je po dlhšej PN a ešte si počas PN spôsobil úraz,ktorý mu nedovoľuje nastúpiť na pôvodné miesto a inú prácu pre neho nemáme.Rozhodol sa,že požiada o predčastný dôchodok.My mu máme dať potvrdenie o tom,že nemáme pre neho prácu, vzhľadom na jeho zdravotný stav.Teraz neviem ako máme štylizovať toto potvrdenie/výpoveď/aký §.s tým,že dostane odchodné, ktoré mu prináleží,ale bez odstupného /ide na UP,vzdá sa podpory atď./Poradí mi prosím niekto?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vema
Zamestnanec je po dlhšej PN a ešte si počas PN spôsobil úraz,ktorý mu nedovoľuje nastúpiť na pôvodné miesto a inú prácu pre neho nemáme.Rozhodol sa,že požiada o predčastný dôchodok.My mu máme dať potvrdenie o tom,že nemáme pre neho prácu, vzhľadom na jeho zdravotný stav.Teraz neviem ako máme štylizovať toto potvrdenie/výpoveď/aký §.s tým,že dostane odchodné, ktoré mu prináleží,ale bez odstupného /ide na UP,vzdá sa podpory atď./Poradí mi prosím niekto?
Výpoveď: 63 odst.1 písm.c. AK na základe tejto výpovede požiada o skončenie PP dohodou, bude mať nárok na odstupné.
Ak nechcete platiť odstupné, a zamestnanec je prístupný dohode,( ukončenie PP z jeho strany dohodou), potom na odstupné nebude mať nárok.
Naposledy upravil Tweety : 07.06.06 at 06:33
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Majka,lenže mne sa zdá,že keď dá on výpoveď a zaeviduje sa na úrade práce aj keď sa vzdá podpory,tak potom vraj nebude mať nárok na odchodné.Ja vlastne neviem,kto má dať komu výpoveď,aby mohol dostať odchodné,ale aby mu za-teľ nemusel platiť odstupné.On ani netrvá na odstupnom,ale odchodné samozrejme chce.Zaeviduje sa na úrade práce 19.6. a po pár dňoch pôje do predč.dôch.,ktorý dostane spätne od 19.6.Už som z toho domotaná,ale chcem ,aby to bolo v poriadku pre obe strany.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vema
Majka,lenže mne sa zdá,že keď dá on výpoveď a zaeviduje sa na úrade práce aj keď sa vzdá podpory,tak potom vraj nebude mať nárok na odchodné.Ja vlastne neviem,kto má dať komu výpoveď,aby mohol dostať odchodné,ale aby mu za-teľ nemusel platiť odstupné.On ani netrvá na odstupnom,ale odchodné samozrejme chce.Zaeviduje sa na úrade práce 19.6. a po pár dňoch pôje do predč.dôch.,ktorý dostane spätne od 19.6.Už som z toho domotaná,ale chcem ,aby to bolo v poriadku pre obe strany.
AK dostane výpoveď podľa § 63 toho uvedeného odst., a nepožiada o ukončenie PP dohodou, pred začatím plynutia výpovednej doby, bude mať nárok na odchodné , ale nie na odstupné.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

vema
Majka,lenže mne sa zdá,že keď dá on výpoveď a zaeviduje sa na úrade práce aj keď sa vzdá podpory,tak potom vraj nebude mať nárok na odchodné.Ja vlastne neviem,kto má dať komu výpoveď,aby mohol dostať odchodné,ale aby mu za-teľ nemusel platiť odstupné.On ani netrvá na odstupnom,ale odchodné samozrejme chce.Zaeviduje sa na úrade práce 19.6. a po pár dňoch pôje do predč.dôch.,ktorý dostane spätne od 19.6.Už som z toho domotaná,ale chcem ,aby to bolo v poriadku pre obe strany.
Na odchodné má nárok pri akomkoľvek skončení PP (dohoda, výpoveď). Podmienkou je, aby k dátumu skončenia PP mal priznaný starobný (predčasný starobný) dôchodok. Čiže skončíte PP k 30.6., priznajú mu dôchodok spätne napr. k 1.6. a vy mu následne doplatíte odchodné.

Ak však dôchodok bude priznaný s nedkorším dátumom ako skončil PP, tak na odchodné nebude mať nárok.

Prečo trvá na odchodnom a na ostupnom nie. Mali by ste to jednoduchšie, vyplatiť mu 2 mesačné odstupné (mal by to viac, než jednomesačné odchodné, pokiaľ to nemáte inak upravené). Môže sa potom niekde zamestnať a dostane odchodné tam, keď skončí ten PP.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobry den,
potrebovala by som surne poradit, zamestnavatel dal 1 zam-covi okamzitu vypoved za hrube porusenie pracov. discipliny....chcela by som vas poprosit ci mi napisete co vsetko musim urobit odovzdat zames-covi, bol u nas zamestnany len od 6.7.2006 do dnes cize 27.7.2006 ako mam postupovat??
dakujem
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
sara-ke
dobry den,
potrebovala by som surne poradit, zamestnavatel dal 1 zam-covi okamzitu vypoved za hrube porusenie pracov. discipliny....chcela by som vas poprosit ci mi napisete co vsetko musim urobit odovzdat zames-covi, bol u nas zamestnany len od 6.7.2006 do dnes cize 27.7.2006 ako mam postupovat??
dakujem
nieje ešte náhodou v skúšobnej?
to by bolo potom dosť jednoduché.

dana
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

no vlastne je , takze ako ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať